Wyjście do Teatru Rampa na spektakl pt. "Historia Bastiana"

20 września 2010r.

Dnia 20 września 2010r. wybraliśmy się do Teatru Rampa na przedstawienie pt. "Historia Bastiana" przygotowane przez aktorów z Teatru Muzycznego Tintilo.

Spektakl zrealizowano na podstawie książki Michaela Endego pt. "Niekończąca się historia". Jest to bajkowa opowieść pełna magicznych stworzeń i niezwykłych zdarzeń rozgrywających się w krainie zwanej Fantazjaną.

Barwne dekoracje i kostiumy zrobiły na widzach ogromne wrażenie. Ciekawym pomysłem była też interakcja między aktorami i widzami, do której dochodziło, gdy część spektaklu rozgrywała się na widowni. Stanowiło to wielką atrakcję dla najmłodszych, którzy wyciągali ręce, by dotknąć smoka szczęścia czy innego niezwykłego mieszkańca krainy fantazji.

Wartością tego spektaklu jest uniwersalne przesłanie skierowane nie tylko do dzieci, ale i do dorosłych. W toku zdarzeń poruszony jest temat przyjaźni, miłości, wybaczenia i walki z własnymi słabościami. To wszystko budzi refleksję nad tym jak trudno znaleźć wśród wielu nieprzemyślanych pragnień te najważniejsze i jak niebezpiecznie jest dążyć do realizacji swoich życzeń za wszelką cenę. Można wtedy zaniedbać cenne relacje z innymi i zawieść ludzi, którzy są dla nas najcenniejsi.

Bardzo podobała mi się gra aktorów oraz ciekawe, dynamiczne układy taneczne. Warto też wspomnieć o świetnych efektach specjalnych. Szczególnie urzekające były projekcje wizualne wyświetlane na specjalnych ekranach. Polecam spektakl młodszym i tym trochę starszym dzieciom, a także ich rodzicom. Uważam, że było to ciekawe i pouczające doświadczenie.

Agata Strupiechowska

Doznałam niesamowitego uczucia, gdy wchodziłam na widownię Teatru Rampa. Do tej pory zwykle to ja byłam aktorką przy okazji występów artystycznych organizowanych na scenie tego teatru z okazji zakończenia roku szkolnego (...) Według mnie spektakl był bardzo udany. Podobały mi się układy choreograficzne i piosenki, chociaż nie przepadam za musicalami. Warto obejrzeć - polecam.

Zosia Koniecko

Mieliśmy najlepszy rząd - aktorzy przechodzili lub odgrywali swoje role tuż obok nas. Cały spektakl był bardzo ciekawy i dostarczył wszystkim wielu wrażeń. Chętnie obejrzałbym go jeszcze raz.

Czarek Surma