Wyjście do Zamku Królewskiego

26 września 2016

Dnia 26 września 2016r. klasa czwarta wraz z trzecią wybrały się do Zamku Królewskiego na lekcję muzealną pt. ,,Mit, baśń, legenda, bajka''. Lekcja zaczęła się o godzinie 11.00. Pod opieką Pani przewodnik dzieci zwiedziły kilka przepięknych sal zamkowych, w których wysłuchały mitu, baśni, bajki, legendy oraz dowiedziały się kilka ciekawostek na temat historii Zamku Królewskiego. Następnie uczestnicy wycieczki zostali podzieleni na grupy i na podstawie otrzymanych tekstów mieli za zadanie zobrazować wybraną scenkę. Do pracy otrzymali niezbędne narzędzia: kolorowy papier, brystol, klej, nożyczki itp. Klasa czwarta otrzymała tekst bajki pt. ,,O wilku i siedmiu koźlątkach’’. Praca okazał się owocna, ponieważ powstały piękne plakaty. Po lekcji muzealnej wszyscy szczęśliwie wrócili do szkoły.

W dniu 26 września po godzinie 10 wyjechaliśmy autokarem do Zamku Królewskiego. Jechaliśmy dość krótko, około pół godziny. O 11.00 byliśmy już na miejscu. Zamek zwiedzaliśmy z Panią, która nas oprowadzała. Dowiedzieliśmy się, że wiele lat temu o 11.15 spadła bomba na Zamek Królewski. O 12.00 wycinaliśmy i kleiliśmy wycinanki. Nasz obraz przedstawiał bajkę pt. ,,O wilku i siedmiu koźlątkach’’. Wycieczka bardzo mi się podobała i mam nadzieję, że jeszcze raz tam pojadę z rodziną’.

Maria Radolińska

26 września 2016r. cała trzecia i czwarta klasa pojechała do Zamku Królewskiego. Pani przewodnik opowiadała nam historie i mity. Następnie poszliśmy do lochów. W lochach zobaczyliśmy Bazyliszka. Był zrobiony z plastiku. Całe wyjście bardzo mi się podobało’.

Daria Jakuszewa