Wystawa w Muzeum Geologicznym - "Pod stopami - w głębi ziemi".

27 października 2005

Dzięki tej wystawie dowiedzieliśmy się, co się dzieje w glebie - dosłownie pod naszymi nogami. Widzieliśmy w przekroju jak wędrują dżdżownice, jak kret ryje korytarze, jak chomik śpi w swojej norce, jak wygląda gniazdo os. Było dużo zdjęć robaków żyjących w glebie, mrówka powiększona 1.000 razy i gigantyczny "potwór - roztocz" powiększony 100.000 razy.
Był tam też tunel zrobiony specjalnie dla dzieci. Trzeba tam było wejść na czworaka, a w środku wystawała gumowa głowa dżdżownicy i pluszowy pyszczek kreta. Czuliśmy się tam jak prawdziwi mieszkańcy podziemnego świata. I choć było tam ciemno, bardzo nam się podobało - było to chyba najciekawsze miejsce na całej wystawie.
Później obejrzeliśmy również wystawy stałe Muzeum Geologicznego. Były tam szkielety dwóch dinozaurów i mamuta oraz miniatura wulkanu, która najbardziej nas zainteresowała. Po naciśnięciu guzika mini-wulkan ożywał - zaczynał się żarzyć, dymić i bulgotać.
Wróciliśmy do szkoły pełni wrażeń, zmęczeni i głodni. Dobrze, że czekał na nas obiad?