Zamek Królewski

30 listopada 2016

Dnia 30 listopada klasa czwarta wraz z piątą wybrały się do Zamku Królewskiego na warsztaty alchemii – dawnej nauki, która przyczyniła się do powstania współczesnej chemii. Podczas zajęć prezentowane były slajdy, fragmenty ekspozycji oraz eksperymenty alchemiczne. Na koniec dzieci mogły podjąć próby własnej twórczej pracy.

Poniżej przedstawiam wrażenia z zajęć uczennic klasy czwartej:

30 listopada z piątą klasą pojechaliśmy do Zamku Królewskiego na zajęcia alchemiczne. Robiliśmy eksperymenty. Było bardzo fajnie !! Pisaliśmy swoje imiona specjalnym płynem, a potem je suszyliśmy. Po zajęciach poszliśmy do Pizza Hut.

Bardzo mi się podobało na szkolnej wycieczce. Było bardzo ciekawie i polecam innym takie wyjście. Podobał mi się eksperyment pierwszy i ostatni. Pierwszy był robiony w czterech kolorach: ciemno zielony, różowy, jasno zielony i fioletowy. Nazywał się Ogród alchemiczny. Eksperyment polegał na tym, że pojawiały się kolorowe sznurki, które wypływały na powierzchnię wody.

W ostatnim eksperymencie były potrzebne: suchy lód, butelki, gorąca woda i balony. Najpierw wrzucaliśmy suchy lód do małych butelek, a potem nakładaliśmy balony na butelki. Następnie wlewaliśmy do miski gorącą wodę i wkładaliśmy butelki do tej wody. Balon sam się pompował !!!

Natalia Styńska

Razem z piątą klasą pojechaliśmy na wycieczkę do Zamku Królewskiego. Odbyło się to 30 listopada 2016 r. Jechaliśmy tramwajem, a potem autobusem. Na początku zajęć Pani opowiadała nam o chemii i chemikach. Następnie robiliśmy eksperymenty i rozwiązywaliśmy zagadki. Wracając poszliśmy do Pizza Hut. Mogliśmy zamawiać to co chcemy. Każdy był bardzo głodny. Wycieczka bardzo mi się podobała!!’

Daria Jakuszewa