Żelazowa Wola

22 czerwca 2010

W ciepły, słoneczny poranek wybraliśmy się na wycieczkę do Żelazowej Woli. Wyjazdowi towarzyszyła krążąca w powietrzu wakacyjna aura. Około godziny 10:30 dojechaliśmy na miejsce, które zachwyciło nas pięknem krajobrazu, mnóstwem zieleni i wspaniałej roślinności. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu o życiu i twórczości Fryderyka Chopina w specjalnie przygotowanej do tego sali, wyposażonej w nowoczesne sprzęty wizualne.
Dalej skierowaliśmy się w stronę pięknego parku, by na placyku przed dworkiem wysłuchać utworów kompozytora.
Następnie wraz z przewodnikiem udaliśmy się do domu, niegdyś zamieszkałego przez Fryderyka Chopina. Pan przewodnik opowiedział nam historię związaną z każdym pomieszczeniem, jakie odwiedziliśmy.

Na dzieciach największe wrażenie zrobił pokój, w którym zamiast firanek do okna przyczepiona była szklana tafla, na której namalowane były nuty pochodzące z utworów kompozytora. Po południu, gdy słońce oświetlało tą stronę budynku nuty odbijały się na ścianie.

Po zwiedzeniu dworku udaliśmy się na spacer po parku. Pod koniec wycieczki na dzieci czekała niespodzianka przygotowana z okazji zbliżających się wakacji - wizyta w lodziarni.
Po zjedzeniu smakołyków udaliśmy się na stragan, gdzie można było kupić pamiątki.
Do Warszawy wróciliśmy pełni entuzjazmu, gdyż wycieczka wzbudziła wiele pozytywnych emocji.