Zielona Szkoła

27-29 maja 2019

W tym roku na Zieloną Szkołę wybraliśmy się do Strzegowa- miejscowości położonej nad przepiękną rzeką Wkrą. Po drodze z Warszawy zwiedziliśmy zamek w Ciechanowie, jego podziemia oraz poznaliśmy bogatą historię tego miejsca. Zapoznaliśmy się z galerią obrazującą historię twierdzy i obejrzeliśmy wystawę z okresu od XIV do XVIII wieku, w tym wydobyte z fosy zamkowej dwa dobrze zachowane miecze. Pobyt w Strzegowie dostarczył nam wielu atrakcji, w programie była ścianka wspinaczkowa, zjazd linowy, poziome bungee, kule wodne, a nawet warsztaty kulinarne. Wycieczka była bardzo ciekawa, gdyż połączyła aktywny wypoczynek ze zwiedzaniem regionu. Z tego wyjazdu przywieźliśmy mnóstwo wspaniałych zdjęć, pamiątek i cudownych wspomnień. Z pewnością będziemy wracać do nich wielokrotnie.

Razem z moimi kolegami świetnie się bawiliśmy podczas Zielonej szkoły. Podobały mi się wszystkie propozycje. Na pierwszym miejscu postawiłbym jednak ściankę wspinaczkową. Wspaniale się poczułem, kiedy dotarłem na sam szczyt. Na pewno ta Zielona Szkoła pozostanie na długo w mojej pamięci.

Franek Dotka

To był udany wyjazd. Podobało mi się miejsce do którego pojechaliśmy, jak i atrakcje, które nam zaproponowano. Nie mieliśmy zbyt dużo wolnego czasu, ale uważam to za zaletę. Każdy dzień rozpoczynaliśmy od porannej gimnastyki. Później po śniadaniu braliśmy udział w wielu ciekawych zajęciach. Będę czekać z niecierpliwością na kolejny taki wyjazd.

Liliana Reszuta