Zielona Szkoła

8-10 maja 2017

Zaraz po rodzinnych majówkach uczniowie naszych najmłodszych klas - 0 i I wyjechali wraz z wychowawcami na zieloną szkołę. Program wycieczki mimo małej ilości czasu był bardzo atrakcyjny i obfitował w wiele ciekawych wydarzeń. Zwiedzaliśmy Kolejkę Wąskotorową w kujawsko-pomorskiej Wenecji, Stary Rynek w Poznaniu, gdzie podziwialiśmy historyczne koziołki, zamek w Kruszwicy, w którym przypomnieliśmy sobie legendę o Królu Popiele, Muzeum Archeologiczne w Gnieźnie, ale największym zainteresowaniem dzieci cieszył się rejs statkiem po jeziorze Gopło.

Mimo niesprzyjającej pogody  wszyscy bawili się doskonale, ponieważ oprócz zwiedzania, nie zabrakło innych atrakcji, takich jak zawody sportowe, dyskoteki, a nawet zabawy terenowe. Uczniowie zdobyli mnóstwo doświadczeń i przeżyli sporo przygód - będzie co wspominać!

Najbardziej podobało mi się Muzeum Archeologiczne w Gnieźnie i to, że mogliśmy sami spać i jeść i byliśmy jak dorośli.

Jan Kuśmierczyk

Najciekawsze w zielonej szkole było wspinanie się na Mysią Wieże i rejs statkiem, bo bardzo wiał wiatr i wszyscy się śmiali.

Tymon Zbroziński