Zielona Szkoła-Kaszuby

25-29 maja 2015

Dnia 25 maja 2015 r. wyruszyliśmy na tygodniową wycieczkę po malowniczych Kaszubach. W ciągu pięciu dni zwiedziliśmy dodatkowo jedno z najstarszych miast Polski – Toruń. Odwiedziliśmy tam Rynek Starego Miasta, Dom Mikołaja Kopernika, ruiny zamku krzyżackiego oraz piękne, zabytkowe, toruńskie kamienice. Nie obyło się również bez Toruńskich Pierników, które zawitały z nami  do Warszawy.

W tym pięknym mieście mogliśmy sprawdzić swoja prawdomówność przy Krzywej Wieży, oraz pospacerować po najwęższej uliczce Torunia. Następnym punktem naszej podróży było już serce Kaszub - Krzyż Jezior Wdzydzkich. Mnóstwo atrakcji – farma strusi, rejs statkiem, zwiedzanie Muzeum Akordeonu, odwiedziny w Szymbarku, przyglądanie się pięknu przyrody w najczystszej jego postaci, a także wspaniała, słoneczna pogoda sprawiły, że tegoroczna Zielona Szkoła pozostanie w pamięci uczestników na wiele, wiele lat.

Na Zielonej Szkole najbardziej podobało mi się zwiedzanie Zamków, dzięki czemu czuliśmy się jak ich dawni władcy. Oprócz zwiedzania i poznawania nowych wiadomości mieliśmy czas wolny i mnóstwo zabawy – dyskoteki i zawody sportowe, na których bawiłam się doskonale i późno zasypiałam – dobrze, że nie było tam mamy ;)

Marysia Radolińska

Tegoroczna Zielona Szkoła była superfajna. Najbardziej podobał mi się Zamek Krzyżacki, który zwiedzaliśmy. Mogliśmy chodzić po prawdziwych komnatach i salach zamkowych. Bardzo chciałabym jeszcze raz tam pojechać.

Madzia Zalewska