Zwiedzanie Sejmu Rzeczypospolitej

19 września 2017

Lekcja w sejmie była wprowadzeniem dzieci w tematykę funkcjonowania państwa
i stanowienia prawa w naszym kraju. Uczniowie obejrzeli też najważniejsze sale sejmowe, w tym salę plenarnych obrad, gdzie odbywa się głosowanie ustaw. Wycieczka była pouczająca.

We wtorek klasy V-VII wybrały się na wycieczkę do Sejmu, który znajduje się przy ulicy Wiejskiej w Warszawie. Na początku wycieczki obejrzeliśmy makietę całego obiektu, gdzie mogliśmy zobaczyć jak dokładnie wygląda budynek Sejmu. Następnie udaliśmy się do sali posiedzeń, gdzie odbywają się wszystkie debaty oraz głosowania. Po około pół godzinnym wykładzie pani przewodnik, udaliśmy się do holu głównego,  gdzie zazwyczaj są nagrywane wywiady z posłami.  Tym razem również odbywał się wywiad, którego byliśmy świadkami i mieliśmy okazję pomachać do kamer. Gdy zeszliśmy na niższe piętro holu zobaczyliśmy szklane drzwi, które prowadziły do sali kolumnowej. Pod koniec  wycieczki pani przewodnik powiedziała nam ciekawostkę na temat  Jana Pawła II, który był pierwszym Papieżem z wizytą w Sejmie.  Niestety nie mieliśmy szansy zobaczyć całego obiektu, ponieważ byliśmy ograniczeni czasem. Jestem jednak przekonany, że pozostała część jest równie interesująca.

Jakub Cybulski

19 września 2017 roku wybraliśmy się do Sejmu Rzeczypospolitej. Zobaczyliśmy tam wszystkie najważniejsze sale i obiekty. Na wycieczkę pojechały (autobusem) klasy: 5,6 i 7.To co powiedziała nam Pani Przewodnik było tylko podstawową wiedzą na temat Sejmu, pomimo to dowiedziałem się dużo. Nie podobało mi się to, że w Sejmie, który jest jedną z najważniejszych instytucji, na komputerach odpowiedzialnych za głosowanie jest nadal Windows 7! Trzeba też wspomnieć, iż po wyjściu z Sejmu zwiedziliśmy jeszcze kawałek okolicy i pobliski park Ujazdowski. Najbardziej podobało mi się...zobaczenie Sejmu (nigdy go nie widziałem).

Kacper Błażejewicz

Dniu 19 września pojechaliśmy zwiedzać Sejm. W Sejmie spotkaliśmy się z panią która oprowadziła nas po budynku. W Sejmie zobaczyliśmy makietę przedstawiającą Sejm i Senat. Zwiedziliśmy także salę, w której odbywają się zgromadzenia Sejmu i głosowania nad różnymi ustawami. Widzieliśmy także tablice Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Po zwiedzaniu wróciliśmy do szkoły.

Damian Bajczyk