Klasa II

18 czerwca 2009
Uroczyste zakończenie roku szkolnego PSP 114

Dnia 18 czerwca 2009r. cała szkoła świętowała uroczyste zakończenie roku i wesolutkie nadejście upragnionego lata. Miejscem ostatniego, przedwakacyjnego spotkania była gościnna sala Teatru Rampa. Pan Dyrektor przywitał zgromadzonych na widowni uczniów, rodziców i nauczycieli. W serdecznym przemówieniu podsumował całoroczną, owocną pracę, która przyniosła wiele satysfakcji zarówno dzieciom, ich nauczycielom jak i całej szkole.

				
1 czerwca 2009
Dzień Dziecka w PSP 114.

Z okazji Dnia Dziecka byliśmy w kinie na trójwymiarowym filmie pod tytułem: "Potwory kontra Obcy". Nasze plany były trochę inne (mięliśmy jechać na piknik do Powsina), ale niestety pogoda pokrzyżowała nam plany. Jednak wyjazd do kina był bardzo przyjemny, ponieważ film miał wciągającą, trzymającą w napięciu historię i doskonały humor, a bohaterowie byli bardzo sympatyczni.

Po zakończeniu seansu dzieci otrzymały od pracowników kina słodką niespodziankę oraz film na dvd i kolorowankę.

				
11 - 15 maja 2009
Zielona Szkoła.

W dniach 11.05-15.05.2009 r. nasza klasa była na Zielonej Szkole. Mieszkaliśmy w domu wczasowym "Sokolica" w uzdrowiskowej części Rabki Zdrój. Mieliśmy bardzo bogaty program pobytu na Zielonej Szkole. Każdego dnia byliśmy w innym miejscu. Zwiedziliśmy i dowiedzieliśmy się bardzo dużo ciekawych rzeczy o każdym z miejsc, w którym byliśmy.

				
28 kwietnia 2009
"Guzikozwierzaki" - warsztaty edukacyjne w Królewskich Ogrodach Pałacu w Wilanowie.

Uczniowie brali udział w lekcji przyrodniczej w wilanowskim Guzikoparku, w czasie której oko w oko spotkali się np. z wiewiórką, ptakami, motylami. Po części teoretycznej dzieci wykonały z kolorowych guzików o różnych kształtach i rozmiarach oraz artystycznych drucików, biedronki wg szczegółowego opisu prowadzących zajęcia.

Po zajęciach mieliśmy czas na spacer i zabawę w parku wilanowskim, a także na zjedzenie pysznych lodów i gofrów.

				
20 marca 2009
Wycieczka do Muzeum Papiernictwa w Konstancinie - Jeziorna.

W piątek byliśmy na wycieczce w dawnej Królewskiej Fabryce Papieru w Konstancinie - Jeziorna, która powstała w XVIII wieku.
Obejrzeliśmy pracę maszyny produkującej różne gatunki papieru. Przewodnik wycieczki przedstawił nam historię papieru. Obejrzeliśmy eksponaty w Muzeum Papiernictwa i makietę całego zakładu.

Najciekawsze jednak były zajęcia praktyczne, gdzie dzieci samodzielnie czerpały dwa rodzaje papieru z masy celulozowej i makulaturowej. Jeden z zatopionymi płatkami kwiatów, drugi z użyciem znaku wodnego.

				
24 lutego 2009
Wycieczka do Muzeum Egipskiego.

Podczas niesamowitej lekcji muzealnej w Muzeum Egipskim przy Pałacu Kultury i Nauki, poznaliśmy życie, osiągnięcia, tradycje i wierzenia starożytnych Egipcjan.
Ponadto, obejrzeliśmy bardzo ciekawe eksponaty np. przedmioty znalezione w grobowcu faraona Tutenchamona. Przedmioty te były dokładnymi kopiami oryginałów.
Bardzo ciekawie była przedstawiona również mumifikacja zwłok, obejrzeliśmy cały rytuał mumifikacji i balsamowania ciała zmarłego.

				
6 stycznia 2009
Oczami uczniów - "Królowa Śniegu" w teatrze Syrena.

Przedstawienie było bardzo zabawne, aktorzy mieli bardzo ładne stroje. Przedstawienie było o tym jak Gerda z Babcia szukały porwanego przez złą królową Kaja. Mnie najbardziej podobała się to część spektaklu, gdy Kaj musiał ułożyć słowo "Wieczność".

Mikołaj

				
19 grudnia 2008
Szkolne spotkanie wigilijne.

W przeddzień przerwy świątecznej w naszej szkole zapanował niezwykle ciepły, radosny nastrój. Pod koniec zajęć lekcyjnych Dyrekcja, wszyscy nauczyciele oraz uczniowie wraz ze swoimi rodzicami zebrali się wokół wigilijnego stołu. Zanim przełamaliśmy opłatek, by życzyć sobie wszelkiego dobra i szczęścia obejrzeliśmy występ artystyczny uczniów kl. IV-VI i cieszyliśmy się magiczną atmosferą wspólnego kolędowania.

Wesołych, rodzinnych, pogodnych Świąt i do zobaczenia w Nowym Roku !!!

				
18 grudnia 2008
Przekazanie funduszy dla Domu Dziecka w Aninie.

Dnia 18 grudnia 2008r. szkolna delegacja przekazała zebrane pieniądze Kierownictwu Domu Dziecka w Aninie.

W podziękowaniu otrzymaliśmy upieczone przez dzieci pierniczki świąteczne, które ozdobiły świąteczny stół podczas szkolnego spotkania wigilijnego.

				
12 grudnia 2008
Kiermasz Świąteczny.

W dniu 12 grudnia 2008r. uczniowie naszej szkoły - pod przewodnictwem nauczycieli wychowawców - przygotowali z niezwykłym zaangażowaniem Świąteczny Kiermasz Szkolny.

Ideą uczniów i nauczycieli było zebranie funduszy, które zostaną przekazane małym mieszkańcom Domu Dziecka w Aninie. Pragnęliśmy, by radość i życzliwość, które towarzyszą nadejściu Świąt Bożego Narodzenia były udziałem tych wszystkich, którzy w szczególny sposób ich potrzebują.

				
9 grudnia 2008
Oczami uczniów - Przedstawienie w Teatrze Baj pt.: "Dr Dolittle i jego zwierzęta".

Najbardziej podobała mi się scena, kiedy Doktor postanowił, że zostanie weterynarzem. Miał wielu przyjaciół, którym pomagał. Powinniśmy brać z niego przykład.

Wiktoria

Bardzo podobało mi sie to przedstawienie, a najbardziej piosenki i pomarańczowy materiał, który nad nami przelatywał.

Kasia

Najbardziej podobały mi sie zielone oczka, które mnie przestraszyły. Przedstawienie było bardzo fajne.

				
5 grudnia 2008
Mikołajki w PSP 114.

W szkolne Mikołajki dzieci dostały prezenty, które nawzajem sobie kupiły. Było dużo radości, bo prezenty wszystkim dzieciom bardzo sie podobały.

Nasza klasa w tym dniu przygotowywała kanapki (z produktów, które przyniosły dzieci), i które później wszyscy ze smakiem zjedli. Były też pyszne babeczki czekoladowe, które upiekła Kasia razem z mamą i wspaniały czekoladowy piernik, który przygotowała cała rodzina Olgi. Kuba przyniósł cukierki, a Przemek sok.

				
27 listopada 2008
Wycieczka do Jednostki Wojskowej nr 1230 w Wesołej.

Pod koniec listopada, nasza klasa była na wycieczce w Jednostce Wojskowej w Wesołej, I Brygady Pancernej im. T. Kościuszki.

Odwiedziliśmy Salę Tradycji, w której obejrzeliśmy eksponaty wojskowe, zapoznaliśmy się z historią, tradycją i współczesnością I Brygady.

				
14 października 2008
Film w wersji 3D z okazji święta Edukacji Narodowej.

W dniu święta Edukacji Narodowej razem z klasą 0, I, III byliśmy w kinie na filmie pt.: "Wyprawa na księżyc". Film był w wersji 3D. Opowiadał o trzech przyjaciołach-muchach, które postanowiły razem z ludźmi polecieć na księżyc. Muchy przeżywały śmieszne i fantastyczne przygody. Film miał zapierające dech efekty specjalne.

Nasze opinie:

Oczami uczniów - Film w wersji 3D z okazji święta Edukacji Narodowej.
Najbardziej podobało mi się jak muchy leciały na księżyc i jak obudziła się mała larwa.

				
9 października 2008
Turniej rycerski w PSP 114.

9.10.2008 w naszej szkole odbyła się lekcja historii na temat średniowiecza. Oglądaliśmy turniej rycerski, zaślubiny, pasowanie na giermka. Poznaliśmy broń jaką posługiwali się rycerze oraz zbroję, którą nosili.

Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające, dowiedzieliśmy się dużo ciekawych rzeczy o życiu ludzi w średniowieczu.
Oto opinie dzieci:

Oczami uczniów - Turniej rycerski w PSP 114.
Podobała mi się broń, zwłaszcza kolczuga oraz obrona Mikołaja.

				
3 października 2008
Spotkanie w ramach cyklu "W przyszłości chcę być..." z Marią Szabłowską.

W dniu 03.10.2008r. odbyło się spotkanie ze znaną dziennikarką p. Marią Szabłowską. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze. Pani Szabłowska opowiadała o swoim życiu i pracy w radio i w telewizji.

Dzieci zadawały dużo pytań, na które pani Szabłowska dowcipnie i cierpliwie odpowiadała. Spotkanie było bardzo udane i ciekawe.

				
1 września 2008
Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2008/2009.

Pierwszy dzień września zgromadził w murach naszej szkoły liczne grono uczniów i rodziców, którzy wraz z nauczycielami i Dyrekcją uroczyście powitali nadejście nowego roku szkolnego.

Po niezwykle ciekawym koncercie gitarowym Pana Janusza Raczyńskiego, którego występ nawiązywał do pełnej dynamiki muzyki hiszpańskiej, zabrał głos Pan Dyrektor, który złożył wszystkim zebranym życzenia powodzenia i sukcesów w nowym roku nauki.