Klasa IV

18 czerwca 2009
Uroczyste zakończenie roku szkolnego PSP 114

Dnia 18 czerwca 2009r. cała szkoła świętowała uroczyste zakończenie roku i wesolutkie nadejście upragnionego lata. Miejscem ostatniego, przedwakacyjnego spotkania była gościnna sala Teatru Rampa. Pan Dyrektor przywitał zgromadzonych na widowni uczniów, rodziców i nauczycieli. W serdecznym przemówieniu podsumował całoroczną, owocną pracę, która przyniosła wiele satysfakcji zarówno dzieciom, ich nauczycielom jak i całej szkole.

				
11 maja 2009
Oczami uczniów - Zielona Szkoła w Krakowie.

Dnia 11 maja 2009r. wyruszyliśmy na Zieloną Szkołę do Krakowa.
Po drodze zwiedzaliśmy Kopalnię Soli w Wieliczce. Szczególnie niezwykłe wydały się nam przestronne komory, ukryte głęboko pod ziemią i rzeźby solne. Miejsce to emanowało tajemnicą legend i opowieści historycznych związanych z funkcjonowaniem kopalni.

Kolejnym punktem planu było zakwaterowanie w Ośrodku Wypoczynkowym "Sokolica" w Rabce Zdrój. Zjedliśmy kolację i zmęczeni podróżą udaliśmy się na zasłużony odpoczynek.

				
19 lutego 2009
Oczami uczniów - wycieczka do Muzeum Historycznego.

Dnia 19 lutego 2009r. uczniowie klas IV-VI pod opieką wychowawców wyruszyli na wycieczkę do Muzeum Historycznego m.st. Warszawy, mieszczącego się przy Rynku Starego Miasta. Dzięki imponującej wiedzy przewodnika uczniowie poznali prastarą historię miasta oraz dowiedzieli się wielu ciekawych i zaskakujących rzeczy o życiu ówczesnych warszawiaków.

				
19 grudnia 2008
Szkolne spotkanie wigilijne.

W przeddzień przerwy świątecznej w naszej szkole zapanował niezwykle ciepły, radosny nastrój. Pod koniec zajęć lekcyjnych Dyrekcja, wszyscy nauczyciele oraz uczniowie wraz ze swoimi rodzicami zebrali się wokół wigilijnego stołu. Zanim przełamaliśmy opłatek, by życzyć sobie wszelkiego dobra i szczęścia obejrzeliśmy występ artystyczny uczniów kl. IV-VI i cieszyliśmy się magiczną atmosferą wspólnego kolędowania.

Wesołych, rodzinnych, pogodnych Świąt i do zobaczenia w Nowym Roku !!!

				
18 grudnia 2008
Przekazanie funduszy dla Domu Dziecka w Aninie.

Dnia 18 grudnia 2008r. szkolna delegacja przekazała zebrane pieniądze Kierownictwu Domu Dziecka w Aninie.

W podziękowaniu otrzymaliśmy upieczone przez dzieci pierniczki świąteczne, które ozdobiły świąteczny stół podczas szkolnego spotkania wigilijnego.

				
12 grudnia 2008
Kiermasz Świąteczny.

W dniu 12 grudnia 2008r. uczniowie naszej szkoły - pod przewodnictwem nauczycieli wychowawców - przygotowali z niezwykłym zaangażowaniem Świąteczny Kiermasz Szkolny.

Ideą uczniów i nauczycieli było zebranie funduszy, które zostaną przekazane małym mieszkańcom Domu Dziecka w Aninie. Pragnęliśmy, by radość i życzliwość, które towarzyszą nadejściu Świąt Bożego Narodzenia były udziałem tych wszystkich, którzy w szczególny sposób ich potrzebują.

				
14 października 2008
Oczami uczniów - "fotowyprawa"

Dnia 14 października 2008r. wyruszyliśmy do Parku Saskiego. Już w przeddzień tej jesiennej wyprawy podzieliliśmy się na małe grupy, których zadaniem było zrobienie najlepszego, jesiennego zdjęcia.

Uzbrojeni w aparaty fotograficzne rozbiegliśmy się w poszukiwaniu zwycięskiego ujęcia. Pomysłów nie brakowało. Wyjątkowo piękna, złota jesień zmieniła park w galerię malowniczych, nostalgicznych pejzaży.

Wkrótce rozwiązanie konkursu!! Trzymajcie kciuki!!

uczniowie klas IV-VI

				
9 października 2008
Oczami uczniów - Pokaz rycerski

Dnia 9.10.2008r. odwiedzili naszą szkołę niezwykli goście. Średniowieczni rycerze w pełnym rynsztunku zaprosili wszystkich na nietypową, niezwykle ciekawą lekcję historii. Nie tylko słuchaliśmy o dawnym kodeksie rycerskim, zwyczajach, uzbrojeniu i sztukach walki, ale sami również staliśmy się uczestnikami tego pokazu.

				
29 września 2008
Oczami uczniów - Wycieczka: "Odkrywamy Kurpie".

Dnia 29 września z samego rana wyjechaliśmy na szkolną wycieczkę do Nowogrodu. W planie mieliśmy zwiedzanie wielu interesujących miejsc, które przybliżają kulturę całego rejonu.

Zaraz po przyjeździe obejrzeliśmy skansen kurpiowski, w którym zrekonstruowano zabytkowy młyn, chaty i zabudowania wiejskie. Dowiedzieliśmy się też jak wyglądało życie prostych ludzi w dawnych czasach.

				
11 września 2008
Warsztaty p.t. "Zaczarowany świat ruchomych obrazów" w Centrum Sztuki Współczesnej.

Zajęcia wprowadziły nas w świat filmów animowanych, historii i magii kina. Dzieci wykonały zabawki optyczne, dowiedziały się czym jest zeotrop i kinetoskop. Rozmawialiśmy na temat ulubionych kreskówek i wielkich produkcji animowanych.

Warsztaty zakończyły się projekcją filmów, wśród których znalazły się takie dzieła jak "Wyjście robotników z fabryki" braci Lumiere oraz "Katedra" Tomasza Bagińskiego.

Zajęcia w CSW dostarczyły nam dużo wiadomości i świetnej zabawy!

				
1 września 2008
Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2008/2009.

Pierwszy dzień września zgromadził w murach naszej szkoły liczne grono uczniów i rodziców, którzy wraz z nauczycielami i Dyrekcją uroczyście powitali nadejście nowego roku szkolnego.

Po niezwykle ciekawym koncercie gitarowym Pana Janusza Raczyńskiego, którego występ nawiązywał do pełnej dynamiki muzyki hiszpańskiej, zabrał głos Pan Dyrektor, który złożył wszystkim zebranym życzenia powodzenia i sukcesów w nowym roku nauki.