„W świecie mojej pasji” – Zosia Płóciennik prezentuje fotografię na kliszy

18 listopada 2015

Zosia wprowadziła nas w świat fotografii czarno – białej, w której zdjęcia powstają na kliszy, a cały proces wykonania papierowej odbitki jest pracochłonny, ale dający wiele satysfakcji. Prezentację dziewczynka uatrakcyjniła wystawą swoich najlepszych prac. Dzieci zadawały wiele pytań. Dotyczyły one zarówno techniki robienia i wywoływania zdjęć jak i dorobku artystycznego Zosi.

Dzisiaj moja koleżanka Zosia z klasy 6 prezentowała na forum szkoły swoją pasję, którą jest fotografowanie. Dodam, że oprócz samego fotografowania Zosia także wywołuje zrobione zdjęcia. Jest to wyczerpująca i ucząca cierpliwości pasja. Powiem szczerze, że gdybym umiała wszystko to, co Zosia, to też zajmowałabym się fotografią w każdej wolnej chwili. Podsumowując, Zosia bardzo zaimponowała mi swoim hobby.

Kinga Milaniuk

Zosia opowiedziała nam, że uwielbia robić zdjęcia, ale tylko na kliszy a nie aparatem cyfrowym. Bardzo pracochłonne jest robienie odbitek, bo trzeba wywoływać kliszę i wszystko robić w ciemni. Zosia opowiadała, że bardzo jest łatwo zepsuć zdjęcie. Jeżeli wyjmie się je z wywoływacza za szybko, to zdjęcie jest za jasne, a jeśli za późno, to za ciemne. Ta pasja jest bardzo ekscytująca. Moim zdaniem jest nie tylko piękna, ale może mieć znaczenie w przyszłości.

Janek Bocheński