Klasa 0

21 czerwca 2017
Artystyczne Zakończenie Roku Szkolnego połączone z obchodami 20 – lecia istnienia PSP 114

21 czerwca 2017r. w Teatrze Rampa odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego, podczas którego obejrzeliśmy występy artystyczne przygotowane przez wszystkich uczniów naszej szkoły. Dzieci z klas IV-VI przedstawiły spektakl pt.: ”Sceny z życia Mikołajka” w reżyserii Tomasza Łysiaka oraz przygotowały program artystyczny pt.: „Powróćmy jak za dawnych lat” pod okiem Pani Małgorzaty Ścibisz.

				
8-10 maja 2017
Zielona Szkoła

W poniedziałek 8 maja z samego rana klasa 0 i klasa 1 wyruszyły na zieloną szkołę. W busie górowało śpiewanie piosenek. Pierwszego dnia jeszcze przed zameldowaniem się w hotelu zwiedziliśmy Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji oraz Muzeum Archeologiczne w Biskupinie. Wieczorem dotarliśmy do miejsca zakwaterowania, zjedliśmy pyszną kolację, a atrakcjami wieczoru były: pobyt w sali zabaw oraz dyskoteka. Kolejnego dnia, zaraz po śniadaniu ruszyliśmy w drogę do Poznania.

				
10 kwietnia 2017
PISANKI I KRASZANKI

Rozpoczynając tydzień uczniowie wybrali się do Biblioteki Publicznej nr 47. Wzięli udział w świątecznej lekcji bibliotecznej. Z okazji zbliżającej się Wielkanocy wysłuchali wiele ciekawych informacji dotyczących polskich tradycji świątecznych. Dowiedzieli się czym różnią się kraszanki od pisanek, jak je się wykonuje, co powinno znaleźć się w koszyku wielkanocnym i jak dawniej dzieci spędzały czas w święta.

 

Podobały mi się wszystkie zabawy z jajkami, jak dawniej się dzieci bawiły.

 

				
26 marca 2017
Wiosenne Premiery Teatralne

W słoneczną niedzielę w PROMie Kultury na Saskiej Kępie, odbyły się Wiosenne Premiery Teatralne. Uczniowie klasy „0” wraz z kolegami i koleżankami z klasy 1. Najpierw sami wystąpili na scenie prezentując inscenizację pt.: „w dwadzieścia minut dookoła Brzechwy”, a potem podziwiali występy starszych klas. Klasa 2 przedstawiła „Czerwonego Kapturka”, a klasa 3 „Baśń o rycerzu bez konia”. Bardzo dziękujemy Panią: Ani Mateckiej, Małgorzacie Ścibisz i Agnieszce Kurek za przygotowanie dzieci do występu.

 

				
20 marca 2017
Wizyta żołnierza

Dziś odwiedził nas żołnierz - kapral Tomasz Biederka pracujący w 10 Warszawskim pułku samochodowym. Opowiadał nam o pracy w wojsku, pokazał wyposażenie potrzebne na poligonie, mundury robocze i odświętne, wiemy dlaczego cały ubiór polskich żołnierzy jest w kolorze khaki,  a także jak wyglądają ćwiczenia na poligonie.

 

Bardzo mi się podobało, że mogłem przymierzyć mundur i maskę gazową.

				
15 marca 2017
Centrum Nauki Kopernik

W połowie miesiąca wybraliśmy się na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik na wystawę „Płyń lub giń”, mogliśmy dowiedzieć się jak przydatnym ale i niebezpiecznym żywiołem jest woda.

 

Najbardziej podobało mi się na statku, gdzie wydawało się że toniemy i musieliśmy się z niego wydostać.

				
10 lutego 2017
Bal karnawałowy 2017

Ostatni dzień przed feriami zimowymi został spędzony radośnie i tanecznie. Wszyscy uczniowie przebrani w cudowne stroje sprawili, że każdy czuł się jak w bajce. Animatorzy z białostockiego Teatru Narwal tak zorganizowali bal, że każdy znalazł coś dla siebie. Były zabawy, tańce, konkursy, a także pyszny poczęstunek.

 

				
7 lutego 2017
Aleksandra Tyl

Dziś naszym gościem była Pani Aleksandra Tyl, która jest pisarką. Dowiedzieliśmy się, że pisanie książek nie jest wcale łatwe, i zanim dotrą one w ręce czytelników, muszą przejść długą drogę. Uczniowie mogli obejrzeć książki autorstwa Pani Oli, a na koniec otrzymać autograf.

 

Spotkanie mi się podobało, chciałabym zostać pisarką.

				
1 lutego 2017
ROBOTYKA W PSP114

W szkole odbył się pokaz lego robotyki, podczas którego zaprezentowano nam budowę i działanie robotów. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy dotyczących technologii, ale najwięcej radości sprawiło to, że uczniowie sami mogli sterować robotami.

 

Warsztaty bardzo mi się podobały, a szczególnie jak mogłem walczyć robotem – sumo i wygrałem! 

				
25 stycznia 2017
Poznajemy kultury

Na nasze zaproszenie odwiedził nas ksiądz Tomasz Łukaszuk – salezjanin, misjonarz z Madagaskaru.  Opowiedział nam o misjach, o swojej pracy na Madagaskarze, dowiedzieliśmy się jak żyją ludzie w innych zakątkach świata. Ksiądz Tomasz pokazał nam różne przedmioty z Madagaskaru między innymi: instrumenty, zabawki – wykonane z drewna i puszek. Całe spotkanie przebiegło w salezjańskiej atmosferze – pełnej dobrego humoru i radości, mimo że ksiądz nie spotkał na misji ani pingwinów, ani króla Juliana ;-)

				
11 stycznia 2017
Z wizytą w Planetarium „Niebo Kopernika”

Najpierw obejrzeliśmy wystawę „Patrz: Ziemia” gdzie przede wszystkim podziwialiśmy zdjęcia Ziemi z... Kosmosu oraz dowiedzieliśmy się jakie technologie są wykorzystywane do obserwacji naszej planety. Następnie wzięliśmy udział w pokazie „Ziemia, Księżyc, Słońce”, podczas którego wesoły Kojot opowiadał o zjawiskach atmosferycznych. Czuliśmy się jak w prawdziwej podróży kosmicznej! Teraz już wiemy, jak zmieniają się pory dnia i dlaczego księżyc widać nie tylko w nocy. Po pokazie, każdy z nas mógł przymierzyć skafander astronauty!

				
14 grudnia 2016
Kiermasz Świąteczny 2016

W szkole odbył się Kiermasz Świąteczny. Już kilka dni wcześniej w klasie przygotowywaliśmy ozdoby świąteczne, kartki bożonarodzeniowe i pierniczki na klasowe stoisko.  Na Kiermaszu można było zaopatrzyć się w różnorodne ale wszystkie własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Każdy odwiedzający gość podziwiał i wybierał dla siebie przygotowane przez uczniów świąteczne dekoracje, ale przede wszystkim opuszczał miejsce kiermaszu z uśmiechem na twarzy, bo dzięki zakupowi wszyscy przyczynili się do pomocy naszym rówieśnikom.

				
6 grudnia 2016
Z wizytą w bibliotece

W imieniny Mikołaja ponownie odwiedziliśmy Bibliotekę Publiczną nr 47. Tym razem przenieśliśmy się w świat legend. Poznaliśmy Legendę o Warszawskiej Syrence, Legendę o Bazyliszku, Legendę o Złotej Kaczce oraz Legendę o Kamiennym Niedźwiedziu. Wszystkie były pięknie zobrazowane. Potem, na lekcji wykonaliśmy ilustracje do legendy, która najbardziej nam się spodobała, a w ramach prezentu mikołajkowego przekazaliśmy nasze prace Paniom w bibliotece.

				
24 listopada 2016
Lekki Tornister

W ramach akcji „Lekki Tornister” mogliśmy spotkać się z Panią Pauliną Reglin, która z zawodu jest fizjoterapeutką. Najpierw wysłuchaliśmy wielu ciekawych informacji o naszym kręgosłupie, o tym, jak o niego dbać oraz jakie są wady postawy. Następnie przystąpiliśmy do zadań praktycznych. Pod okiem Pani Pauliny wykonywaliśmy ćwiczenia korygujące wady postawy i kształtujące pożądane nawyki.

				
8 listopada 2016
Warszawska Opera Kameralna

Bardzo nam się podobała wycieczka do Warszawskiej Opery Kameralnej. Rozpoczęliśmy od ciekawych warsztatów prowadzonych przez pedagogów teatralnych. Po nich obejrzeliśmy spektakl pt. „Szarlatan” wg opery K. Krupińskiego. Mogliśmy przenieść się w czasie wiele lat wstecz, podziwiając pełną zabawnych intryg historię Julii.
 

				
17 października 2016
W przyszłości chcę być…

W tym roku szkolnym podczas pierwszego spotkania z cyklu „W przyszłości chcę być” gościliśmy panią Katarzynę Gałażewską, która jest architektem w pracowni architektonicznej Plus3-architekci. Uczniowie dowiedzieli się czym powinien wyróżniać się dobry architekt, podziwiali prawdziwe projekty, oraz korzystając z własnej wyobraźni i specjalnej maszyny samodzielnie mogli stworzyć styropianowe elementy do makiety.

				
7 października 2016
Kurpiowskie życie

Wybraliśmy się na wycieczkę do Pniewa, zwiedzaliśmy Kuźnię Kurpiowską. Mogliśmy zobaczyć jak dawniej ludzie radzili sobie z podstawowymi obowiązkami domowymi. Podziwialiśmy narzędzia, wyposażenie chaty, oraz piękne ozdoby kurpiowskie,

Podczas warsztatów samodzielnie robiliśmy ciasteczka, lepiliśmy z gliny, tworzyliśmy wiklinowe kubeczki, a także tradycyjne wycinanki.

Po pysznym regionalnym obiedzie był czas na chwilę rekreacji, a potem już powrót do Warszawy.

				
23 września 2016
Świat książek

Tego dnia nasze maluchy wybrały się do Biblioteki Publicznej nr 47 przy ul. Paca. Dzieci podczas lekcji bibliotecznej zostały zapoznane z funkcjonowaniem placówki, wiedzą czemu służy, kto może z niej korzystać i czym biblioteka różni się od księgarni. Potem uczniowie mogli poznawać magiczne zakamarki biblioteki.

 

Co Wam się podobało najbardziej?

 

Wszystko mi się podobało! Ale najbardziej to, jak Pani pokazywała nam książki.

				
1 września 2016
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły rozpoczęli już rok szkolny!
Pani Dyrektor powitała dzieci i rodziców zgromadzonych w sali artystycznej, a następnie maluchy z wielką radością wysłuchały koncertu w wykonaniu Violetty Łabanow (akompaniament) i Grzegorza Żołyniaka  (bas-baryton).

Kolejne szkolne dni z uśmiechem na twarzy spędzimy już na nauce i zabawie!