Klasa I

22 czerwca 2016
Artystyczne Zakończenie Roku w Rampie

W tym roku na scenie teatru „Rampa” zobaczyliśmy m.in. uczniów z klasy IV- VI w repertuarze „Do Trzech Razy Sztuka-Do Trzech Razy Fredro” w reżyserii p. Tomasza Łysiaka. Mieliśmy okazję obejrzeć fragmenty trzech wspaniałych komedii „Zemsty”, „Dam i huzarów”, ”Pana Jowialskiego”. Była to prawdziwa uczta intelektualna nie tylko dla miłośników A. Fredry. Po wręczeniu nagród, pucharów i świadectw nastąpiło uroczyste pożegnanie klasy VI.

				
30 maja - 3 czerwca 2016
Zielona Szkoła

W tym roku nasi najmłodsi uczniowie wypoczywali w pięknym miejscu. Celem wyprawy było zwiedzenie malowniczego Podlasia. Zatrzymaliśmy się w Tykocinie. Miasto to było chętnie odwiedzane przez królów i magnatów. To właśnie tu August II ustanowił najstarsze odznaczenie państwowe RP – Order Orła Białego. Zajrzeliśmy do Pentowa-Europejska Wieś Bociana. Obecnie w Pentowie są 34 zasiedlone gniazda i ta liczba nieustannie rośnie. Dzieci klasy 1 były pod wielkim wrażeniem. Przywitaliśmy się z Żubrami z  Prywatnej Ostoi w Kiermusach.

				
8 czerwca 2016
Dzień Dziecka

W ogrodzie parafii przy Placu Szembeka,  na uczniów szkoły czekało co nie miara. Podczas spotkania każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Superman zapraszał na zjeżdżalnię, mini ring na zapasy w oponie, a kolorowe taczki z fotelikiem zachęcały do przejażdżki. Dookoła roznosił się zapach grillowanej kiełbaski. W zaciszu pod parasolem można było odpocząć i zjeść. Ach cóż to był za piknik.

 

Ja tak bardzo lubię zjeżdżalnię, ta na pikniku była super, super długa.

				
30 maja - 3 czerwca 2016
Zielona Szkoła na Podlasiu

W dniach 30.05 – 03.06.2016r. uczniowie naszej szkoły w ramach Zielonej Szkoły wybrali się na malownicze Podlasie. Podróż autokarem minęła szybko i przyjemnie i wszyscy mogli w pełni cieszyć się urokami podlaskich miejscowości, zabytków i zielonych leśnych zakamarków. Pierwszym miejscem jaki zwiedzali nasi wychowankowie był Tykocin i Zamek Królewski z XV wieku położony na prawym brzegu rzeki Narwii.

				
12 maja 2016
Spotkanie z cyklu „W świecie mojej pasji” - Ekstremalna jazda

Mikołaj Marciszewski z kl. VI to niezwykły chłopak. Odważny i pozytywnie zakręcony. Uczeń jeździe na hulajnodze, rowerze typu  BMX  bo lubi, ale nie tak całkiem zwyczajnie. Jego pasją jest jazda wyczynowa na jednośladach. Mikołaj wie, że  „Ciężka praca się opłaca” . Ćwiczy w wolnych chwilach, udoskonalając  swoje „triki”. Podczas spotkania pokazał  króciutkie filmiki z własnym udziałem. Ależ wszystkim się podobało! Ruch to zdrowie. Dziękujemy Ci za wspaniałe show!

 

				
28 kwietnia 2016
Prezentacja Julii Tuzimek i Marysi Radolińskiej z cyklu „W świecie mojej pasji”

Dziewczynki z klasy III- Julia Tuzimek, Marysia Radolińska miały okazję wystąpić przed publicznością PSP 114. Podczas kolejnego spotkania z cyklu  „W świecie mojej pasji” uczennice zaprezentowały szczyptę swoich możliwości wokalnych. Opowiadały od kiedy interesują się śpiewem, jakie utwory są ich ulubionymi. Nieustannie ćwiczą i śpiewają.  W każdej wolnej chwili wypoczywają przy muzyce. Dodatkowo koleżanki przygotowały mini konkurs z nagrodami, dla wszystkich słuchaczy. Dziewczyny dziękujemy za spotkanie.

				
13 kwietnia 2016
Merecz On The Go

Kolejny raz  Antonina Merecz  z klasy V wraz ze swoimi rodzicami odwiedziła uczniów naszej szkoły, aby opowiedzieć o swoich podróżach. Głównym tematem stało się Miami, gorące San Francisco, Park Narodowy w Kalifornii oraz Centrum Naukowe NASA. Znowu rozmarzliśmy się. Opowieści Państwa Merecz to niezwykle inspirujące wędrówki.

 

Bardzo bym chciała zobaczyć kiedyś te krzywe ulice w San Francisco.

				
5 kwietnia 2016
Muzeum Sztuki Nowoczesnej

W naszej edukacyjnej  placówce często zaglądamy do muzeów. Tym razem postawiliśmy na nowoczesność. Pragnęliśmy pokazać dzieciom, że sztuka nowoczesna jest dla każdego.  Dzięki zaangażowaniu Pani przewodnik, dzieci nieustannie zadawały mnóstwo pytań. Ta z kolei niezwykle trafnie rozbudzała ciekawość, a następnie nakierunkowywała młodych obserwatorów na rozszyfrowywanie przesłań autorów.

				
31 marca 2016
Premiery teatralne 2016

Takie rzeczy tylko u nas. Dzięki zapałowi wielu pedagogów, dzieci z PSP 114 regularnie próbują swoich sił na deskach teatrów. Wczesną wiosną w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej kl. I zinterpretowała wiersz Ludwika Jerzego Kerna pt. „Pan Tygrysek” w reżyserii Ani Mateckiej. Klasa II i III przygotowała adaptację bajki pt. „Wielki Czarodziej Oz” L. Franka Bauma. Nasi uczniowie udowodnili tego wieczoru, że nie ma nieśmiałych dzieci! Cieszymy się wraz z rodzicami z tak udanego marcowego  widowiska, pełnego artystycznych uniesień.

				
22 marca 2016
W 45 minut dookoła świata

Podróże małe i duże Państwa Merecz to niezapomniany rejs po naszym globie. Kolejny raz w naszej szkole udowodniono, że nie ma nudy. Dzięki lekcji z cyklu: „W świecie mojej pasji” mieliśmy przyjemność posłuchać, ale i obejrzeć mini reportaż podróżniczy uczennicy klasy V.

				
10 marca 2016
Brzydkie kaczątko

Ileż to razy, wielu znakomitych reżyserów inscenizowało przepiękną bajkę H.Ch. Andersena pt.: „ Brzydkie kaczątko”. I tym razem na pozór wydawało się, że będzie znowu to samo. Stało się inaczej dzięki sztuce w reżyserii M. Zakostelecky`ego w Teatrze Lalka, na którą wybrały się klasy I-II. Forma w jakiej zaprezentowano nam bajkę była bardzo zaskakująca i ciekawa. Dzieci z klasy I spodziewały się takiej samej treści, jaką dotąd znały. Szybko jednak zaczęły pojmować, że mała Anna to główna bohaterka, a sztuka opowiada o jej perypetiach.

				
3 marca 2016
Doświadczenia z suchym lodem

Suchy lód „jest super” – komentowali uczniowie klasy I podczas marcowego pokazu. Dzieci były zachwycone doświadczeniami, które zaprezentował w szkole nauczyciel matematyki. Dzięki takim lekcjom mogliśmy poczuć się jak chemicy. Dowiedzieliśmy się do czego i w jaki sposób możemy wykorzystać właściwości suchego lodu. Uczniowie klasy pierwszej byli tak podekscytowani, że długo nie myśląc nazwali Pana Jurka magikiem.

 

Tak się bałam, że ta para wybuchnie, a ona tylko rosła i pękała jak bańka. Bardzo mi się podobało.

				
22-24 lutego 2016
Szkolne Mistrzostwa Wiedzy

Wreszcie mamy tegorocznych zwycięzców  Szkolnych Mistrzostw Wiedzy. Dla pierwszaków był to czas dość ekscytujący. Po raz pierwszy stanęli do konkursu przed tak dużą publicznością i komisją egzaminacyjną .

Z wielką radością  i dumą gratulujemy całym sercem naszym pierwszoklasistom: Aleksandrowi de Virion- I miejsce i Joannie Jeziorskiej- II miejsce! Miejsce III na podium zajął Albert Dybowski z klasy IV. Uczeń ten po raz kolejny udowodnił, że zdobyta wiedza owocuje i ewoluuje. Dzieciaki tak trzymać!

				
29 stycznia 2016
Bal karnawałowy

Wielki bal na 100 par! Rozpoczęty tradycyjnie, jak co roku przed zasłużonym wypoczynkiem ferii zimowych. Tegoroczny bal karnawałowy przepełniony był mnóstwem zabaw, konkursów, zagadek. Oczywiście nie mogło zabraknąć utworów muzycznych, które dzieciaki bardzo dobrze znają i śpiewają. Bal był prowadzony przez profesjonalistów, którym w znaczenie mierze zawdzięczamy tak wspaniałą zabawę. Pierwszaki w swoich strojach karnawałowych zachwycały pozostałych uczestników.

				
27 stycznia 2016
W przyszłości...

Wieczorki, przepełnione niezwykłą atmosferą, tworzą uczniowie PSP114. To dzięki nim możemy poczuć się wyjątkowo - podczas przedstawień, inscenizacji, popisów tanecznych i wokalnych. Dnia 27.01.2016 r cała przyjemność, by zostać zauważonym i docenionym przypadła klasie I i III, a to za sprawą przedstawienia pt: „Co może mały człowiek”. Uczniowie obu klas wcielili się w bohaterów bajki : „Król Maciuś I”. Ten niezwykły król, będąc przyjacielem dzieci,  chciał zmienić świat.

				
22 stycznia 2016
Dzień angielski

Dzień angielski za nami. Cała szkoła z wielką radością, brała czynny udział w przygotowaniach. Dzieci klas starszych podziwiały, młodszych kolegów i koleżanki podczas występów. Najmłodsi zaś z zapartym tchem obserwowali starszaków, podczas wielu wystąpień o kulturze, zwyczajach, obyczajach narodu angielskiego. Oprócz tańca, śpiewu i dobrego humoru angielskiego nie mogło zabraknąć nauki poprzez zabawę. Dzieci wiele staranności dołożyły w stroje przygotowane na tą okoliczność.

				
21 stycznia 2016
W przyszłości...

Dzieci od zawsze marzą, kim w przyszłości chcą zostać. Uczniowie naszej szkoły mają możliwość poznania wielu interesujących zawodów. Dnia 21.01 2016 r. gościliśmy Policję z Komendy Stołecznej w Warszawie. Funkcjonariusze przybliżyli dzieciom swoje zadania, obowiązki. Zwrócili także uwagę dzieci na to, w jaki sposób dbać o swoje bezpieczeństwo na co dzień oraz podczas zbliżających się ferii zimowych. Przybliżyli dzieciom tematykę cyberprzemocy. Dostarczyli wskazówek jak walczyć z takim zjawiskiem i gdzie uzyskać szybką pomoc.

 

				
15 stycznia 2016
Nasze zainteresowania

Jak wspaniale i cudownie, że w naszej szkole dzieci pielęgnują swoje pasje. Tym razem mieliśmy przyjemność przysłuchiwać się opowieściom uczniów klasy VI.

				
14 stycznia 2016
W TVP

W zimowe przedpołudnie uczniowie z klasy I, II, III  wybrały się do Telewizji Polskiej S.A..  Od samego początku gmach siedziby telewizji zrobił na dzieciach ogromne wrażenie. Będąc w środku, nie mniej rozczarowane dzieciaki, z zapartym tchem podążały za przewodnikiem. W pierwszym etapie zwiedziły  plan znanego programu rozrywkowego pt.: „Świat się kręci”. Mnóstwo kamer, oświetlenia, kabli, powodowały iż dzieci  nie były w stanie bez błędnie policzyć wszystkiego.

				
14 grudnia 2015
Kiermasz Świąteczny

Nadchodzi taki piękny czas, gdy nasze serducha wyczekują kiermaszu świątecznego w szkole. Wedle tradycji wszyscy razem bierzemy udział w przygotowaniach. Każda klasa tworzy małe cudeńka, którymi można udekorować mieszkania. Dzieci z klasy I z dużym przejęciem i starannością pracowały nad ozdabianiem swoich małych dzieł sztuki. Wiele osób doceniło prace i zakupiło je. Dziękujemy im za to! Pierwszoklasiści  dołożyli swoja pierwszą cegiełkę, ucząc się, jak niewiele potrzeba, by pomóc najbardziej potrzebującym.

 

				
7 grudnia 2015
Mikołajki

Uczniowie klasy pierwszej z wielką radością i podekscytowaniem rozpakowywali swoje prezenty, podczas Mikołajek 2015. Dzieci ,już wcześniej wymieniły się informacjami na temat tego, co by bardzo chciały dostać. W ten sposób wszystkie prezenty były trafione. Przesłaniem tego dnia była szczera chęć sprawieniu komuś, wcześniej wylosowanemu z klasy radości. Dzieci uczą się w ten sposób ile satysfakcji dostarcza obdarowywanie drugiego człowieka. Niech ta piękna lekcja pozostanie z nami do końca życia.

 

				
4 grudnia 2015
Staś i taniec

Stanisław Mazur to laureat wielu nagród tanecznych na najwyższym poziomie. Ostatnio zdobyty w konkursie międzynarodowym medal zapiera dech w piersiach. Wielu uczniów oglądając króciutkie filmiki z  występów „naszego bohatera" biło gorące brawa.

				
1 grudnia 2015
Teatr Lalka

Wszystkie lalki te małe i te duże zachwyciły swą gościnnością wszystkich przybyłych gości. W grudniowe przedpołudnie dzieci klas 1-3 udały się do Teatru Laka na przedstawienie pt. „Cuda w budzie czyli demo Teatru Lalka”.

				
18 listopada 2015
Pasja fotografowania

W naszej szkole mamy przyjemność cyklicznie poznawać pasjonujące życie uczniów. Tak też było i teraz. O swojej pasji do fotografii opowiedziała Zofia Płóciennik.

Cudowne jest to, że można czerpać tyle radości ze swojej pracy, a zwłaszcza gdy możemy liczyć na zaangażowanie i pomoc rodziców.  Wspominała dziewczynka, Zosia, opowiedziała nam, że to właśnie mama „zaraziła” ją fotografią. Jest jej za to bardzo wdzięczna.

				
3 listopada 2015
Wyjście do teatru

Pierwszoklasiści  oglądali przedstawienie „Królewna Logorea i Niedźwiedź” z wielkim zaciekawieniem. Dzieci w skupieniu obserwowały losy bohaterów scenicznych Teatru Guliwer. Na twarzach uczniów widniał spokój i zadowolenie. Dzieci potrafiły trafnie odpowiadać na pytania samych aktorów. W bardzo prosty i przejrzysty sposób udało się aktorom ukazać temat zazdrości o przyszłe rodzeństwo tytułowej królewny.

 

				
3 listopada 2015
Zdrowe nawyki żywieniowe

Pachnące, kolorowe i pyszne soki, zafundowała dzieciom firma Sebex.  Nasi goście pokazali nam z jaką łatwością można wycisnąć sok z wybranych warzyw.  Zapotrzebowanie na witaminy jesienią jest wzmożone dlatego też gościliśmy firmę dostarczającą dzieciom do szkoły świeże warzywa i owoce właśnie teraz. Nasi uczniowie poznali wiele cennych rad odnośnie nawyków żywieniowych. Na koniec spotkania dzieci całkowicie rozsmakowały się w sokach.

Jakie to było super, takie kolorowe i pyszne. Mniam, mniam.

				
28 października 2015
Ślubowanie 2015

Zgodnie z tradycją Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 114 w Warszawie, w środę  28 października 2015 r., odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych.

Pasowanie na ucznia to niezwykle podniosła chwila. Ważnym jej elementem, obok złożenia przyrzeczenia, jest dotknięcie ogromnym piórem każdego dziecka przez Dyrektora szkoły. 

				
2 października 2015
Pierwsza wycieczka

Wesołe, podekscytowane i spragnione wrażeń dzieci z klasy I udały się na wycieczkę szkolną do Sandomierza.

				
1 września 2015
Witaj szkoło!

Początek Roku Szkolnego to wielkie wydarzenie dla Pierwszoklasistów i oczywiście dla ich Rodziców. Dzielne maluchy, wraz ze starszymi kolegami, zasiadły w sali artystycznej, by tam rozpocząć swoją przygodę ze szkołą. Dzieci miały możliwość obejrzenia występu zespołu flamenco Los Payos, który podczas swego koncertu zaznajomił uczniów z hiszpańską muzyką i tańcem.

 

Kochani Pierwszoklasiści, witamy Was w magicznym świecie, w świecie nauki, zabawy i wspaniałej przygody!!!