Klasa IA

27 czerwca 2013
Zakończenie Roku Szkolnego w Rampie

27 czerwca 2013r. w Teatrze Rampa odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego, podczas którego pożegnaliśmy uczniów z klasy VI, a także obejrzeliśmy występy artystyczne przygotowane przez wszystkich uczniów naszej szkoły. Były wyróżnienia i nagrody, tańce i śpiewy, oklaskom nie było końca! Życzymy udanych wakacji i do zobaczenia we wrześniu!  

 

				
12 czerwca 2013
Piknik z okazji Dnia Dziecka

W czerwcu nasza szkoła we współpracy z biurem podróży Potris, zorganizowała piknik z okazji Dnia Dziecka. Na terenie parafii przy pl. Szembeka pod opieką nauczycieli i animatorów, dzieci przeniosły się w krainę fantazji. Czekało na nas mnóstwo atrakcji: kolorowy zamek, gąsienica, zapasy w „dmuchanych oponkach” i wiele innych. Nie zabrakło wyśmienitych kiełbasek z grilla oraz pięknej pogody!    

 

Najbardziej podobała mi się gąsienica i trampolina. A jeszcze bardziej zapasy w dmuchanych oponkach.

				
11 czerwca 2013
O zainteresowaniach...

11 czerwca 2013r. mieliśmy okazję spotkać się z uczennicami naszej szkoły, w ramach cyklu spotkań „W świecie mojej pasji”. Kasia Koniecko z kl. 6 opowiadała nam o swoim ulubionym zajęciu, jakim jest pływanie. Dowiedzieliśmy się jakie są style pływackie oraz co zrobić, by pobić rekord olimpijski.

W drugiej części spotkania wystąpiła Olga Grabowska również z kl. 6, która zaprezentowała nam serię ciekawych eksperymentów.

 

Mnie się podobało, że wybuchł płomień no i ten numer z bańkami, również ten kiedy zrobił się wulkan.

				
7 czerwca 2013
Wycieczka do ZOO

Dnia 7 czerwca 2013r. wybraliśmy się do Ogrodu ZOOlogicznego, by poznać i podziwiać zwierzęta znane nam z encyklopedii i atlasów przyrodniczych, ale także by obejrzeć te gatunki zagrożone wyginięciem. Kupując upominki w miejscowym sklepiku, udało nam się wesprzeć finansowo FUNDACJĘ PANDA, która gromadzi środki na rozwój warszawskiego ZOO.

Nie zabrakło też czasu na lody i gofry, jak również na szalone zabawy na placu zabaw.

 

				
22 maja 2013
Radosław Pazura w PSP 114

22 maja 2013r. naszą szkołę odwiedził Radosław Pazura. Opowiadał nam o swojej niezwykle interesującej pracy, zainteresowaniach i marzeniach. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Czekamy z niecierpliwością na następnego gościa...!

 

Radosław Pazura opowiadał w jakich filmach fabularnych występował. Mówił nam o tym, że podkładał głos pod Batmana oraz jak grał w filmach ze swoim bratem. Wspominał też o szkole filmowej, w której bardzo dużo się uczył.

				
20 maja 2013
W świecie mojej pasji...

W maju mieliśmy okazję po raz kolejny uczestniczyć w spotkaniu z cyklu „W świecie mojej pasji”, którego bohaterem był uczeń naszej szkoły Tadeusz Witkowski z kl. 5. Opowiadał nam o swoich zainteresowaniach związanych z kolekcjonowaniem znaczków, z ich historią oraz sposobem przechowywania. Tadeusz podkreślił, że zbieranie znaczków daje mu satysfakcję, a kolekcjonerstwo ubogaca duszę i daje radość.

 

				
6-10 maja 2013
Zielona Szkoła

W dniach 6-10 maja byliśmy na wyjeździe na Roztoczu. Mieszkaliśmy w Krasnobrodzie nad Wieprzem, w otoczeniu wzgórz i lasów Krasnobrodzkiego Parku Krajobrazowego. Tam spacerowaliśmy wśród wapiennych wzgórz i piaszczystych dolin porośniętych lasami sosnowymi, mieszanymi i liściastymi. Podziwialiśmy malownicze okolice Krasnobrodu, ciekawe zabytki oraz wspaniałą przyrodę Roztoczańskiego Parku Narodowego, przecinaną meandrami rzek: Tanwi i Sopotu.

				
24 kwietnia 2013
Spotkanie ze Strażą Miejską

W kwietniu odbyła się kolejna ale niestety ostatnia już lekcja prowadzona przez Straż Miejską m.st. Warszawy, na temat „Zachowania się w sytuacji zagrożenia życia”. Dzieci dowiedziały się jak postępować w niebezpiecznych i nietypowych sytuacjach oraz do kogo zwracać się o pomoc. Poznały znaki informacyjne i ostrzegawcze, związane z bezpieczeństwem i ochroną zdrowia.

				
18 kwietnia 2013
Wycieczka do Fabryki Przyjemności

Dnia 18. 04. 2013r. wybraliśmy się do Fabryki czekolady – Wedel. Tam dowiedzieliśmy się w jaki sposób powstaje czekolada i skąd przywożone są do Polski ziarna kakaowca. Poznaliśmy również historię wedlowskiej czekolady oraz jej założyciela Karola Wedla, który to w 1851r. założył przy ulicy Miodowej w Warszawie swoją pierwszą fabrykę. Pokazano nam również produkcję pysznych batoników „Pawełek”, a na koniec zaproszono na degustację smakołyków.  

				
14 kwietnia 2013
Premiery Teatralne w Rampie

14 kwietnia 2013r. odbyły się kolejne już Premiery Teatralne organizowane przez naszą szkołę. Wszyscy uczniowie wystąpili na deskach Teatru Rampa w różnorodnym repertuarze. Dzieci pod kierunkiem Tomasza Łysiaka, Anny Mateckiej i Małgorzaty Ścibisz przygotowywały się od wielu miesięcy. Odpowiednia dykcja, dobrze wykreowane postacie i pokonywanie tremy, ale przede wszystkim dobra zabawa towarzyszyła im każdego dnia.

Mieliśmy okazję obejrzeć:

				
22 marca 2013
Warsztaty w Muzeum Historycznym na Woli

22 marca 2013r. wybraliśmy się do Muzeum Historycznego m.st. Warszawy. Lekcja muzealna połączona z zajęciami warsztatowymi dotyczyła tematu „Warszawskiej Syrenki”. Po wysłuchaniu legendy a także zapoznaniu się z różnorodnymi ilustracjami przedstawiającymi warszawską Syrenkę, dzieci otrzymały wyciętą z kartonu jej postać i ozdabiały ją różnymi materiałami plastycznymi. Pod koniec zajęć wszyscy wspólnie wybraliśmy „Miss Syrenek” i zabraliśmy nasze „dzieła sztuki” do domu.

				
5 marca 2013
Spotkanie z Justyną Steczkowską.

W marcu gościliśmy w naszej szkole Justynę Steczkowską. Ta niezwykła artystka opowiedziała nam o swojej rodzinie, zainteresowaniach i muzyce. Zachęciła dzieci do rozwijania swoich pasji oraz przeżywania każdego dnia w zgodzie z innymi. Uważnym słuchaczom rozdała płyty oraz kalendarze z autografami. Na koniec wspólnie zaśpiewała piosenkę oraz wysłuchała wierszy napisanych przez uczniów klas starszych.

Niewątpliwie, bezpośrednie spotkania z artystami mają wpływ na zainteresowanie dzieci kulturą i sztuką. 

 

				
22 lutego 2013
Spotkanie z Panią Jolantą Borowiec.

W lutym naszą szkołę odwiedziła Pani Jolanta Borowiec – Dyrektor Polsat Cafe. Podczas spotkania, nasz Gość opowiedział dzieciom o pracy w telewizji oraz o tym jak profesjonalnie należy zachowywać się przed kamerą. Dzieci chętnie zadawały pytania oraz zgłaszały się do konkursów, które przygotowała dla nich Pani Borowiec. Wybrani uczniowie zostali nagrodzeni zaproszeniem do uczestnictwa w realizacji programów telewizyjnych.

 

Bardzo podobało mi się spotkanie. Szczególnie wtedy, gdy były nagrywane filmy.

				
25 stycznia 2013
Bal karnawałowy

Ostatniego dnia przed feriami w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Każdy z niecierpliwością oczekiwał tego dnia, toteż szczególnie się do niego przygotowywał. Dzieci zaprezentowały bardzo ciekawe i oryginalne przebrania. W rytm dobrze znanej muzyki, bawili się zarówno żołnierze,  wojownicy i księżniczki. Można było również dostrzec Froda z Władcy Pierścieni, Kleopatrę i dziewczynkę w stroju z lat 20-stych. W tym dniu każdy został wybrany na króla i królową balu. Nie zabrakło także słodkiego bufetu.

Wszyscy świetnie się bawili!

				
18 stycznia 2013
Teatr Lalka "Tajemnicze dziecko"

Dnia 18 stycznia 2013r. wybraliśmy się do Teatru Lalka na spektakl pt.: „Tajemnicze dziecko”. Jest to mało znana baśń E.T.A. Hoffmanna, autora „Dziadka do orzechów”. Tytułowe tajemnicze dziecko, to wytwór marzeń i dziecięcej fantazji. Pojawia się nagle i zmienia cały świat w krainę magii. W spektaklu przenikają się dwa światy: rzeczywisty i fantastyczny. Historię tajemniczego dziecka opowiada dwoje starszych ludzi podczas przypadkowego spotkania w parku.

				
17 stycznia 2013
Wizyta w Domu Nazaret

17 stycznia 2013 udaliśmy się do Domu dla Matek z Dzieckiem w Otwocku. Przywitały nas nie tylko uśmiechnięte Mamy, ale też wyjątkowa osoba jaką jest Siostra Konsolata. Przy kawie i słodkościach opowiadała nam o planach rozwoju Domu, o dzieciach i miłości do pomagania ludziom. W tym roku udało się nam zakupić m.in. odkurzacz, drukarkę, ręczniki, komplety pościeli, żelazko. Każda z Mam dostała również indywidualną paczkę dla siebie i swojego maluszka.

				
12 stycznia 2013
Przekazanie darów podopiecznym Azylu w Konstancinie

Dnia 12 stycznia 2013r. wyruszyliśmy do Azylu przy Fundacji Św. Franciszka, by przekazać wszystkie dary dla zwierząt zgromadzone w czasie szkolnej akcji. Do potrzebujących podopiecznych Pani Ireny Jarosz - prowadzącej Azyl w Konstancinie - dostarczyliśmy wiele ciężkich pudeł wypełnionych karmą, ciepłymi kocami, ręcznikami, materacami, zabawkami, a także środkami pielęgnacyjnymi. Wywołaliśmy wzruszenie i ogromną radość.

				
21 grudnia 2012
Wigilia klasowa

Ostatniego dnia przed przerwą świąteczną zorganizowaliśmy wraz z kl. Ib spotkanie wigilijne. Wspólnie przygotowaliśmy stoły, rozstawiliśmy napoje, owoce i słodycze. Świętowanie rozpoczęliśmy od złożenia sobie życzeń i podzielenia się opłatkiem. Wysłuchaliśmy kolęd oraz obejrzeliśmy dwie świąteczne bajki: "Renifer Niko ratuje święta" oraz "Dziadka do orzechów".
Ten dzień upłynął nam w niezwykle miłej i magicznej atmosferze.
 

				
17 grudnia 2012
Kiermasz Świąteczny

W grudniu, jak co roku, w naszej szkole odbył się Kiermasz Świąteczny. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli, z pełnym zaangażowaniem przygotowali, a później sprzedawali swoje prace. Były to m.in. ozdoby na choinkę, pierniczki, kartki świąteczne, broszki i bombki. Nie zabrakło pysznych ciast i ciasteczek, oraz różnego rodzaju świątecznych smakołyków. Wszystkie przedmioty wystawione na sprzedaż cieszyły się ogromnym powodzeniem. Zebrane fundusze zostaną przekazane potrzebującym.
Rodzicom i dzieciom bardzo dziękujemy!

				
7 grudnia 2012
Wyjście do kina

Tego dnia wybraliśmy się do kina na film "Renifer Niko ratuje brata". Razem z małym, przesympatycznym reniferkiem i jego przyjaciółmi: wiewiórem Juliuszem i łasicą Wilmą, przeżywaliśmy niezwykłe przygody. Nieustraszony Niko ratując brata udowodnił nam, że renifery mają wielkie serca i twarde charaktery.
Po filmie czekał na nas Mikołaj ze słodkimi upominkami.

Bardzo mi się podobało kiedy zła wilczyca trafiła do maszyny robiącej zabawki.

Aleksandra Leszkiewicz

				
6 grudnia 2012
Mikołajki

"Mikołaju, Mikołaju co Ty robisz w naszym kraju -
chcę dziś radość sprawić wam i prezentów worek mam".

Tak jak obiecał św. Mikołaj również w tym roku odwiedził naszą szkołę. Rano przywitał nas koszem pełnym cukierków. Później rozdał dzieciom wymarzone prezenty. Było przy tym mnóstwo śmiechu, radości i zabawy.
Mikołajowi dziękujemy i zapraszamy za rok!

Bardzo mi się podobały prezenty i kiedy Pani Małgosia rozdawała nam cukierki.

				
26 listopada 2012
Finał Szkolnych Mistrzostw Wiedzy

Tego dnia troje uczniów z naszej klasy rywalizowało z uczniami klas starszych. Dzieci losowały pytania z 5 różnych dziedzin: języka polskiego i etyki, j. angielskiego, przedmiotów artystycznych, środowiska społeczno-przyrodniczego i matematyki. Poziom konkursu był niezwykle wysoki, czego dowodem była wielokrotna dogrywka uczestników. Zwyciężczynią w grupie młodszej okazała się Angelina Apolinarska z kl. II, miejsce drugie zajął Albert Dybowski z kl. Ia, miejsce trzecie - Marika Korytkowska również z kl. Ia.

				
31 października 2012
Ślubowanie Pierwszoklasistów

W ostatni dzień października dzieci z klas pierwszych złożyły ślubowanie i stały się pełnoprawnymi członkami naszej społeczności. Pan Dyrektor symbolicznym pasowaniem piórem przyjął do grona uczniów wszystkich "pierwszaków". Dzieci dostały piękne odznaki, legitymacje oraz słodkie upominki. W specjalnie na ten dzień przygotowanym występie artystycznym, uczniowie zaprezentowali swoją wiedzę i pracowitość. By odwrócić czar Złej Wróżki, musiały bezbłędnie odpowiedzieć na zadawane im pytania, zatańczyć, zaśpiewać piosenkę i powiedzieć wiersz.

				
1 października 2012
Szkolna wycieczka

1 października 2012r. dzieci wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa turystycznego - "Stajnia u Kowala", mieszczącego się w Nieborowie na skraju Puszczy Bolimowskiej. Tam wysłuchały informacji dotyczących pracy z końmi oraz ich pielęgnacji. Po zwiedzeniu stajni, dzieci nakarmiły zwierzęta oraz wyczyściły specjalną szczotką, po to, by później móc się na nich przejechać. Na wszystkich czekały również inne niespodzianki, w postaci przejażdżki bryczką po lesie oraz szalonych zabaw na krzesełkach linowych.

				
14 września 2012
Pożegnanie lata.

14 września 2012r. uczniowie naszej szkoły, razem z Dyrekcją, nauczycielami oraz rodzicami, pożegnali lato. Dmuchany zamek oraz Gąsienica Monika były największymi atrakcjami tego dnia. Dzieci korzystały również z wielu innych, ciekawych niespodzianek przygotowanych przez firmę Potris m. in.: z "letnich nart" czy animacyjnej chusty klanzy. Wyśmienita zabawa połączona była z pysznymi kiełbaskami z grilla oraz piękną, słoneczną pogodą.
 

				
12 września 2012
Teatr Guliwer

12 września 2012r. wybraliśmy się do Teatru Guliwer, by razem z Koziołkiem Matołkiem powędrować do dalekich, egzotycznych krajów i przeżyć szalone przygody. Główny bohater, stworzony przez Kornela Makuszyńskiego, mimo swej naiwności i łatwowierności zawsze cało wychodził z opresji. Poszukując swego szczęścia, sympatyczny Koziołek szybko zrozumiał, że jest ono na wyciągnięcie ręki...
Przedstawienie bardzo się wszystkim podobało, a dzieci śpiewnym krokiem wróciły do szkoły, nucąc najbardziej popularną tego poranka melodię...

				
3 września 2012
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2012/2013

Dnia 3 września 2012 r. uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.
Pani Dyrektor serdecznie powitała wszystkich przybyłych uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Zgodnie ze szkolną tradycją, wysłuchaliśmy wspaniałego koncertu - tym razem w wykonaniu zespołu TEMPERO. W nastrój łagodnej muzyki klezmerskiej wprowadziło nas czterech krakowskich artystów. Skrzypce, akordeon, kontrabas i instrumenty perkusyjne przeniosły nas w krainę niepowtarzalnych dźwięków. Ekspresyjne, jazzowe aranżacje na pewno pozostaną w nas na długi czas.