Klasa 0

24 czerwca 2010
Zakończenie Roku Szkolnego

Dziś późnym popołudniem w Teatrze Rampa odbyło się przedstawienie i uroczysta gala zakończenia roku szkolnego.
Część pierwsza poświęcona była twórczości uczniów. Dzieci wystawiły sztukę pt. "Oświadczyny" w reżyserii p. Pawła Rusinowskiego, zatańczyły z p. Agnieszką Kurek i zaśpiewały piosenki przygotowane pod kierunkiem p. Małgorzaty Ścibisz.

				
22 czerwca 2010
Żelazowa Wola

W ciepły, słoneczny poranek wybraliśmy się na wycieczkę do Żelazowej Woli. Wyjazdowi towarzyszyła krążąca w powietrzu wakacyjna aura. Około godziny 10:30 dojechaliśmy na miejsce, które zachwyciło nas pięknem krajobrazu, mnóstwem zieleni i wspaniałej roślinności. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu o życiu i twórczości Fryderyka Chopina w specjalnie przygotowanej do tego sali, wyposażonej w nowoczesne sprzęty wizualne.
Dalej skierowaliśmy się w stronę pięknego parku, by na placyku przed dworkiem wysłuchać utworów kompozytora.

				
27 maja 2010
Zielona Szkoła 2010

27 maja o poranku klasa "0" wybrała się na 2 - dniową wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego w Wólce Dłużewskiej.

				
29 kwietnia 2010
Obserwując przyrodę..

Dziś rano wybraliśmy się na spacer do parku, aby podziwiać przyrodę. Piękna słoneczna pogoda stwarzała wyśmienite warunki do obserwacji. Obiektem naszych badań była roślinność, zwierzęta i zjawiska atmosferyczne. Znaleźliśmy wiele różnych gatunków drzew, krzewów i wielobarwne kwiaty. Dzieci rozróżniały roślinność ze względu na kształt, wielkość i kolor. Przypomnieliśmy sobie również nazwy ptaków i przyporządkowaliśmy je do poszczególnych przedstawicieli tego gatunku.

				
26 kwietnia 2010
Wieczór artystyczny

Tego popołudnia miało miejsce bardzo ważne wydarzenie w naszej Szkole, na które wszyscy czekali z niecierpliwością. W Teatrze Rampa został zorganizowany wieczór artystyczny pt. "Sztuka jest w nas". Obejmował on cztery części - Teatrzyk "Zielona Gęś" przygotowany pod kierownictwem Pana Tomka Łysiaka, część muzyczną w opracowaniu Pani Małgorzaty Ścibisz, część taneczną przygotowaną pod okiem Pani Agnieszki Kurek i scenki teatralne klas młodszych w reżyserii Pana Pawła Rusinowskiego.

				
19 marca 2010
Wycieczka do kina

W piątkowy, słoneczny poranek wybraliśmy się do kina Cinema City Promenada na film "Alvin i wiewiórki 2". Podróż odbyliśmy pieszo, aby obserwować pierwsze oznaki nadchodzącej wiosny. W kinie dzieci były bardzo podekscytowane i nie mogły się doczekać wejścia na salę.
Film zainteresował uczniów, byli niesamowicie pochłonięci wizualizacją. Podczas scen muzyczno-tanecznych dzieci bawiły się wyjątkowo dobrze, śpiewały i tańczyły razem z bohaterami.

Podobał mi się Alvin na helikopterze.

				
26 stycznia 2010
Bal karnawałowy

Pod koniec stycznia odbył się w naszej szkole długo oczekiwany BAL KARNAWAŁOWY. Był on spełnieniem marzeń wszystkich uczniów. Z samego rana na dzieci czekała niespodzianka w postaci wspaniale przystrojonej sali. Oprócz świetnej muzyki i smakołyków na uczniów czekały liczne konkursy. Jednym z nich był konkurs tańca, w którym wszyscy wykazali się ogromnymi umiejętnościami tanecznymi. Dzieci były fantastycznie poprzebierane. Bajkowe stroje przeniosły nas w magiczną krainę zabawy.

Fajny był konkurs tańca.

				
8 stycznia 2010
Teatr Baj

W styczniowy poranek wybraliśmy się do teatru Baj na przedstawienie pt. "Zima w dolinie Muminków".
Dzieci z zaciekawieniem śledziły losy Muminka i jego przyjaciół, którzy to po raz pierwszy w swojej dolinie gościli zimę. Muminek wraz z rodziną poznawali tę porę roku i towarzyszące jej obrzędy - ubieranie choinki czy przygotowywanie Świąt.
Opowieść wzbogacona była wieloma śmiesznymi elementami, a piosenki śpiewane przez aktorów tak przypadły dzieciom do gustu, że po chwili całym chórkiem odśpiewywały je razem z artystami.

				
22 grudnia 2009
Wieczerza Wigilijna

22 grudnia wspólnie z klasą I celebrowaliśmy nadejście Świąt Bożego Narodzenia. O godzinie 11:30 rozpoczęliśmy przygotowania do Wigilijnej Wieczerzy. Uczniowie z zapałem dekorowali stoły i pomagali w rozkładaniu potraw. Nie zabrakło tradycyjnych świątecznych przysmaków takich jak makowiec czy własnoręcznie robione i zdobione pierniczki. Stoły uginały się od słodkości i owoców. Gdy przygotowania dobiegły końca uroczyście podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia.

				
10 grudnia 2009
Kiermasz Świąteczny

10 grudnia uczniowie naszej Szkoły zjednoczyli się w celu niesienia pomocy najbardziej potrzebującym. Wszyscy bardzo zaangażowali się w przygotowanie kiermaszu. Na stoiskach znalazły się karty świąteczne, lampiony, albumy, ozdoby choinkowe oraz pysznie wypieki. Młodsze dzieci wzięły udział w loterii fantowej, a niektórym udało się znaleźć prawdziwe skarby!

				
7 grudnia 2009
Mikołajki

7 grudnia w naszej Szkole odbyła się wyczekiwana przez wszystkich uczniów uroczystość z okazji imienin dobrodusznego staruszka, który rozświetla twarze dzieci najpiękniejszymi uśmiechami. W sali teatralnej przed południem zgromadzili się uczniowie klas 0-3. Dzieci usiadły wokół pięknie przystrojonej choinki i z niecierpliwością wyczekiwały na wręczenie prezentów. Kiedy nadeszła wymarzona chwila uśmiechom i radości nie było końca.

				
1 grudnia 2009
Muzeum Archeologiczne

Dnia 1 grudnia nasza klasa wybrała się do Muzeum Archeologicznego w Warszawie. Lekcja muzealna poświęcona była historii szklanych paciorków oraz życiu ludzi pierwotnych.

				
5 listopada 2009
Wycieczka do kina

Dnia 5 listopada wybraliśmy się wraz z klasami I, II i III do kina interaktywnego na seans p.t. "Podróże kosmiczne".W ciągu ponad 3 godzin na dzieci czekało wiele atrakcji.

Podróż po kosmosie zaczęliśmy od naszej planety. Wizualizacja miała miejsce w Sali Ruchu, obrazy jakie w niej pokazano tyczyły się ochrony naszej planety, ukazały jej piękno, ale również negatywne skutki ingerencji człowieka w zasoby naturalne Ziemi. Projekcja filmu wzbogacona była różnymi efektami dźwiękowymi, kinestetycznymi i zapachowymi.

				
4 listopada 2009
Spotkanie z historią

W dniu dzisiejszym naszą szkołę odwiedzili rycerze z bractwa Kerin.
Przenieśliśmy się w odległe czasy, w których szlachta polska toczyła boje z Kozakami. Uczniowie mieli okazję podziwiać ówczesne stroje, narzędzia i zbroje rycerskie. Poznali rys historyczny owych czasów, a także dowiedzieli się o tradycjach i zwyczajach panujących na dworze szlacheckim.
Mogli także podziwiać swoich kolegów i koleżanki przebranych za szlachciców i damy.
Pod koniec pokazu mieliśmy okazję obejrzeć najprawdziwszą walkę rycerzy.

				
15 października 2009
Wyjście do teatru

Dnia 15 października wraz z klasą pierwszą i drugą wybraliśmy się do teatru Baj na spektakl p.t. "Cudowna lampa Alladyna". Przedstawienie było bardzo interesujące, a dzieci w ciszy i skupieniu obejrzały widowisko.

Prześledziliśmy losy Alladyna od momentu znalezienia czarodziejskiej lampy aż po szczęśliwe zakończenie całej historii. Dzieci wyszły z teatru bardzo zadowolone.

"Najbardziej podobały mi się sceny z duchami".

Alek Radoliński

				
10 września 2009
Gospodarstwo Agroturystyczne w Tarczynie

Dnia 10 września 2009 roku wyruszyliśmy na naszą pierwszą wycieczkę. Celem podróży było Gospodarstwo Agroturystyczne w Tarczynie, w którym czekało na nas wiele atrakcji. Dzieci miały okazję przejechać się wozem, odbyły także przejażdżkę na kucykach.

Poznaliśmy zwierzęta mieszkające w gospodarstwie, uczniowie mogli do nich podejść, pogłaskać i nakarmić. Około godziny czternastej wsiedliśmy do autokaru, by powrócić do szkoły.

Wycieczka była bardzo udana, a dzieciom przez cały czas towarzyszyły uśmiechy.

				
1 września 2009
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010.

Dnia 1 września 2009 roku o godzinie dziesiątej miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Pani Dyrektor serdecznie powitała dzieci, rodziców i nauczycieli. Podczas swojego przemówienia przedstawiła członków grona pedagogicznego i życzyła powodzenia wszystkim dzieciom.

Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy wspaniałym koncertem, który poruszył nasze dusze i ciała, przypomniał o wakacjach oraz zapowiedział rozpoczęcie nauki.