Klasa I

19 czerwca 2019
Artystyczne Zakończenie Roku w teatrze Rampa

Za nami kolejne udane Artystyczne Zakończenie Roku Szkolnego PSP 114. W pierwszej części mogliśmy zobaczyć uczniów klasy VII w spektaklu pt. „Dziób w dziób” M.Prześlugi w reżyserii Pana Bartosza Mazura. Natomiast klasa VI i VIII zaprezentowała nam przedstawienie pt. „Autobus pełen bajek”. W drugiej części tego spotkania nasi uczniowie przygotowali pokaz taneczny wraz z bogatym repertuarem muzycznym. Nasi młodzi artyści zabrali nas w niezapomnianą „Przygodę po Warszawie”, a także opowiedzieli muzycznie „O tym, co ważne”.

				
27-29 maja 2019
Zielona Szkoła

W poniedziałek, 27.05 dzielni pierwszoklasiści stawili się rano pod szkołą w oczekiwaniu na wyjazd na Zieloną Szkołę. Większość uczestników po raz pierwszy opuszczała swoich ukochanych rodziców na całe 3 dni. Po czułych pożegnaniach wyruszyliśmy w pełną przygód podróż. Pierwszym naszym przystankiem była położona u zbiegu rzek Wisły, Narwi i Wkry Twierdza Modlin.

				
4 kwietnia 2019
Wiosenne Premiery Teatralne 2019

4 kwietnia na deskach sceny Promu Kultury odbyły się Wiosenne Premiery Teatralne. Nasi uczniowie, którzy od dłuższego czasu przygotowywali przedstawienia, wreszcie mogli zaprezentować owoce swojej pracy.  Każda klasa wykonała własny program artystyczny. Mieliśmy okazję obejrzeć klasę 1, która zaprezentowała własną interpretację wierszy: „Stefek Burczymucha” M. Konopnickiej oraz „Grzebień i Szczotka” J. Tuwima. Klasa II swoim przedstawieniem przeniosła nas w magiczny świat „Kopciuszka”, które powstało w oparciu o bajkę Ch.

				
25-27 lutego 2019
Szkolne Mistrzostwa Wiedzy 2019

W dniach 25-27 lutego, zgodnie z tradycją szkoły odbyły się Szkolne Mistrzostwa Wiedzy. Uczniowie losowali pytania pytania z różnych przedmiotów. Każdy sam musiał zaplanować taktykę swojej gry i zdecydować o poziomie trudności pytania, na które odpowie. Dla nas wszystkich był to dzień pełen wrażeń, emocji i ...niespodzianek.

 W klasach I-III:

Tytuł Mistrza, czyli 1 miejsce zdobył Victor Salt z klasy I

II miejsce – Franciszek Blacha z klasy III

III miejsce – Antonina Domagała z klasy 1

				
20 lutego 2019
W świeci pasji...

20 lutego odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „W świecie mojej pasji”, podczas którego chętni uczniowie opowiadają wszystkim uczniom naszej szkoły o swoich zainteresowaniach. Tym razem do świata swojej pasji zabrały nas uczennice klasy IV- Julia i Maja. Tematem ich prezentacji była gimnastyka artystyczna. Podczas spotkania dziewczynki opowiedziały wszystkim o zasadach bezpieczeństwa i współpracy w parze podczas wykonywania ćwiczeń. Dały także wskazówki jak powinna wyglądać prawidłowa rozgrzewka.

				
12 lutego 2019
Muzeum Narodowe

We wtorek, 12 lutego najmłodsi uczniowie naszej szkoły wybrali się na lekcje muzealne do Muzeum Narodowego w Warszawie. Klasa I i II udała się na odkrywanie przygód w malarskiej pracowni. Przed rozpoczęciem zajęć dzieci wspólnie z panią przewodnik omówiły zasady zachowania się w tego typu miejscach. Podczas zwiedzania sal muzealnych uczniowie mieli okazję obcowania z najważniejszymi eksponatami i dziełami sztuki. Pani przewodnik opowiadała o autorach dzieł oraz omawiała z jakich materiałów są one wykonane.

				
25 lutego 2019
Niech żyje bal!

Ostatni dzień przed feriami upłynął nam w bardzo radosnej atmosferze. Wszystko to za sprawą balu karnawałowego, który odbył się w naszej szkole 25 stycznia. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną księżniczek, wróżek i innych postaci z bajek. Dla najmłodszych uczniów naszej szkoły bal poprowadził teatr Narwal z Białegostoku, który zapewnił dzieciom moc atrakcji w postaci konkursów oraz zabaw tanecznych. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku, o który zadbali nasi rodzice.

				
21 grudnia 2018
Szkolna Wigilia

21 grudnia świętowaliśmy w naszej szkole Wigilię Bożego Narodzenia. Tego dnia każda z klas spotkała się przy wspólnym świątecznym stole. Zanim przystąpiliśmy do posiłku podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia. Później był czas na kosztowanie pyszności przygotowanych przez rodziców. Po posiłku odbyło się wspólne kolędowanie. Melodie śpiewanych kolęd wprowadziły nas wszystkich w świąteczny nastrój.

				
19 grudnia 2018
Kiermasz Świąteczny

19 grudnia, dzień w naszej szkole był zupełnie inny niż zawsze. Od samego rana trwały przygotowania do wyjątkowego wydarzenia. O godzinie 13 rozpoczęliśmy kiermasz świąteczny, podczas którego rodzice uczniów oraz inni goście mogli zakupić ozdoby bożonarodzeniowe wykonane własnoręcznie przez dzieci. Była to również okazja do spróbowania pysznych, świątecznych wypieków. Kiermasz miał charakter charytatywny, ponieważ dochód z zakupionych przedmiotów będzie przeznaczony dla dzieci z Domu Dziecka nr 4 w Warszawie.

				
14 listopada 2018
W świecie mojej pasji...

14 listopada 2018r. odbyło się pierwsze spotkanie w ramach cyklu „W świecie mojej pasji..”. Wystąpiła dla nas Zosia Pietrusiewicz z klasy IV, która opowiedziała najważniejsze i najciekawsze informacje o Kabarecie Starszych Panów. Zosia przedstawiła nam sylwetki Twórców kabaretu: Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego oraz opowiedziała za co byli odpowiedzialni podczas tworzenia wystąpień kabaretowych. Nasza dzielna uczennica zmierzyła się z piosenką Kabaretu Starszych Panów pt.

				
14 listopada 2018
Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości uczczono w naszej szkole podczas uroczystego apelu w środę, 14 listopada 2018r. Uroczystość rozpoczęła się przemową Pana Dyrektora. Całość rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego, a następnie obejrzeliśmy film ukazujący zmiany jakie zaszły w naszym kraju przed i po uzyskaniu niepodległości. Główną częścią akademii był bogaty program artystyczny przygotowany przez klasę IV, pod kierunkiem pana Marka Sokołowskiego, oraz klasę V nad którą czuwała Pani Judyta Bednarczyk.

				
6 listopada 2018
Teatr Naukowy w Teatrze „Soho”

We wtorek, 6 listopada uczniowie klas 1-5 wybrali się do teatru „Soho” na przedstawienie pt. „Hadwao” w ramach cyklu Teatr Naukowy. Autorami projektu, a jednocześnie aktorami są: pan Bartosz Mazur (nauczyciel teatru w naszej szkole) oraz pan Mikołaj Tabako. Tematem spektaklu była woda i wszystko co z nią związane.

				
31 października 2018
Ślubowanie Pierwszoklasistów

Pasowanie na ucznia to ważne wydarzenie w życiu każdej szkoły. 31 października uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie i zostali przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Pan Dyrektor rozpoczął uroczystość krótkim przemówieniem. Następnie kilka zdań skierowanych do pierwszoklasistów wygłosiła Pani Jolanta Sanigórska.

				
23 października 2018
Dzień Języków

W tym roku w naszej szkole Dzień Języków obchodziliśmy we wtorek, 23 października. Tego dnia, dzięki prezentacjom przygotowanym przez samych uczniów i ich rodziców mieliśmy okazję poznać języki, tradycje i zwyczaje panujące w różnych krajach. Całe wydarzenie rozpoczęła prezentacja o Nowej Zelandii, którą przedstawił tata Victora z naszej klasy, a  sam Victor był jego dzielnym pomocnikiem.

				
15 października 2018
Teatr Kamienica

15 października 2018r. wszyscy uczniowie klas 1-3 wyposażeni w dobre humory wybrali się do teatru Kamienica na spektakl pt „Czerwony Kapturek w wielkim mieście”. Podczas przedstawienia aktorzy w zabawny sposób przekazywali dzieciom treści edukacyjne, których znajomość jest bardzo ważna w dzisiejszym świecie. Spektakl dostarczył dzieciom wiedzy, która pozwoli im odróżnić prawdziwego przyjaciela od fałszywego.

				
12 października 2018
Wycieczka

12.10.18r. Klasy 1-3 wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Chata za wsią”, położonego nieopodal Puszczy Białej. Po dotarciu na miejsce Pan gospodarz bardzo serdecznie powitał wszystkich uczniów i zaprosił do obejrzenia terenu. Na początku zwiedzania zostały ustalone zasady zachowania na terenie obiektu, by wszyscy uczestnicy mogli czuć się bezpiecznie. Uczniowie mieli okazję obejrzeć maszyny rolnicze, zarówno te, które używane są dziś, jak i te zabytkowe.

				
28 września 2018
Warsztaty pszczelarskie

28 września naszą szkołę odwiedziła pani Magdalena Kozerska z Miodowej Manufaktury. Pani pszczelarka opowiedziała na czym polega jej zawód, wyjaśniła co to jest pszczela rodzina oraz uświadomiła dzieciom jakie znaczenie mają pszczoły dla otaczającego nas świata. Podczas warsztatów poznaliśmy tajemnicze nazwy sprzętów pszczelarskich oraz dowiedzieliśmy się jak nazywają się poszczególne pszczoły i jaką funkcję pełnią w ulu. Uczniowie mieli również możliwość obserwowania pszczół podczas pracy.

				
3 września 2018
Rozpoczęcie Roku Szkolnego!

Dnia 3 września 2018 r. odbyło się uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego. O godzinie 10 cała nasza społeczność szkolna wraz z dzielnymi pierwszoklasistami zebrała się, by wspólnie świętować to wydarzenie. Uczniowie, którzy zaczynają naukę w naszej szkole mieli okazję do zapoznania się ze szkolną tradycją, którą są koncerty inauguracyjne. Jak co roku wystąpili dla nas znakomici muzycy. Tym razem na naszej scenie gościliśmy Przemysława Skałubę (klarnet) oraz Rafała Grząkę (akordeon). Koncert ten pozwolił nam twórczo wkroczyć w nowy etap nauki.