Klasa I

27 czerwca 2014
Szkolne Zakończenie Roku

No i stało się...dziś Pierwszoklasiści oficjalnie zakończyli swój pierwszy rok szkoły. Uczniowie wraz z rodzicami z uśmiechami na twarzy po raz ostatni w I klasie zasiedli w swoich ławka i powspominali jaki był ten rok...śmiechom i wzruszeniom nie było końca - wspomnienia dają dużo radości. Pierwszaki podziękowały Dyrekcji szkoły PSP 114 oraz wszystkim nauczycielom za cierpliwość i pomoc w trudach nauki. Na koniec ze świadectwem w dłoni, uczniowie wraz z nauczycielem życzyli sobie słonecznych i bezpiecznych wakacji i do zobaczenia w II klasie.

				
26 czerwca 2014
Zakończenie Roku Szkolnego w Rampie

26 czerwca 2014 roku odbyło się Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2013/2014 w pięknej i znanej scenerii Teatru Rampa. W części artystycznej nasi uczniowie z klas II i II zaprezentowali przedstawienie pt. „Na wyspach Zoogamutach” w reżyserii Pana Tomasza Łysiaka. Wszyscy uczniowie wykazali się niezwykłym talentem, zarówno aktorskim jak również  tanecznym.

				
4 czerwca 2014
Dzień Dziecka

4 czerwca uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami świętowali Dzień Dziecka. Z tej okazji bawiliśmy się i grillowaliśmy w ogrodzie, który przypominał zaczarowaną krainę zabawy. Ogromny dmuchany zamek oraz piracki statek pozwalały na niezapomniane szaleństwa i pełną radości swobodę. Pierwszoklasiści byli zachwyceni możliwością uczestniczenia w zawodach, skakania, biegania i grania w piłkę. Taki zamiennik lekcji bardzo im odpowiadał. Po skończonej zabawie zainteresowaniem uczniów cieszyły się pyszne grillowane kiełbaski. Z niecierpliwością czekamy na kolejny taki festyn.

				
26-30 maja 2014
Zielona Szkoła w Krakowie

W maju klasa I  PSP 114 wraz z wychowawczynią i opiekunami wyjechała na zieloną szkołę do zabytkowego Krakowa.

				
7 kwietnia 2014
Teatr 6.piętro

7 kwietnia uczniowie z klas I i IIB wybrali się na przedstawienie pt. „Bromba w sieci”. Spektakl  opowiada o sile przyjaźni i udowadnia, że czasem zamiast coś wiedzieć, lepiej to po prostu czuć. Uczniowie bawili się bardzo dobrze mogąc komentować i śpiewać wraz  z aktorami, a moment, kiedy Ci, zeszli ze sceny, aby się przywitać i „przybić piątkę” był pełnią radości. Wizyta w Teatrze 6 Piętro będzie długo wspominana i pierwszoklasiści na pewno chętnie obejrzą kolejne spektakle.

				
3 kwietnia 2014
Wieczór Artystyczny PSP 114

Kolejny już raz uczniowie naszej szkoły wystąpili podczas Wieczoru Artystycznego w teatrze Rampa. Długotrwałe przygotowania zaowocowały wspaniałymi występami i licznymi brawami. Pierwszoklasiści również świetnie sobie poradzili, zarówno z tremą, jak i z trudnym repertuarem. Uczniowie klasy I wystąpili wraz ze starszymi kolegami prezentując piosenki z Kabaretu Starszych Panów. Towarzystwa na scenie dotrzymali nam absolwenci naszej szkoły, którzy swoje przygody z teatrem rozpoczynali podczas zajęć teatralnych w PSP 114.

 

				
14 lutego 2014
Bal karnawałowy 2014!

Dzień św. Walentego uczniowie klasy pierwszej świetowali bardzo radośnie. Było obdarowywanie się samodzielnie wykonanymi serduszkami, mnóstwo słodkości, jak również wyśmienita zabawa i tańce przy znanych piosenkach. Bal karnawałowy jaki odbył się w walentynkowy piątek był świetną okazją do zapoznania sie z Artystami Teatru Narwal, którzy bardzo ciekawie i humorystycznie poprowadzili zabawę karnawałową, tańce, jak również wszelkie konkursy.

				
30 stycznia 2014
Lekcja ze Strażą Miejską

Dziś naszą szkolę odwiedziła Pani Strażnik ze Straży Miejskiej. Opowiadała uczniom o bezpieczeństwie i sposobach radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Poinformowała uczniów kogo należy powiadomić w razie zagrożenia i jakie informacje podać podczas wzywania pomocy. Wychowankowie I klasy byli bardzo zainteresowani i uważnie słuchali wszystkich rad.

Pani ciekawie opowiadała. Podobało mi się jak pytała nas o różne rzeczy, a my wiedzieliśmy co odpowiedzieć.

				
22 stycznia 2014
Zwiedzamy Prokuraturę

W środę uczniowie klasy I dzięki uprzejmości Pani Renaty Mazur – Rzecznika Prasowego Prokuratury Okręgowej w Warszawie, mogli dowiedzieć się czym zajmują się pracownicy tego Urzędu Państwowego, zapoznać się z podstawowymi zasadami prawa, jak również zwiedzić sam budynek. Uczniowie mogli zobaczyć miejsca, które na co dzień  nie są dostępne, m.in. sale przesłuchań i areszt. Największym zainteresowaniem wychowanków naszej klasy cieszyło się lustro weneckie.

				
20 grudnia 2013
Wigilia

Pragnąc  podtrzymać szkolną tradycję uczniowie naszej klasy zorganizowali swoją pierwsza klasowa Wigilię. Każdy odświętnie ubrany i zaopatrzony w smakołyki stawił się na porannych zajęciach. Wszyscy zebrani z radością przyjęli fakt,  że lekcje będą nieco zmienione i zamiast typowych zajęć będzie wspólne śpiewanie kolęd, ucztowanie przy świątecznym stole i  oglądanie filmów oraz bajek wprowadzających świąteczny nastrój.

 

 Podoba mi się taka Wigilia, a najbardziej jak wszyscy kolędowaliśmy w sali na górze.

				
16 grudnia 2013
Kiermasz Świąteczny

Tegoroczny Kiermasz Świąteczny cala klasa pierwsza wspominać będzie na pewno z ogromnym sentymentem, gdyż mieliśmy okazje uczestniczyć w nim po raz pierwszy i wszystkiego się powoli uczyć. Pięknie przyozdobione stoisko i uczniowie w roli sprzedających na długo zapadną w pamięci wszystkich uczestników. Pierwszaki świetnie odnalazły się zarówno w roli kupujących powiększając zebrany budżet, jak również sprzedawców. Cala I klasa już nie może się doczekać kolejnego Kiermaszu Świątecznego.

 

				
6 grudnia 2013
Mikołajki

Ho, ho, ho… nadszedł wreszcie ten dzień… oczekiwany z niecierpliwością i ciekawością… Mikołajki!!!
Pierwszoklasiści pierwszy raz obchodzili to święto w gronie swoich kolegów z klasy. Było dużo śmiechu i zabawy, a wręczanie prezentów sprawiło radość nie tylko obdarowanym, ale również wręczającym. Góra słodkości, śmiechy i wspólne śpiewy wprawiły wszystkich w prawdziwie świąteczny nastrój.

 

				
2 grudnia 2013
W przyszłości chcę być...

Za nami kolejne już spotkanie z cyklu „W przyszłości chcę być…” Tym razem gościem naszej szkoły była Pani Renata Mazur – Prokurator oraz Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie, a prywatnie mama jednego z naszych uczniów. Pani Renata opowiedziała wszystkim zgromadzonym  o specyfice  swojej pracy, jej wadach i zaletach, a także o bezpieczeństwie, którego wszyscy powinni przestrzegać. Najmłodszym wychowankom naszej szkoły spotkanie bardzo się podobało, z żywym zainteresowaniem słuchali i zadawali pytania.

 

				
26 listopada 2013
Szkolne Mistrzostwa Wiedzy 2013/2014

Pierwsze stresy „pod tablicą” Pierwszoklasiści mają za sobą… Z dumą informuję, że uczniowie klasy pierwszej wzięli czynny udział w Mistrzostwach Wiedzy organizowanych w naszej szkole.  Dla naszej klasy było to pierwsze takie wydarzenie.  Uczniowie mieli okazję nie tylko wystąpić jako jedni z uczestników, ale również wnikliwie obserwować jak ważnym wydarzeniem dla starszych kolegów są Mistrzostwa Wiedzy.

				
14 listopada 2013
W świecie moich pasji...

Dziś w szkolnej auli Pierwszoklasiści uczestniczyli w kolejnym już spotkaniu pt.: W świecie moich pasji…”. Uczennica klasy VI Oliwia Boguszewska barwnie i ciekawie opowiadała wszystkim o swoich dwóch najważniejszych pasjach: podróżowaniu i książkach. Udało jej się zainteresować najmłodsze grono odbiorców i sprawić im ogromną frajdę, pytaniami o miejsca, które oni sami odwiedzili.

 

Oliwka ładnie opowiadała, fajnie jej było słuchać. A najbardziej podobało mi się jak mówiła o miejscach, które ja też odwiedziłam.

				
7 listopada 2013
Wycieczka do Muzeum Etnograficznego

Jesienny listopadowy czwartek klasa pierwsza spędziła na lekcji muzealnej pt.  "Kaligrafia, alfabety, pisma Dalekiego Wschodu” w Państwowym Muzeum Etnograficznym; Muzeum dla Dzieci im. J. Korczaka. Podczas zajęć prowadzonych przez pracowników muzeum  uczniowie poznawali kulturę i pismo Dalekiego Wschodu. Zaznajamiali się z umiejętnościami jakie należy posiąść aby móc pisać i czytać np. w języku chińskim. Pierwszaki próbowały swoich sił w pisaniu atramentem i specjalnym pędzelkiem.

				
30 października 2013
Ślubowanie Pierwszoklasistów 2013

Dnia 30 października 2013r. o godzinie 13.00 w naszej szkole odbyło się wielkie wydarzenie - ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ. W uroczystości wzięli udział rodzice, nauczyciele, dyrekcja oraz zaproszeni goście. W obecności wszystkich przybyłych pierwszaki składały swoje uczniowskie przyrzeczenie, a Pan Dyrektor za sprawą ogromnego pióra przyjął dzieci do grona uczniów PSP 114. Wszyscy pierwszoklasiści wpisywali się do pamiątkowej Kroniki Szkoły.

				
11 października 2013
Żelazowa Wola, Łowicz, Nieborów - Wycieczka

W ciepły październikowy ranek klasa I przecierała szlaki samodzielności wybierając się na całodniową wycieczkę. Zwiedzanie rozpoczęło się od Łowicza i pięknej barokowej Bazyliki Katedralnej. Następnie przejechaliśmy do Muzeum Ludowego Rodziny Brzozowskich w Sromowie, gdzie mogliśmy podziwiać ruchome, ręcznie robione figurki, przedstawiające życie w dawnych czasach. Kolejnym punktem naszej wycieczki był Pałac Radziwiłłów w Nieborowie. Pierwszaki podziwiały tam piękne obrazy, rzeźby oraz bogate komnaty, a także romantyczny Park.

				
1 października 2013
Szukamy skarbów jesieni...

W pierwszym dniu października klasa I wybrała się do parku w poszukiwaniu „skarbów Pani Jesieni”. Zaciekawieni uczniowie obserwowali przyrodę, poznawali nazwy drzew, zbierali piękne, kolorowe liście oraz kasztany i żołędzie.

				
26 września 2013
„W przyszłości chcę być..."

W miniony czwartek uczniowie PSP 114 gościli w swoich progach niezwykłego gościa – Pana Leszka Podstawskiego – polskiego Elvisa Presleya. Ten niezwykły artysta opowiedział nam o swojej pasji jaką jest prekursor rock and rolla – Elvis Presley.  Pan Leszek wystąpił w stroju zaprojektowanym na wzór tych, w których występował na scenie sam Presley, ponadto wykonał kilka utworów sławnego artysty. Swoim występem artysta zachęcił dzieci do rozwijania swoich pasji, jak również wzbudził zainteresowanie sławnym  Królem rock and rolla.

				
23 września 2013
Spotkanie ze Strażą Miejską

W poniedziałek 23 września odbyła się lekcja prowadzona przez Straż Miejską m.st. Warszawy, na temat „Zachowania się w sytuacji zagrożenia życia”. Uczniowie klasy pierwszej dowiedzieli  się jak postępować w niebezpiecznych i nietypowych sytuacjach na drodze oraz do kogo zwracać się o pomoc. Poznali znaki informacyjne i ostrzegawcze, związane z bezpieczeństwem i ochroną zdrowia. Pierwszoklasiści dokładnie zapoznali się z mundurem i wyposażeniem Strażnika Miejskiego, zauważając różnice w wyglądzie mundurów poszczególnych służb.

				
14 września 2013
Piknik Pragi i PSP 114

Uczniowie naszej szkoły wzieli czynny udział w zorganizowanych niedawno „Południowo Praskich przezentacjach - Pikniku Organizacji Pozarządowych, mającym na celu zapoznanie mieszkańców Warszawy z ofertą instytucji działających na terenie dzielnicy Praga Południe. Wychowankowie PSP 114 aktywnie reprezentowali swoją szkołę - były występy na głównej scenie i zabawy poza nią.

				
2 września 2013
Pierwszoklasiści na start!!!

Z lekkim niepokojem i ogromną ciekawością pierwszoklasiści zasilili dziś szeregi uczniów PSP 114. Wspólnie z nauczycielami wysłuchali koncertu Kwartetu Smyczkowego, a następnie udali się do swoich klas. Rozmowom i pytaniom nie było końca, świeżo upieczeni uczniowie chcieli wszystko poznać i zobaczyć. Mamy nadzieję, że taki zapał i energia będzie im towarzyszyć przez cały rok szkolny.

Życzymy Wam samych sukcesów!

 

Na początku trochę się bałem, ale potem rozmawiałem z mamą i już było dobrze.