Klasa I

6 grudnia 2019
Mikołajki

6 grudnia to szczególny dzień, na który wszystkie dzieci czekały z utęsknieniem. Od rana niecierpliwie wypatrywaliśmy kiedy w szkole pojawi się św. Mikołaj. I w końcu pojawił się! Rozdał dzieciom cukierki i pojechał w dalszą drogę. Chwilę później w jego imieniu Pani Kasia rozdała najmłodszym prezenty.  Ogromna radość zagościła na twarzach dzieci, wszyscy  z ekscytacją  sprawdzali czym Mikołaj ich obdarował.

				
8 listopada 2019
Apel - Dzień Niepodległości

8 listopada związku ze 101 rocznicą Odzyskania Niepodległości klasa pierwsza wzięła udział w uroczystym apelu.

Uczniowie klasy 6 pod kierunkiem Pana Rafała Jurkowlańca zaprezentowali program artystyczny, który przybliżył nam najważniejsze fakty historyczne związane z utratą i ponownym odzyskaniem wolności.

O symbolicznej godzinie: 11:11 uczniowie PSP nr 114 wspólnie odśpiewali hymn Państwowy.

				
30 października 2019
Ślubowanie Pierwszoklasistów

Każde dziecko z niecierpliwością czeka na moment pasowania na pełnoprawnego ucznia. Zanim to jednak nastąpi uczniowie poznają szkołę, kolegów, swoje prawa i obowiązki.

W tym roku ślubowanie klas pierwszych odbyło się 30 października.

Zaczęło się krótką przemową Pani Dyrektor, następnie dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie, po czym Pani Dyrektor pasował każdego ucznia wielkim piórem. Było przy tym dużo śmiechu :)

				
9 października 2019
Wycieczka do Pułtuska

9 października 2019 roku klasa pierwsza wybrała się na wycieczkę do Zamku w Pułtusku. Pod kierunkiem zamkowego Mistrza Kelnerstwa dzieci mogły dowiedzieć się  jak należy zachować się przy stole, spożywać posiłki, korzystać z zastawy stołowej. Wykład okazał się niezwykle ciekawy, a nasze maluchy mogły czynnie brać w nim udział.

Następnie odbył się uroczysty obiad, na którym wszyscy mogliśmy w praktyce wykorzystać umiejętności zdobyte wcześniej i należy przyznać, że radziliśmy sobie całkiem nieźle!

				
26 września 2019
Dzień Języków
 

 

				
2 września 2019
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020

2 września 2019 roku uczniowie Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 114 rozpoczęli kolejny rok szkolny 2019/2020. Część oficjalna dla klas I, II, III i V rozpoczęła się o godzinie 10:00. Po krótkim powitaniu, Pani Dyrektor przedstawiła nowych nauczycieli, po czym odbył się koncert, który jest już tradycją w naszej szkole. Po części oficjalnej odbyły się spotkania uczniów z wychowawcami w klasach. Nasze pierwszaki  po raz pierwszy przekroczyły próg swojej sali lekcyjnej.