Klasa 0

29 czerwca 2012
Zakończenie Roku Szkolnego

29 czerwca w naszej szkole odbyło się Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego. Nasi przyszli pierwszoklasiści z wielką dumą odbierali świadectwa ukończenia zerówki oraz wspaniałe nagrody. Emocji było bardzo wiele, zarówno ze strony dzieci jak i ich opiekunów.
Wspaniałe nagrody oraz bardzo dobre świadectwa to efekty Naszej wspólnej całorocznej pracy, wysiłku i wielkiego zaangażowania uczniów oraz rodziców.
Pamiętajmy "Szczęśliwy uczeń, któremu dziękuje nauczyciel". Bardzo dziękuję za cały rok!!

				
31-1 czerwca 2012
Zielona Szkoła

"Słoneczna Farma Zdrowia i Urody" to atrakcyjny pensjonat położony w miejscowości Budy Lucieńskie w powiecie gostynińskim. Pensjonat znajduje się w kompleksie Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego, nad malowniczym jeziorem Lucieńskim, otoczonym lasami i łąkami.
Właśnie w tak pięknym miejscu wypoczywali w tym roku nasi najmłodsi uczniowie. Mnóstwo atrakcji, świetna zabawa, czas wypełniony po brzegi. Tak w kilku słowach można opisać to, co działo się podczas wyjazdu na "Zieloną Szkołę".

				
26 kwietna 2012
Mały Chopin

26 kwietnia nasze dzieciaki odwiedziły Teatr Małego Widza w Warszawie. Wspólnie mogły "podejrzeć" życie Fryderyka Chopina jako małego Frycka w spektaklu pt. "Mały Chopin".

				
28 marca 2012
Zamek Królewski

28 marca klasa "0" wybrała się z wiosenną wizytą do Króla Zygmunta w Zamku Królewskim. Dzieci z wielką ochotą i dużym zainteresowaniem oglądały komnaty zamku oraz słuchały historii Króla, opowiadanej przez Kustosza. Na zakończenia "zerówka" wzięła udział w ciekawych zajęciach plastycznych, podczas których dzieci tworzyły wspaniałe postacie Króla. Cały wyjazd był wielką przygodą mile wspominaną przez naszych uczniów.

				
9 lutego 2012
Stroje ludowe w PSP 114

W czwartek 9 lutego "zdróweczka" wzięła udział w pokazie strojów ludowych. Dzięki bardzo dokładnej prezentacji multimedialnej dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat historii strojów regionalnych oraz poznaliśmy obyczaje ludowe z różnych zakątków Polski. Już po zaciekawionych, a czasami bardzo zdziwionych minach naszych dzieci można było zauważyć, że pokaz był zaskakujący i bardzo atrakcyjny. Końcową niespodzianką były kolorowanki przedstawionych wcześniej strojów, które dzieci bardzo chętnie ubarwiały.

				
12 grudnia 2011
Kiermasz Świąteczny.

12 grudnia w naszej szkole odbył się coroczny Kiermasz Świąteczny. Dzieci z pełnym zaangażowaniem uczestniczyły w sprzedaży swoich prac oraz zbiórce pieniędzy.
Tym wspaniałym gestem pokazaliśmy, że każdy może być Świętym Mikołajem, a "nasze dzieci" nauczyły się większej empatii wobec innych.

Dziękujemy wszystkim za pełne zaangażowanie!

Najfajniej było sprzedawać wtedy, kiedy już była promocja ponieważ wszystko się szybko sprzedawało.

Albert Dybowski

				
6 grudnia 2011
Mikołajki

6 grudnia w naszej klasie obchodziliśmy Mikołajki. Był to dzień pełen emocji i wrażeń.
Dzieci otrzymały niespodzianki oraz obejrzały świąteczną bajkę. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku, oczywiście wszystko w granicach "zdrowego rozsądku". Zabawa była świetna.

				
25 listopada 2011
Wycieczka do Muzeum II Korpusu.

W piętek 25 listopada nasi najmłodsi uczniowie wraz ze starszymi kolegami i koleżankami ze szkoły uczestniczyli w bardzo ważnej i ciekawej wycieczce historycznej.

Tym razem zwiedziliśmy Muzeum II Korpusu Polskiego w Józefowie. Początkowo dzieci wysłuchały bardzo interesujących lekcji historycznych w specjalnie przygotowanych do tego salach, a następnie bardzo aktywnie spędzaliśmy czas na dworze oraz w specjalnie ogrzewanych namiotach.

				
13 października 2011
Teatr Baj

13 października "zeróweczka" oglądała spektakl pt "Świat Garmanna" w teatrze "Baj". Dzieci zobaczyły świat widziany oczami chłopca o imieniu Garmann - jego niepokoje i radości, przyjaźnie i antypatie. Wspaniały przekaz tej sztuki był dowodem na to, że trudne pytania o lęk, przemijanie, o przyjaźń i miłość nie są zarezerwowane tylko dla dorosłych.

Mnie najbardziej podobały się stare ciotki z balkonikami.

Albert Dybowski

Dla mnie najfajniejszy był Garmann i Roy.

				
30 września 2011
Folwark Bródnowski

30 września w piątek odbyła się pierwsza "poważna" wycieczka naszych najmłodszych uczniów. Dzieci uczestniczyły w wyjeździe na Folwark Bródnowski. Atrakcji było bardzo dużo:

				
1 września 2011
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2011/2012

Pierwszy dzień w szkole, to jeden z najważniejszych dni w roku-szczególnie dla naszych najmłodszych uczniów. Na twarzach dzieci widać było niepewność, zdziwienie, jednak w większości - radość i zadowolenie, że nareszcie będzie można ciekawie i wesoło spędzać czas w gronie przyjaciół i kolegów. Przed nami wspólna praca. Życzę samych sukcesów i mam nadzieję, że uśmiech dzieci będzie nam towarzyszył przez cały rok!

Najbardziej podobał mi się Pan grający na skrzypcach.