Klasa I

22 czerwca 2018
Zakończenie Roku Szkolnego

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2017/ 2018 było okazją do podziękowań, jak i swego rodzaju podsumowania pracy, zaangażowania, postawy uczniów. To niezwykle wzruszający moment dla wielu z nas. Z perspektywy nauczyciela mogę powiedzieć, że wspaniale jest obserwować jak uczniowie rozwijają swoje zdolności, umiejętności, jak dojrzewają i dorastają do coraz to nowych ról. Dziękuję moim uczniom za szczere chęci, zapał do nauki, do poznawania i odkrywania nowych rzeczy. Rodzicom uczniów za współpracę, wsparcie, życzliwość oraz budującą postawę.

				
18 czerwca 2018
Artystyczne Zakończenie Roku w Rampie

Teatr Rampa po raz kolejny gościł na deskach swojego teatru uczniów naszej szkoły. Jak co roku każda klasa z okazji Artystycznego Zakończenia Roku przygotowała bogaty program artystyczny zaczynając od najmłodszych uczniów a skończywszy na najstarszych. Czwartą klasę mieliśmy okazję zobaczyć w przedstawieniu pt. „ Jacek i Placek czyli o dwóch takich…”w reżyserii Pani Ani Mateckiej i oprawie muzycznej Pani Małgosi Ścibisz. Starsze klasy zaprezentowały nam swoją interpretację „ Pana Dropsa…”w reżyserii Pana Tomasza Łysiaka.

				
6 czerwca 2018
Straż Miejska

W ramach programu profilaktycznego dla klasy pierwszej „Wiem co robić, kiedy jestem sam” została poprowadzona lekcja przez Panią ze Straży Miejskiej. Zajęcia pt. „Czy pies musi ugryźć? ” dostarczyły nam cennych wskazówek na temat właściwego reagowania w obliczu zagrożenia. Poznaliśmy również zasady właściwego zachowania się wobec psów oraz obowiązki właścicieli czworonogów.

				
4 czerwca 2018
Piknik z okazji Dnia Dziecka

Po południu uczniowie z PSP 114 wraz z nauczycielami i rodzicami wybrali się na tradycyjny piknik zorganizowany  z okazji Dnia Dziecka. Plebania przy Placu Szembeka zamieniła się w wielki kolorowy plac zabaw. Na uczestników tegorocznego pikniku czekało wiele atrakcji m.in. dmuchany plac zabaw, malowanie twarzy, zabawy sportowe. Każdy mógł wybrać coś dla siebie. Wspaniała pogoda, przepyszne dania z grilla i cudowna atmosfera, która towarzyszyła nam do końca sprawiły, że ten dzień był wyjątkowy. 

				
14-16 maja 2018
Góry Świętokrzyskie

Podczas trzydniowego wyjazdu odkryliśmy na nowo Świętokrzyskie. Poznaliśmy prehistorię regionu, jak również zaczarowany świat ukryty w „Krainie Legend”. Góry Świętokrzyskie to najstarsze góry Polski. Urzekły nas przepięknymi krajobrazami i bogatą historią. Pierwszego dnia wybraliśmy się do Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Droga na szczyt była bardzo męcząca, jednak opłacało się ją pokonać. Widoki z platformy widokowej wynagrodziły nasz trud.

				
11 kwietnia 2018
CENTRUM NAUKI KOPERNIK

Naszą przygodę z nauką rozpoczęliśmy od zwiedzania wystaw: Strefa Światła, Człowiek i Środowisko, Światło i Barwy, Iluzje oraz nowa Strefa Eksperymentowania. Motywem przewodnim był człowiek, który wykorzystując swoje zmysły i umiejętności odbiera, interpretuje i opisuje otaczający go świat. Podczas naszej wycieczki mogliśmy sami wziąć udział w twórczych i nietypowych eksperymentach. Zwróciliśmy również uwagę na bardzo ciekawą wystawę poświęconą anatomii i fizjologii człowieka. Pomogła ona nam lepiej zrozumieć to niezwykle ważne zagadnienie.

				
25 marca 2018
Wiosenne Premiery Teatralne 2018

25 marca w Promie Kultury odbyły się XXI WIOSENNE PREMIERY TEATRALNE.Z tej okazji klasy I- IV przygotowały bogaty program artystyczny. Klasa I zaprezentowała inscenizację bajek Jeana de La Fontaine „Konik polny i przyjaciele”. Uczniowie z klasy II i III wystąpili w legendzie warszawskiej pt. „Bazyliszek”. Natomiast klasa IV pokazała nam spektakl pt. „Opowieści księżyca” według scenariusza C. Domagały. Nasi młodzi artyści  z wielkim entuzjazmem i zapałem wcielili się w grane przez siebie postacie.

				
20 marca 2018
Papugarnia

Wycieczka do egzotycznego świata papug okazała się dla nas niezapomnianą przygodą. Po raz pierwszy mogliśmy z tak bliska podziwiać papugi i inne ptaki, dotknąć je a nawet pogłaskać. Podczas pobytu w papugarni wzbogaciliśmy swoją wiedzę na temat różnych gatunków ptaków. Dodatkową atrakcją było samodzielne przygotowanie szaszłyków oraz nakarmienie nimi papug. Szczególną sympatią obdarzyliśmy dwie papugi Rico oraz papugę Charlie, która swoim oryginalnym występem zdobyła nasze uznanie.

				
27 lutego 2018
Mistrzostwa Wiedzy

27 lutego odbyły się Klasowe Mistrzostwa Wiedzy w klasie pierwszej. Chętni uczniowie odpowiadali na pytania z zakresu edukacji początkowej i języka angielskiego. Na zakończenie naszej przygody z Mistrzostwami Wiedzy czekał na wszystkich słodki poczęstunek. Za rok będziemy próbować swoich sił w Szkolnych Mistrzostwach Wiedzy.

				
22 lutego 2018
Dzień Bezpiecznego Internetu

Filmy edukacyjne były wstępem do zajęć profilaktycznych w klasie pierwszej. Dotyczyły one bezpieczeństwa w sieci. Wprowadziły nas w wirtualny świat podejmując szeroką tematykę zagrożeń online. Dzięki zajęciom uczniowie poznali zasady, którymi należy się kierować podczas surfowania w Internecie oraz jak reagować na wszelkie niebezpieczne sygnały. Reasumując nasze zajęcia klasa pierwsza przygotowała w grupach plakaty promujące bezpieczne, kulturalne i efektywne korzystanie z Internetu.

				
6 lutego 2018
Teatr Guliwer

Tym razem wybraliśmy się do teatru Guliwer na przedpremierowy pokaz spektaklu pt. „Przyjaciel Automateusza”. Przedstawienie oparte jest na kanwie groteskowo- baśniowych opowiadań „Bajki robotów” Stanisława Lema. Głównym bohaterem jest robot Automateusz i jego niezwykłe przygody podczas dalekiej podróży. Razem z Automateuszem przeżywamy interaktywną przygodę, która przenosi nas w niezwykły świat techniki i fizyki. Jest to ciekawa historia o tym, że warto mieć marzenia a niemożliwe może stać się możliwe.

				
12 stycznia 2018
Bal karnawałowy

Cały rok z niecierpliwością czekamy na dzień, w którym nasza szkoła jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zmienia się w magiczną i bajeczną krainę. W tym dniu każdy bez wyjątku może spełnić swoje najskrytsze marzenia i stać się kim chce. BAL KARNAWAŁOWY to doskonała okazja, by stać się na przykład bohaterem swojej ulubionej bajki czy filmu i przeżyć niezapomnianą przygodę w wymarzonym przez siebie świecie.

				
20 grudnia 2017
Kiermasz Świąteczny PSP 114

Grudzień to miesiąc, w którym organizujemy w naszej szkole Kiermasz Świąteczny. Dochód z tej akcji charytatywnej zostaje przekazany zawsze na szczytny cel. Tym razem wesprzemy Dom Dziecka nr 15 w Warszawie. Wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami przy wsparciu rodziców, dołożyli wszelkich starań by  stoiska z różnymi bożonarodzeniowymi ozdobami i pysznymi wypiekami świątecznymi przyciągały uwagę. Magia Świąt zawitała w mury naszej szkoły. Pomimo jesiennej aury za oknem każdy mógł poczuć, że nadchodzą Święta.

				
6 grudnia 2017
Mikołajki

6.12.2017 r. w naszej szkole odbyły się mikołajki. Na ten wyjątkowy dzień czekaliśmy z niecierpliwością cały rok. Wreszcie nadszedł długo oczekiwany moment. Święty Mikołaj i tym razem nikogo nie zawiódł. Już od samego rana w naszej szkole witał wszystkich wesoło i radośnie. Dla każdego znalazł upragniony prezent. Były zabawki, książki, klocki, kreatywne zestawy i inne miłe niespodzianki. Długo będziemy wspominać ten wyjątkowy dzień.

				
16 listopada 2017
Wycieczka do Muzeum Sportu

Podczas kolejnej wycieczki odwiedziliśmy Muzeum Sportu i Turystyki. Wyjście to pozwoliło nam rozwinąć i pogłębić zainteresowania sportowe. Odbyliśmy ciekawą lekcję poświęconą historii sportu, różnym dyscyplinom sportowym oraz zagadnieniom olimpijskim. Dowiedzieliśmy się m.in. jak przebiegały igrzyska w Grecji. Pod koniec spotkania wzięliśmy udział w quizie, w którym można było wygrać atrakcyjne nagrody.

				
31 października 2017
Ślubowanie Pierwszoklasistów

31 października 2017 r. w Prywatnej Szkole Podstawowej nr 114 odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia szkoły podstawowej. Pani Dyrektor wielkim piórem uroczyście pasowała uczniów, którzy ślubowali „(…) pilnie i chętnie się uczyć, wzorowo zachowywać, przestrzegać przyjętych na siebie obowiązków, uczyć się miłości Ojczyzny i głosić jej piękno, szanować tradycje i dorobek kulturowy wielu pokoleń Polaków.” Tym symbolicznym gestem nasi najmłodsi uczniowie weszli do grona szkolnej społeczności.

				
13 października 2017
Farma Iluzji

W piękny, jesienny poranek wybraliśmy się na wycieczkę w miejsce szczególne, wyjątkowe- do Trojanowa, parku edukacji i rozrywki. Farma Iluzji zaskoczyła nas swoimi niesamowitymi atrakcjami, jaki i wyzwaniami na przykład przejście Wiklinowego Labiryntu. To miejsce na pograniczu magii i rzeczywistości. Magiczny Domek, Lewitujący Kran, Meble Olbrzyma, Studnia Nieskończoności to tylko niektóre z wielu interesujących propozycji dzięki którym poczuliśmy się jak w zaczarowanym świecie.

				
2 października 2017
Wiem co robić, kiedy jestem sam

W ubiegłym tygodniu naszą klasę odwiedziła Pani ze Straży Miejskiej, która poprowadziła zajęcia w ramach programu „Wiem co robić, kiedy jestem sam.” Podczas lekcji pt. „Spotkanie z nieznajomym” poznaliśmy zasady bezpiecznego zachowania w kontaktach z osobami nieznajomymi. 

Zajęcia były ciekawe. Pani opowiadała nam interesujące historie.  Mogliśmy sprawdzić swoją wiedzę i dowiedzieć się jak należy się zachować w szczególnie niebezpiecznych sytuacjach.

				
19 września 2017
W Muzeum Narodowym

Nasze ostatnie wyjście do muzeum okazało się bardzo ciekawą przygodą. Podczas lekcji muzealnej pt. „Ptaki, robaki i inne zwierzaki” musieliśmy uważnie obserwować dzieła słynnych malarzy w poszukiwaniu różnych znanych i fantastycznych stworów. Było to zadanie, które wzbudziło w nas wiele pozytywnych emocji. Pani przewodnik opowiedziała nam   ciekawe historie związane z powstaniem niektórych dzieł wybitnych artystów. Pod koniec zajęć każdy mógł wykonać ulubione zwierzątko z papieru.

				
4 września 2017
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy wspaniałym koncertem, który wzbudził wiele entuzjazmu wśród odbiorców. Arie operowe śpiewane przez pana Dariusza Górskiego przy akompaniamencie pani Violetty Łabanow-Jastrząb wywołały wiele pozytywnych emocji. Z dużą dawką energii i humoru rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Po koncercie w klasach odbyły się zebrania wychowawców z uczniami i ich rodzicami.