Klasa 0

22 czerwca 2011
Zakończenie Roku Szkolnego

Dziś wieczorem w Teatrze Rampa odbyła się uroczysta gala zakończenia roku szkolnego 2010/2011. Tradycyjnie część pierwsza poświęcona była twórczości uczniów.
Dzieci wystawiły sztukę pt."Mały Książę" w reżyserii Pani Anny Mateckiej, zatańczyły układ opracowany przez Panią Agnieszką Kurek i zaśpiewały piosenki przygotowane pod kierunkiem Pani Małgorzaty Ścibisz.

				
31 maja 2011
Dzień Dziecka

31 maja z okazji Dnia Dziecka byliśmy z wizytą w pizzeri - na lekcji nauki robienia pizzy i jej degustacji. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o historii pizzy, zjedliśmy pyszny przysmak włoski i otrzymaliśmy drobne upominki od właściciela pizzerii. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na fantastyczna zabawę w parku. Dzisiejsze lekcje były bardzo "smaczne" i wesołe.

Podobało mi się jak pan kucharz podrzucał ciasto na pizzę.

Amelia Ryń

Najfajniejsze było jak jedliśmy upieczoną pizzę.

				
30 maja 2011
Finał Magii dźwięków

Z panią Izą Zając i muzyką jazzową spotkaliśmy dziesięć razy. Podczas ostatniego koncertu towarzyszyli jej: Piotr Cieślikowski (saksofon), Paweł Puszczał (kontrabas), Adam Lewandowski (perkusja) i Jarosław Małys (piano). Był to wspaniały koncert, ze względu na ilość instrumentów jak i na repertuar jaki zaprezentowała pani Zając.

Pan, który grał na saksofonie był super.

Amelia Ryń

Bardzo mi się podobało jak pan grał na perkusji.

				
19 - 20 maja 2011
Zielona Szkoła

W dniach 19 - 20 maja byliśmy na pierwszym, samodzielnym, dwu-dniowym wyjeździe we wsi Skaszewo, w samym sercu Mazowsza, wśród przepięknych pól i lasów. Mieszkaliśmy w gospodarstwie agroturystycznym "Chata za wsią", gdzie poznaliśmy mieszkańców zagrody, obyczaje i życie zwierząt na wsi. Były przejażdżki kucykiem o wdzięcznym imieniu Chrupek, karmienie ulubieńca dzieci - osiołka, gry i zabawy na świeżym powietrzu oraz dyskoteka. Braliśmy też udział w warsztatach - tworzenia z krepiny pięknych kolorowych, kurpiowskich kwiatów.

				
19 kwietnia 2011
Koncert poświęcony Louisowi Armstrongowi.

19 kwietnia odbyła się audycja muzyczna poświęcona twórczości słynnego, czarnoskórego muzyka jazzowego - Louisa Armstronga. Poznaliśmy ciekawą historię jego życia oraz wysłuchaliśmy słynnych dziś utworów takich jak "What a wonderful world", "On the sunny side of the street" czy "Cheek to cheek" w interpretacji i wykonaniu pani Izy Zając.

Bardzo podobało mi się jak pan grał na saksofonie.

Agnieszka Dąbkowska

				
14 kwietnia 2011
Teatr Rampa - Wieczór Artystyczny - Premiery 2011r.

Tradycyjnie jak co roku, w kwietniu odbył się w teatrze Rampa uroczysty wieczór artystyczny podczas, którego nasi uczniowie mogli zaprezentować w pełnym wymiarze swoje zdolności artystyczne i repertuar, który ćwiczyli przez ostatnie miesiące. Nasi mali artyści wystąpili w przedstawieniach przygotowanych przez panią Annę Matecką i pana Tomasza Łysiaka. Były to: "Pan Tygrysek", "Calineczka", "Ptasie plotki", "Pinokio", i "Wokół Wyspiańskiego".

				
22 marca 2011
Akademia - Bitwa o Olszynką Grochowską.

Dnia 25 lutego 1831r. rozegrała się jedna z najkrwawszych bitew powstania listopadowego, tzw. bitwa o Olszynkę Grochowską. Jest to miejsce na terenie gdzie znajduje się m.in. nasza szkoła. W rocznicę tej bitwy, dla jej upamiętnienia oraz dla uczczenia bohaterstwa Polaków starsze klasy przygotowały uroczystą akademię.
Uczniowie 5 i 6 klasy przygotowali i wygłosili referat, wiersze oraz film z rekonstrukcji bitwy.

Podobał mi się film o bitwie.

Karol Jagielak

				
24 marca 2011
"Złota kaczka" w Rampie

W czwartek wybraliśmy się do teatru Rampa na spektakl pt. "Złota kaczka" w reżyserii Jana Szurmieja. Muzykę do spektaklu przygotował Piotr Rubik. Legenda o "Złotej kaczce" opowiada o tym co w życiu tak naprawdę się liczy. Dowiadujemy się, że pieniądze nie dają szczęścia i nie mogą zastąpić prawdziwej miłości. Dzięki wspaniałej komputerowej animacja, wspaniałym kostiumom oraz pięknym piosenkom w wykonaniu aktorów, przeżyliśmy dwie godziny fantastycznej zabawy w zaczarowanym świecie Złotej kaczki.

Podobała mi się Złota kaczka.

				
23 marca 2011
Audycja muzyczna

George Gershwin i jego muzyka - marcowa audycja muzyczna poświęcona była wybitnemu kompozytorowi oraz pianiście. Spotkanie przygotowała i poprowadziła Iza Zając oraz Jarosław Małys.

Podobała mi się piosenka o ciastku.

Angelina Apolinarska

Piosenka o ciastku była naprawdę fajna.

Staś Mazur

				
28 lutego 2011
Koncert bluesowy

28 lutego odbyło się spotkanie z muzyką bluesową. Jak zwykle nasi wspaniali goście p. Iza Zając i p. Jarosław Małys opowiedzieli, zagrali i zaśpiewali dźwięki płynące prosto z serca.
Ta muzyczna historia bluesa zaciekawiła naszych uczniów.

Dowiedziałam się, że czarni niewolnicy wymyślili bluesa.

Amelia Ryń

Podobała mi się piosenka o kobiecie i mężczyźnie.

Angelina Apolinarska

Ale najfajniejsza była "Herbatka".

				
10 lutego 2011
Wyjście do teatru

10 lutego byliśmy w teatrze Lalka na przedstawieniu pt. "Cuda w budzie czyli Demo Teatru Lalka" w reżyserii Wojciecha Szelachowskiego. Podczas spektaklu przenieśliśmy się w magiczną podróż, w trakcie której obejrzeliśmy fragmenty przedstawień z całej historii Teatru Lalka, jak również rekwizyty, kostiumy i piosenki, które bawiły i zachwycały publiczność przez ostatnie 60 lat.

				
4 lutego 2011
Bal karnawałowy

4 lutego odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Klasy 0 - III bawiły się wspólnie w pięknie przystrojonej w balony i serpentyny sali. Wszystkie dzieci były wspaniale przebrane za postaci z bajek i filmów. W przerwach między tańcami uczniowie brali czynny udział w różnych i zabawnych konkursach. W tym dniu wszystkie dzieci były zwycięzcami oraz królową i królem balu. Nie zabrakło także słodkiego bufetu. Wszyscy świetnie się bawili!

Fajnie było jak Helenka przebijała mi balonika na stopie.

				
19 stycznia 2011
Magia dźwięków - jazzowe improwizacje

19 stycznia odbyło się kolejne muzyczne spotkanie z Panią Izą Zając i Panem Jarosławem Małysem. Tematem audycji było przybliżenie uczniom improwizacji w muzyce jazzowej. Dzięki temu spotkaniu dzieci dowiedziały się czym jest improwizacja i jak się ją tworzy.

Mnie się podobała pierwsza piosenka.

Helenka Wilimska

A mnie się nie podobało, że wszystkie piosenki są po angielsku, bo nic nie rozumiałam.

Amelia Ryn

				
11 stycznia 2011
Teatr Bajka

11 stycznia 2011r. byliśmy w teatrze Bajka na spektaklu "Ania z Zielonego Wzgórza". Obejrzeliśmy historię rudowłosej, sympatycznej Ani Shirley, która po pobytach w domu dziecka znalazła nareszcie dom u kochających opiekunów. Bardzo podobała nam się ta opowieść o miłości, przyjaźni i nadziei.

Mnie się podobało jak Ania miała zielone włosy.

Staś Mazur

Mnie się podobało jak wtedy kiedy Ania z koleżanką zrobiły przysięgę, że zawsze będą przyjaciółkami.

				
22 grudnia 2010
Spotkanie wigilijne

Dzisiaj, w ostatni dzień przed feriami świątecznymi odbyła się nasza szkolna Wigilia. Były życzenia i śpiewanie kolęd. Repertuar przygotowały Panie prowadzące muzykę w naszej szkole. Najpierw wystąpiły młodsze klasy, każda z nich zaśpiewała po 2 piosenki, później kolędowali wszyscy uczniowie. Następnie odbyły się Wigilie klasowe. Był opłatek i słodkie pyszności. Ten dzień był bardzo miły i pełen serdeczności dzień.

To był wspaniały dzień.

Kinga Rusin

Wszystko było pyszne.

				
20 grudnia 2010
Koncert Świąteczny w PSP 114

W dniu dzisiejszym zagościł w naszej szkole świąteczny nastrój za sprawą wspaniałych gości - muzyków. Pani Iza Zając i Pan Jarosław Małys zagrali i zaśpiewali najpiękniejsze kolędy polskie i zagraniczne. Wysłuchaliśmy utworów w tradycyjnym wykonaniu oraz w jazzowych aranżacjach.
Dzieci bardzo aktywnie śpiewały kolędy z Panią Izą Zając, ale tradycyjnie na zakończenie koncertu poprosiły o swoją ulubioną piosenkę pt. "Herbatka".

To był najładniejszy koncert ze wszystkich.

				
10 grudnia 2010
Kiermasz Świąteczny

Dnia 10 grudnia w naszej szkole, jak co roku odbył się Kiermasz Świąteczny. Dochód z Kiermaszu przeznaczony został na potrzeby fundacji Ewy Błaszczyk Akogo? Nasz klasa pierwszy raz mogła uczestniczyć w tym wspaniałym wydarzeniu. Dzieci bardzo się starały aby wykonane przez nich prace były jak najładniejsze. Udało nam się sprzedać wszystkie zrobione kartki, aniołki i pawie. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy w taki sposób pomóc Klinice pani Błaszczyk.

Kupiłam dużo rzeczy, wszystko mi się podobało.

				
9 grudnia 2010
Wycieczka do Sejmu

W dniu dzisiejszym byliśmy w bardzo ważnym miejscu dla każdego Polaka - w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej. Dzieci mogły obejrzeć z bliska wnętrze gmachu gdzie pracują posłowie.

				
26 listopada 2010
Nauka i zabawa.

26 listopada 2010r. gościła w naszej szkole Pani z grupy Szalonych Naukowców.
Przedstawiła dzieciom (w bardzo ciekawy i przystępny sposób) dziedzinę nauki - chemię.
Oczywiście najciekawiej było wtedy, gdy uczniowie mogli sami wykonywać doświadczenia i obserwować ich efekty.
Było to pierwsze spotkanie z tak poważną dziedziną nauki dla klasy "0". Dzieci przeżyły dzisiaj wyjątkową naukową przygodę!

Podobało mi się doświadczenie z mąką.

Oliwier Chmielewski

				
22 listopada 2010
Spotkanie z Panią Izą Zając

22 listopada 20010 r. odbył się w naszej szkole kolejny koncert z cyklu comiesięcznych audycji muzycznych. Tym razem słuchaliśmy piosenek przedwojennych w wykonaniu naszych gości- Izy Zając i Jarosława Małysa. Tematy muzyczne z przedwojennych filmów przypadły dzieciom do gustu.

Podobała mi się piosenka, w której pan umówił się na 9.00.

Helenka Wilimska

Najfajniejsza była Herbatka.

Marika Strupiechowska

				
9 listopada 2010
Pasowanie na ucznia klasy I.

9 listopada 20010 r. odbyło się uroczyste pasowanie na uczniów klasy I. W uroczystości tej dzieciom z klasy I towarzyszyli Rodzice, Nauczyciele i pozostali uczniowie naszej szkoły.
Wydarzenie rozpoczął Pan Dyrektor, głos zabrała także wychowawczyni klasy I. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie oraz wręczenie legitymacji i tarcz szkolnych.

Po ślubowaniu dzieci przedstawiły przygotowany przez siebie i nauczycieli program artystyczno - muzyczny. Całe wydarzenie zakończyło się pyszną ucztą z owocami i słodyczami.

				
4 listopada 2010
Wycieczka do kina.

4 listopada 20010 r. byliśmy na trzygodzinnej opowieści  pt. ."Królestwo zwierząt"  w Kinie Cinema Park.

W ciągu trzech godzin odwiedziliśmy sześć sal kinowych:

				
28 października 2010
Wizyta w Straży Pożarnej.

28 października 2010r. byliśmy na wycieczce w jednostce ratowniczo-gaśniczej. Strażacy pokazali i w ciekawy sposób opowiedzieli dzieciom o samochodach i sprzęcie jakiego używają w swojej niebezpiecznej i odpowiedzialnej pracy.

Odbył się pokaz gaszenia pożaru i jazdy koszem na wysokość 33 metrów. Oglądaliśmy i przebywaliśmy we wnętrzu samochodu strażackiego. Dzieci mogły na chwilę zamienić się w małych strażaków i z małego węża strażackiego lać wodę pozorując gaszenie pożaru. Była to wspaniała wycieczka.

				
25 października 2010
Koncert Bossa Novy

25 października 2010r. odbył się w naszej szkole drugi z całego cyklu comiesięcznych koncertów muzycznych.
W świat muzyki Bossa novy wprowadziła nas Pani Iza Zając. Dzieci miały okazję posłuchać i zapoznać się z brzmieniem instrumentów nadających charakterystyczny ton utworom bossa novy.

Koncert okazał się kolejną wspaniałą okazją obcowania na żywo z muzyką i piosenką tym bardziej, że dzieci grały w trakcie spotkania na własnoręcznie wykonanych instrumentach tzw. "przeszkadzajkach".

Podobały mi się instrumenty muzyczne.

				
7 października 2010
MIESZKO I i WIKINGOWIE

7 października 2010 roku w naszej szkole gościli "rycerze" z Bractwa Kerin. Tym razem pokazali nam jak żyli Słowianie, w co wierzyli i jak się odżywiali. Dzieci mogły brać udział w barwnym przedstawieniu ślubu Mieszka I i Dobrawy przebierając się w ubiory z tamtej epoki.
Wzięliśmy udział w chrzcie Mieszka I i wcieliliśmy się w Wikingów na jego służbie. Byliśmy gośćmi na postrzyżynach w słowiańskiej chacie. Barwne opowiadanie o tej epoce i eksponaty pokazały nam jak żyli ludzie w początkach chrześcijaństwa.

Podobało mi się jak byłem Mieszkiem.

				
30 września 2010
Wizyta w stacji telewizyjnej TVN

30 września 2010 byliśmy na wycieczce w jednej z najnowocześniejszych stacji telewizyjnych w Europie - TVN. Mogliśmy obserwować pracę dziennikarzy i redaktorów przy tworzeniu serwisów informacyjnych i programów TVN 24.

Zwiedzanie zaczęliśmy od charakteryzatorni, gdzie przed wejściem na wizje przygotowywani są dziennikarze i goście. Następnie obserwowaliśmy jak Pan Jarosław Kuźniar prowadzi "na żywo" Poranek w TVN 24.

				
27 września 2010
Iza Zając i Kabaret Starszych Panów

27.09.2010 r. odbył się w naszej szkole pierwszy z cyklu comiesięcznych koncertów muzycznych.
W świat ciekawej historii i repertuaru Kabaretu Starszych Panów wprowadziła nas Pani Iza Zając, która brawurowo wykonała piosenki w aranżacjach jazzowych. Wokalistce akompaniował pan Jarosław Małys.
Koncert okazał się wspaniałym pretekstem do obcowania z muzyką. Wszyscy czekamy na następny w październiku!

Podobała mi się piosenka Herbatka.

Agnieszka Dąbkowska

				
1 września 2010
Uroczyste Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego.

1 września 2010 roku o godzinie 10.00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Pani Dyrektor serdecznie powitała wszystkich uczniów, przedstawiła wychowawców poszczególnych klas i życzyła dzieciom radości i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.