Klasa I

25 czerwca 2015
Artystyczne Zakończenie Roku

25 czerwca w Teatrze Rampa odbyła się uroczysta gala zakończenia roku szkolnego 2014/2015.

				
25-29 maja 2015
Kaszuby

 25 maja 2015 r. wyruszyliśmy na długo oczekiwaną wycieczkę po malowniczych Kaszubach. Zielona Szkoła trwała 5 dni, w czasie których mieszkaliśmy nad pięknym i czystym jeziorem Wdzydze oraz zwiedziliśmy ten przepiękny region. Zwiedziliśmy piękny Toruń z Rynkiem Starego Miasta, Domem Mikołaja Kopernika i toruńskimi kamienicami, oczywiście zjedliśmy też pyszne toruńskie pierniki. Odwiedziliśmy Szymbark, Muzeum Ceramiki Kaszubskiej, farmę strusi, Muzeum Kolejnictwa, pływaliśmy statkiem po najczystszym jeziorze w Polsce i zwiedziliśmy zamek krzyżacki w Bytowie.

				
1 kwietnia 2015
Wycieczka do muzeum

Byliśmy dzisiaj na wycieczce w Muzeum Wojska Polskiego i w Muzeum Narodowym. Zobaczyliśmy tam wiele ciekawych eksponatów oraz rekonstrukcje uzbrojenia i umundurowania z dawnych epok. Na placu przed gmachem znajduje się wystawa plenerowa, na której mogliśmy podziwiać unikatową kolekcję uzbrojenia z okresu od XV do XX wieku. W Muzeum Narodowym braliśmy udział w ciekawej lekcji muzealnej o obrzędach wielkanocnych. Bardzo nam się podobały prezentowane pisanki i kraszanki. To była bardzo pouczająca wycieczka szkoda tylko, że pogoda nam nie dopisała.

 

				
31 marca 2015
Premiery Teatralne

Nadszedł długo oczekiwany wieczór. W teatrze Rampa kolejny raz zaprezentowali się wszyscy nasi uczniowie. Jest to bardzo ważne wydarzenie z życia naszej szkoły.

Jak zwykle program artystyczny przygotowali: panie Anna Matecka,  Małgorzata Ścibisz, Agnieszka Kurek  i pan Tomasz Łysiak. Mogliśmy podziwiać wspaniałe występy naszych uczniów z klasy 4 i 5 w "Teatrzyku Zielona Gęś" oraz młodszych dzieci w zabawnych, brawurowo zagranych  przedstawieniach.  Kolejny raz przeżyliśmy interesujące spotkanie z kulturą.

				
11 lutego 2015
Mistrzostwa Wiedzy

Dzisiaj w naszej szkole odbyły się Szkolne Mistrzostwa Wiedzy, mistrzostwa, które stały się tradycją naszej szkoły.

Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach wiekowych: klasy młodsze 1-3 oraz klasy starsze 4-6.  Dzieci musiały wykazać się wiedzą ze wszystkich przedmiotów obowiązujących w naszej szkole. Oczywiście konkursowi towarzyszyło mnóstwo różnych emocji. Zwycięzcami zostali : 1 miejsce Ola Leszkiewicz,  2 miejsce Kacper Żołądkowski  a 3 miejsce Albert Dybowski.

				
16 stycznia 2015
Bal Karnawałowy

Nadszedł czas na ferie! Zanim jednak udaliśmy się na zasłużony wypoczynek wzięliśmy udział w długo oczekiwanym balu karnawałowym. Sala lekcyjna zamieniła się w bajkową krainę, a uczniowie w  swoich ulubionych bohaterów z książek i filmów. Bal poprowadziła grupa teatralna z Białegostoku. Tańczyliśmy przy znanych i lubianych piosenkach, były konkursy, a przede wszystkim radosna atmosfera,  śmiech i dobry humor. To był udany bal!

Życzymy wszystkim wspaniałego i bezpiecznego wypoczynku w czasie ferii!

				
15 stycznia 2015
Dzień Francuski

Dzisiejszy dzień w naszej szkole przeniósł nas do Francji. Rysiek i Michał z klasy 5 w swojej prezentacji przedstawili nam ważniejsze postacie z historii Francji oraz zapoznali nas z architekturą Paryża. W drugiej części spotkania odbył się konkurs recytowania poezji francuskiej przez uczniów klasy 5 i 6. Na zakończenie spotkania uczniowie 5 klasy nauczyli nas wymawiać kilka podstawowych słów w języku francuskim, a 3 osoby najlepiej przebrane we francuskim stylu otrzymały upominki od Pani Natalii - nauczycielki j. francuskiego.

				
15 grudnia 2014
Dobroczynny Kiermasz Świąteczny PSP 114

15 grudnia 2014 roku w naszej szkole odbył się Dobroczynny  Kiermasz Świąteczny. Na stoiskach każdej klasy można było kupić wyjątkowe, bo zrobione przez dzieci ozdoby świąteczne, pyszne ciasta i ciasteczka. Dochód z Kiermaszu przeznaczony został na potrzeby fundacji „Mam marzenie”. W tym roku udało się zebrać 3827,05 zł! Cieszymy się, że możemy pomagać !!!!!

				
10 grudnia 2014
Spotkanie z Weroniką Stańkowską z cyklu „W świecie mojej pasji"

Weronika na dzisiejszym spotkaniu pokazała nam swoje niezwykłe umiejętności i sukcesy  w dziedzinie gimnastyki artystycznej.  Zobaczyliśmy filmy i zdjęcia z występów naszej koleżanki. Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem. Mimo częstych, wielogodzinnych i obciążających treningach Weronika wzorowo wywiązuje się ze swoich obowiązków szkolnych.

 

Podobało mi się jak Weronika pokazywała filmy ze swoich występów. Bardzo mi się podobało jak Weronika wykonywała elementy swoich ćwiczeń, to było bardzo ładne.

				
5 grudnia 2014
„Królowa Śniegu” w TEATRZE POLSKIM

"Królowa Śniegu" – to jedna z najpopularniejszych baśni Hansa Christiana Andersena. Spektakl, który obejrzeliśmy różni się jednak od wersji, którą znamy, ale jest to również opowieść o miłości, przyjaźni i dorastaniu oraz rozpoznawaniu dobra i zła w otaczającym nas świecie.

 Wspaniali aktorzy i nowatorskie podejście do baśni powoduje, że ogląda się ją z zapartym tchem.

				
3 grudnia 2014
Spotkanie z Kasią Kowalską

W kolejnym spotkania z cyklu „W przyszłości chcę być…” naszych uczniów odwiedziła pani Kasia Kowalska. Pani Kasia jest piosenkarką, pisze teksty piosenek, jest producentką i kompozytorką. Opowiedziała nam o swojej pracy, swojej rodzinie i oczywiście rozdała wszystkim autografy.

 

Było ciekawie, podobało mi się, że pani opowiadała o swoich dzieciach i o tym jak daleko wyjeżdżała na koncerty np. do Japonii.

				
28 listopada 2014
Zagrożone gatunki zwierząt – kolejna prezentacja z cyklu „W świecie mojej pasji”.

Weronika Słomkowska i Ania Zatryb, uczennice klasy 6 opowiedziały nam o świecie dzikich zwierząt, zarówno tych wymarłych jak i zagrożonych wyginięciem. Opowiedziały o zwierzętach, które hodują w domu czyli o egzotycznych jaszczurkach. Na zakończenie spotkania odbył się konkurs wiedzy o jaszczurkach. Wszystkim bardzo podobały się zwierzątka, które przyniosły Weronika i Ania na swoją prezentację.

 

Podobało mi się jak dziewczynki pokazywały swoje jaszczurki, że można było je głaskać a na koniec były pytania i nagrody.

				
19 listopada 2014
Spotkanie z Karoliną Klepacką

Odwiedziła nas dzisiaj pani Karolina Klepacka, która jest aranżerką i dekoratorką wnętrz, a także redaktorką w miesięczniku „M jak mieszkanie”. Opowiedziała nam o swojej pracy, którą bardzo lubi. Pokazała jak w tani sposób zrobić meble i dodatki do mieszkania wg własnego pomysłu.

 

Zaciekawiło mnie jak mama swoim dzieciom zrobiła z drzwi stodoły łóżka piętrowe i małe pokoiki na dole z zabawkami.

				
30 października 2014
W świecie pasji...

Uczennice klasy V Weronika i Tosia zabrały nas do swojego świata pasji -  świata koni. W ciekawie przygotowanym, interesującym wystąpieniu przedstawiły nam najważniejsze informacje, dotyczące koni i jazdy konnej.

Zaciekawiło mnie jak dziewczynki opowiadały o ubraniu do konnej jazdy i jak pokazywały, jak zakłada się buty i ochraniacze i podobały mi się plakaty i informacje o koniach.

				
29 października 2014
Ślubowanie Pierwszoklasistów 2014

W dniu dzisiejszym obchodziliśmy niezwykle ważną uroczystość w życiu każdego małego ucznia – ślubowanie I klasy. Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom towarzyszyły wielkie emocje! W części pierwszej przemawiał Pan Dyrektor, podkreślał, jak ważne są pierwsze lata nauki. Po życzeniach złożonych przez Pana Dyrektora, uczniowie przystąpili do składania przysięgi, którą odczytałam. Następnie Pan Dyrektor pasował wielkim piórem pierwszoklasistów na uczniów, a Pani Dyrektor wręczyła dzieciom legitymacje i tarcze oraz birety.

				
14 października 2014
Spotkanie z cyklu „W przyszłości chcę być…”

Gościem naszej szkoły był słynny polski motocyklista rajdowy i samochodowy Marek Dąbrowski -wielokrotny mistrz i wicemistrz Polski i Świata, uczestnik słynnego rajdu Paryż-Dakar.

Uczniowie byli zafascynowani tym spotkaniem z niezwykle skromnym i sympatycznym sportowcem.

 

Mnie zaciekawiło w opowiadaniu gościa, że wielbłądy pomagają w rajdach, bo samochody jada po ich śladach.

				
8 października 2014
Wycieczka do Parku Edukacji i Rozrywki „Farma Iluzji"

Byliśmy dzisiaj na wyjątkowej i pełnej atrakcji wycieczce na „Farmie Iluzji” w Mościskach, koło Woli Życkiej, położonej na przepięknej, kilkuhektarowej działce. Przy pomocy iluzji i magii poznaliśmy jaka jest różnica między tym co widzimy, a tym co odczuwamy. Na terenie Parku Edukacji zwiedziliśmy magiczne miejsca, zobaczyliśmy wiele eksponatów, instalacji rzeźb, które zaprzeczają ludzkim zmysłom. Zjedliśmy pyszne kiełbaski i zrobiliśmy magiczne zakupy w zaczarowanym sklepiku. To był naprawdę magiczny dzień.

 

				
4 października 2014
Praskie Prezentacje 2014

 Podczas pikniku dzielnicy Praga-Południe nasza szkoła miała swoje stoisko, na którym mogła zaprezentować osiągnięcia uczniów i filozofię PSP 114, odbywały się także konkursy plastyczne prowadzone przez pana Konrada. Podczas festynu odbyło się wiele imprez, a na piknik przybyło wielu gości. Nasi uczniowie zaprezentowali wybrane piosenki z Kabaretu Starszych Panów.

Słyszałem na pikniku moją ulubioną piosenkę „Ząb, zupa, dąb”. Bardzo mi się tam podobało i smakował mi popcorn.

				
18 września 2014
„Drewno – super tworzywo”

Co można zrobić z drewna? Czy drzewa są dla nas tylko surowcem? Podczas wizyty w Muzeum Etnograficznym dzieci wysłuchały opowieści o dawnych rzemieślnikach i ich wyrobach oraz o ciekawych zastosowaniach drewna. Obejrzały zabytki muzealne z drewna, które służyły dawniej ludziom do pracy i zabawy. Zmierzyły się z sukcesem z zadaniami edukacyjnymi i na zakończenie warsztatów wykonały z kolorowego papieru origami „piekło-niebo”.

 

Byłam bardzo ciekawa dlaczego rozmawiamy o drzewach i Pani w muzeum nam wszystko wyjaśniła.

				
1 września 2014
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2014/2015

O godzinie 10.00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Pani Dyrektor serdecznie powitała wszystkich uczniów, przedstawiła wychowawców poszczególnych klas i życzyła dzieciom radości i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy. Bardzo się cieszymy, że widzimy wszystkich naszych uczniów uśmiechniętych, wypoczętych i gotowych do podjęcia wyzwań szkolnych.

Tradycyjnie powitaniu Nowego Roku Szkolnego towarzyszył wspaniały koncert .Tym razem mieliśmy wielką przyjemność uczestniczyć w recitalu wyjątkowego muzyka Marcina Maseckiego.