„W świecie mojej pasji”- Ignacy Bombuy prezentuje swoje książki

5 czerwca 2013

Pasją Ignasia jest świat książek. Prezentacją swą zachęcił uczniów do czytania i kolekcjonowania ulubionych pozycji literatury dziecięcej. Mimo rosnącej konkurencji mediów wizualnych, popularność książki nie spada. Również dzięki takim spotkaniom.

Dnia 5 czerwca o godzinie 11.00 odbyło się kolejne spotkanie z serii „Moja pasja”. Naszym „gościem” był Ignacy Bombuy, który opowiadał o swoich ulubionych książkach. Wśród jego faworytów znalazły się między innymi takie tytuły jak: „Dziennik cwaniaczka” oraz „Władca pierścieni”. Spotkanie przypadło nam do gustu.

Jakub Lutczyn

Na początku Ignacy mówił o historii książki, a potem, jak zaczęła się jego pasja. Przedstawił nam swoje ulubione pozycje i gatunki. Następnie odpowiadał na pytania. Spotkanie podobało mi się. Sądzę, że powinno być więcej tego typu spotkań.

Michał Sztyk – Szymański

Na początku Ignacy mówił o historii powstania książki. Opowiadał, w jaki sposób kiedyś, kiedy nie było pisma, przekazywano sobie informacje na odległość. Następnie uczeń pokazywał, jakie książki czyta oraz jakie są jego ulubione.

Przemysław Rek