Afrykańskie bajki w ogrodzie biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

14 maja 2008

W dniu 14 maja cała szkoła udała się na wycieczkę do ogrodu biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego w celu wysłuchania bajek afrykańskich podczas trwającego festiwalu Jurta opowiadaczy. Oto opinie uczniów klasy I:

Oczami uczniów - Afrykańskie bajki w ogrodzie biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.
Dzisiaj byliśmy na wycieczce całą szkołą. Pojechaliśmy do ogrodu biblioteki uniwersyteckiej, na festiwal Jurta opowiadaczy. Poszliśmy do chatki, gdzie Pan i Pani opowiadali afrykańskie historie. Mnie najbardziej podobała się opowieść o pająku. Był też Pan, który grał na dziwnym instrumencie.

Wszystkim bardzo się podobało.

Mikołaj Iller

Wycieczka do biblioteki uniwersyteckiej zaczęła się bardzo ciekawie. Bawiliśmy się w ogrodzie, a potem poszliśmy do Jurty. Pan i Pani opowiadali historie. Jedna z tych historii zaczynała się tak: "dawno, dawno temu żyły zwierzęta, a wśród tych zwierząt były króliki. Jeden królik usłyszał, że coś spadło na Ziemię..."

Basia Szatkowska

Jurta wyglądała jak namiot. Jest wykonana z deseczek i ozdobiona dywanami. Najbardziej podobała mi się opowieść, o tym jak Bóg Nieba odsunął się z niebem do góry. Bóg opowiadał mieszkańcom różne historie, a gdy go nie było mieszkańcy nie mogli słuchać jego opowieści.

Jakub Lutczyn

Bardzo podobały mi się historie afrykańskie. Podczas trwania festiwalu wysłuchałem wielu ciekawych pieśni ukraińskich, bajek słowiańskich i historii. Piłem również słowiańską i ukraińska herbatę, a także wykonałem strzałę.

Jakub Guziński