Akademia z okazji 100-lecia niepodległości

14 listopada 2018

W tym roku szkolnym obchody rocznicy odzyskania niepodległości miały szczególnie uroczystą oprawę. Akademię okolicznościową rozpoczął krótki wstęp Pana Dyrektora oraz wprowadzenie historyczne dotyczące roku 1918. Następnie obejrzeliśmy kilkuminutowy dokument historyczny telewizji polskiej "Niepodległość".

Uczniowie wszystkich klas pracowali z wielkim zaangażowaniem. Każda z nich chciała zaprezentować się jak najlepiej i przygotowała swój autorski program. Dla przykładu klasa IV przedstawiła krótką scenkę historyczną dotyczącą wydarzeń z 1918 roku. Klasa V przygotowała program składający się z fragmentów polskiej poezji. Młodzież całej szkoły śpiewała też pieśni patriotyczne, co sprawiło, że atmosfera uroczystości była bardzo podniosła. W moim przekonaniu uroczystości z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości były ważnym wydarzeniem w roku szkolnym 2018/2019 i z pewnością zostaną w naszej pamięci na długo.

Dnia 14.11.2018 o godz. 11-tej zaczęła się akademia z okazji Dnia Niepodległości. Najpierw Staś z klasy ósmej odtworzył 2 minutowy film o wojnie i o odzyskaniu niepodległości. Potem wystąpiła nasza klasa w przedstawieniu gdzie chłopaki byli żołnierzami, a dziewczyny z naszej klasy i Gniewko byliśmy ludźmi ze Lwowa, którzy walczyli o Lwów.

Następnie były wiersze prezentowane przez uczniów ze starszych klaso Polsce i niepodległości.

Na tym skończyła się akademia, a potem była moja prezentacja o "Kabarecie Starszych Panów", która poszła świetnie.

To był świetny dzień.

Zosia Pietrusiewicz

11 listopada była uroczystość o "Sto lat niepodległości" na początku był hymn, a potem krótki film, a potem nasz występ.Śpiewaliśmy potem piosenki patriotyczne, a potem występ 5-klasy. Na końcu była prezentacja Zosi.

Julia Bartosiewicz

Na początku był film o niepodległości, a potem był nasz występ i piosenki. Potem był występ 5-klasy. Następnie była prezentacja Zosi. Były też występy innych.

Tosia Ufnal

Był krótki film o niepodległości. Potem nasz występ, potem śpiewaliśmy piosenki patriotyczne.

Następnie była prezentacja Zosi. Były też występy innych.

Maja Ziółkowska

W ramach obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole były występy uczniów. Wszyscy zaśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego, a potem nasza klasa klasa zaprezentowała krótki występ na temat 1918 roku.

Piąta klasa recytowała wiersze patriotyczne, a starsze klasy śpiewały piosenki. Uczniowie tego dnia byli ubrani na galowo. Wszyscy się cieszyli i radowali.

Mikołaj

Jakiś czas temu obchodziliśmy dzień 11 listopada z tej okazji szkoła zorganizowała akademię.

My czwarta klasa odegraliśmy krótką scenkę teatralną, Piąta klasa recytowała wiersze. Na początku zaśpiewano hymn, a potem Pan dyrektor miał krótką przemowę.

Moim zdaniem były to bardzo fajne obchody stuleci niepodległości. Był jeszcze film o 11-listopada jak kiedyś Polska wyglądała.

Najbardziej podobał mi się występ naszej klasy.

Aleksander de Virion

11 listopada szkoła PSP 114 zorganizowała apel z okazji dnia niepodległości. Co lepsze owa rocznica była 100-leciem niepodległości Rzeczy Pospolitej Polskiej. Cała szkoła zebrała się na samej górze budynku szkolnego.

Na początku oglądaliśmy film o niepodległości Polski. Potem był występ naszej klasy o żołnierzach i baciarach ze Lwowa, którzy szli do Warszawy. Potem były wiersze poetycko-patriotyczne, które recytowała 5-klasa, a na koniec wspólne śpiewy.

Ola Klank

Były występy, cała szkoła oglądała występy uczniów. To było z okazji 11 listopada, śpiewaliśmy hymn. Występowaliśmy pierwsi cała 4-klasa. Później występowała 5 i inne klasy.

Maciek Kiwak