AKADEMIA Z OKAZJI SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

14 listopada 2018

Wspólnie z całą szkołą świętowaliśmy ten szczególny dzień- 100 –lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły napisali książkę, w której zamieścili swoje opowiadania. Podczas Akademii oprócz wierszy patriotycznych , usłyszeliśmy historię odzyskania niepodległości oraz spektakl w wykonaniu starszych uczniów poświęcony temu wydarzeniu. Całość dopełniły przepiękne historyczne pieśni z okazji tej wyjątkowej rocznicy w wykonaniu naszych uczniów. Poprzez godne uczestnictwo w Akademii oddaliśmy hołd wszystkim Polakom, którzy walczyli i oddali życie w imię naszej Ojczyzny.

Z okazji Akademii ubraliśmy się odświętnie, żeby godnie reprezentować naszą klasę. Wzruszającym momentem dla mnie  było zaśpiewanie hymnu Polski przez wszystkich uczniów naszej szkoły oraz nauczycieli. Bardzo spodobały mi się niektóre wiersze w wykonaniu uczniów klas starszych. Pamiątką tego wydarzenia jest wspólne zdjęcie.

Marlena Radzikowska

100- lecie odzyskania Niepodległości to bardzo ważna data dla nas Polaków. Podczas wielu lekcji poznaliśmy historię tego wydarzenia. Jestem dumny, że Polacy nie poddali się i walczyli do końca. Teraz możemy żyć w wolnym kraju. To wydarzenie uczciliśmy uroczystą Akademią.

Antek Blacha