Animacja - warsztat edukacyjny w Muzeum Karykatury

23 maja 2011

Dnia 23 maja 2011r. po raz kolejny udaliśmy się do Muzeum Karykatury, by tym razem spotkać się z Panem Wiesławem Ziębą - znanym twórcą polskiej animacji. Chcieliśmy pod okiem mistrza przyjrzeć się procesowi powstawania filmów animowanych.

23 maja byliśmy w Muzeum Karykatury na spotkaniu z Panem Wiesławem Ziębą. Jest on twórcą znanych bohaterów filmów dla dzieci: Bolka i Lolka, Reksia i wielu innych wspaniałych postaci. To bardzo ciekawe spotkać się z twórcą tylu bajek. Podczas spotkania rysowaliśmy obiekty w ruchu, ponieważ były to zajęcia z animacji. Pan Zięba był bardzo miły. Odpowiadał na każde pytanie. Zrobiliśmy dwa wspólne plakaty. Bardzo się cieszę z tego spotkania. Myślę, że takie zajęcia rozwijają talenty.

Olga Grabowska

Dnia 23 maja odbyły się bardzo ciekawe zajęcia dotyczące filmu animowanego. Prowadził je Pan Wiesław Zięba, który zaprezentował nam techniki robienia filmów dla dzieci. Później razem zrobiliśmy pamiątkowy plakat i rysowaliśmy na kartkach różne rysunki, na których uwzględniony był ruch. Według mnie te zajęcia były zabawne i pouczające.

Jakub Lutczyn

Na warsztatach mieliśmy narysować własną, wymyśloną postać. Następnie umieszczaliśmy je na wspólnym plakacie. Na oddzielnych kartkach rysowaliśmy swoich bohaterów w ruchu. Zajęcia nie były ciekawe, ponieważ potrafię już tworzyć takie rysunki i nie nauczyłem się niczego nowego.

Jakub Guziński