Baśń Warszawska

6 grudnia 2016

W mikołajkowy poranek wybraliśmy się do Biblioteki nr 47 przy ul Paca, na lekcję biblioteczną pt. „Baśń Warszawska”. Pani opowiedziała nam kilka legend związanych z Warszawą m.in. O Syrence Warszawskiej, Złotej Kaczce i Bazyliszku. Pokazała nam fotografie i slajdy związane z legendami, które stanowiły doskonałe tło do barwnych opowieści. W radosnym nastroju wróciliśmy do szkoły, gdzie pod pięknie ubraną choinką, czekały na nas mikołajkowe prezenty.

Nasze spotkanie w bibliotece nazywało się Baśń Warszawska. Pani bibliotekarka opowiadała nam o Syrence Warszawskiej, o Bazyliszku i Złotej Kaczce. Wszystko bardzo mi się podobało, szczególnie oglądanie fotografii, które zostały narysowane przez dzieci z zerówki. Ta biblioteka była niezwykle inna od tej, w której byliśmy ostatnio. Ta wycieczka była super!

Zosia Pietrusiewicz

Bardzo mi się podobało. Pani w bibliotece opowiadała nam o legendach. Ale również o zakochanym panu, który zmienił się w misia. I ten miś stoi po dziś dzień na Starówce.

To był wspaniały dzień!

Aleksandra Klank