Bezpiecznie w sieci

6 lutego 2018

W lutym w szkole trwa akcja mająca na celu informowanie i uświadamianie uczniom jak być bezpiecznym w sieci. We wtorek odbyła się prezentacja pt. „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”  którą poprowadził p. Daniel Jechne. Uczniowie dowiedzieli się czym są niebezpieczne strony internetowe, jak działają wirusy, dlaczego od komputera łatwo można się uzależnić i jak z tym walczyć.

„Pan Daniel opowiedział nam dziś o tym jak czuć się i być bezpiecznym w internecie. Dowiedziałam się żeby nie korzystać z niedozwolonych stron, może być to niebezpieczne i dla mnie i dla komputera. Na prezentacji też pojawiła się informacja, żeby nie korzystać długo z komputera, jest on czasopochłaniaczem  i łatwo się od niego uzależnić”

Ada Tołwińska

„Pan Daniel opowiedział nam o tym, jak chronić swój komputer przed wirusami i hakerami. Już wiem, że konieczny jest antywirus”

Tymon Zbroziński