Cyberprzestrzeń

21 stycznia 2016

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci.  W ramach edukacji w tym kierunku zaprosiliśmy policjanta – Pana Mariusza Lenczewskiego, który spotkał się z uczniami naszej szkoły. Tematem spotkania było bezpieczeństwo. Jednak tym razem, rozmowa dotyczyła nie tylko bezpieczeństwa na drodze, ale również tego w świecie wirtualnym. Policjant przypomniał jakie środki ostrożności należy zachować podczas korzystania z komputera i internetu, oraz gdzie i komu zgłaszać wszelkie niepokojące nas zachowania innych osób w sieci. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy Policji. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom z osobą przyjazną i godną zaufania, do której zawsze można zwrócić się o pomoc.

Jestem bardzo zadowolona ze spotkania z Panem Mariuszem – opowiedział nam wiele ciekawych i pożytecznych rzeczy na temat korzystania z internetu.

Marianna Bocheńska

Pan policjant ostrzegał nas bez obcymi w internecie, przed podawaniem swoich danych oraz zamieszczaniem zdjęć. Bardzo podobało mi się to spotkanie.

Marta Zaremba