,,Dziecko w krainie muzyki" w Teatrze Dramatycznym.

12 listopada 2007

12 listopada wybraliśmy się do Teatru Dramatycznego na spektakl muzyczny pt. "Dziecko w krainie muzyki". Autorem tego niezwykłego i bardzo oryginalnego przedstawienia jest Włodzimierz Izban. Spektakl ten składał się z fragmentów oper i baletów opartych na motywach baśni, jak na przyykład: "Czarodziejski flet" W.A.Mozarta ,"Kopciuszek" G.Rossiniego, "Jaś i Małgosia" E.Humperdincka, "Legenda Bałtyku" F.Nowowiejskiego i ,,Rusałka" A.Dworzaka.

Dziecko (8-letnia dziewczynka) jako główny bohater zaprasza wszystkich na wędrówkę po ,,krainie muzyki". Wraz z nią poznajemy klasykę teatru muzycznego. Przedstawione losy bohaterów utworów, ich historia, przeżywane emocje stały się ,,ucztą" dla każdego widza młodego jak i dorosłego. Dodatkowym walorem tego widowiska była orkiestra, która wspaniale podkreślała nastrój chwili. Tworzyła niezwykłe ilustracje muzyczne do przeżyć bohaterów z bajek.

Obsada w składzie m.in. Doroty Ostałowskiej, Olafa Lubaszenki, Ireny Santor czy Juli Chatys, nadała przedstawieniu wyjątkowy charakter. Sztuka ta osiągnęła swój cel, ponieważ dzięki niej dostrzegliśmy ponadczasowe piękno utworów klasycznych.

Oczami uczniów - ,,Dziecko w krainie muzyki" w Teatrze Dramatycznym.
Najbardziej z całego przedstawienia podobała mi się piękna i wzruszająca muzyka. Każdy jej fragment opowiadał inną historię. Połączenie muzyki z grą aktorów dało bardzo interesujący efekt.

E.Rybus

Przedstawienie, na którym byliśmy bardzo mi się podobało. Spektakl był zabawny i ładny. Najbardziej podobali mi się ,,Jaś i Małgosia" - mieli ciekawe kostiumy .Szkoda, że nie zobaczymy tego przedstawienia jeszcze raz.

O.Kowalczyk

Był to teatr połączony z operą , przedstawiał znanych bohaterów z bajek np. "Jasia i Małgosię", ,,Kopciuszka". Morałem tego przedstawienia było to ,że miłość jest najważniejsza.

J.Bombuy

Przedstawienie to opowiadało przygodę dziewczynki, która znalazła się w ,,krainie muzyki". Poznawała ona świat opery i baletu. Na uwagę zasługują wyśmienite kostiumy bohaterów. Narratorem, oprócz pani Dominiki Ostałowskiej, był pan Olaf Lubaszenko. Tata mi mówił, że to wielki kibic piłkarski.

B.Parzych

Przedstawienie było interesujące i pouczające oraz rozbudzające wyobraźnię. Rozpromieniłąm się, gdy usłyszałam ,,Czarodziejski flet". Bardzo, ale to bardzo chciałabym pójść na to przedstawienie jeszcze raz. Uważam, że ten spektakl był genialny i pomysłowy.

Z.Precht