Dzień Angielski

22 stycznia 2016

22.01.2016 r. w naszej szkole odbył się Dzień Angielski. Na ten jeden dzień nasza szkoła zmieniła swoje oblicze, przybrała barwy niebiesko-biało-czerwone. Uczniowie całej szkoły mieli możliwość wykazać się bardzo dobrą znajomością języka angielskiego, jak również uczestniczyć w dobrej zabawie. Podczas prezentacji multimedialnych mieliśmy okazję zobaczyć najciekawsze miejsca, zabytki stolicy Anglii i nie tylko. Najmłodsi uczniowie wcielili się w role ulubionych postaci z historyjek podręcznika Incredible  English. W salach lekcyjnych mogliśmy podziwiać piękne prace plastyczne oraz bogatą scenografię związaną z Wielką Brytanią. Podczas Dnia Angielskiego zrobiliśmy sobie przerwę na tea time, poznaliśmy sposób parzenia  i picia herbaty. Uczniowie przebrani w stroje kojarzące się z Anglią zaprezentowali nam popularne piosenki w języku angielskim. Dzień Angielski upłynął nam w radosnej, miłej atmosferze przepełnionej dobrą zabawą.

Podczas Dnia Angielskiego moja klasa wystąpiła w przedstawieniu pod tytułem ”The autograph”. Dzień Angielski miał przybliżyć nas do kultury brytyjskiej. Dzieci ze starszych klas przygotowały bardzo ciekawe prezentacje na temat Wielkiej Brytanii. Uczniowie mieli możliwość przebrać się w stroje, które nawiązywały do tematu dnia. Ciekawym pomysłem było zrobienie przez chłopca z klasy V budki telefonicznej z Anglii. To był naprawdę ciekawy dzień.

Alek Rylski

Najbardziej podobały mi się angielskie piosenki oraz niektóre prezentacje na temat Londynu. Moim zdaniem na wyróżnienie zasługuje praca przygotowana przez Tosię z klasy V.

Oliwia Witkowska

Tego dnia klasy II i III odgrywały scenki po angielsku. Wszystkie klasy śpiewały piosenki. Mile widziane były stroje związane z Anglią. Ta część była najciekawsza ze wszystkich. Zwróciłem również uwagę na kartonową budkę telefoniczną-wykonanie i pomysł na szóstkę.

Michał Teodorczuk