6 lutego 2018
W związku z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu, w naszej klasie zostały przeprowadzone warsztaty połączone z oglądaniem scenek i prezentacją na ten temat. Obejrzeliśmy krótkie filmy, w których poruszone zostały problemy:

1) uzależnienia od różnego rodzajów mediów elektronicznych,
2) korzystania ze źródła wiedzy jakim może być Internet, a tym samym uzmysłowienia dzieciom, jakie konsekwencje niesie ściąganie całych tekstów bez sprawdzenia, uświadomienia że wiele informacji jest błędnych i należy weryfikować zdobytą w ten sposób wiedzę,
3) poruszyliśmy temat umieszczania w sieci zdjęć, filmów bez zgody osób na nich występujących, a już w szczególności ośmieszających i w jakikolwiek sposób poniżających kolegów i koleżanki.

Obejrzeliśmy i rozmawialiśmy także o pozytywnych stronach Internetu, jaką może być założenie i prowadzenie bloga, który będzie miejscem prezentacji naszych umiejętności i zainteresowań. Nasze przemyślenia i wnioski umieściliśmy na plakatach, planszach oraz rysunkach na temat zasadach rozsądnego użytkowania.

To były zajęcia, które wzbudziły duże zainteresowanie dzieci!