Dzień Francuski

15 stycznia 2015

W czwartkowy poranek za sprawą  DNIA FRANCUSKIEGO w naszej szkole wybraliśmy się w niezwykłą podróż do Francji-stolicy kultury, sztuki, mody. Uczniowie z klasy piątej zorganizowali bardzo ciekawą prezentację na  ten temat. Przekazali nam sporo wiadomości z historii państwa francuskiego, sztuki i kultury. Mogliśmy podziwiać wiele perełek architektury francuskiej- wieżę Eiffla, katedry gotyckie, Wersal, zamki nad Loarą. Wszyscy byliśmy pozytywnie zaskoczeni wysokim poziomem interpretacji  wierszy w języku francuskim przez uczniów klas starszych. Zarówno konkurs recytatorski, jak i konkurs na najciekawszy strój w stylu francuskim był dopełnieniem tego niezwykle ciekawego dnia.

DZIEŃ FRANCUSKI z pewnością zostanie w naszej pamięci na dłużej. Atmosfera i niepowtarzalny klimat,  jaki zagościł w naszej szkole zachęcił nas do odkrywania i poznawania najpiękniejszych stolic świata.

Moim zdaniem ten dzień był bardzo ciekawy. Koledzy ze starszej klasy w interesujący sposób opowiedzieli nam o Francji. Najbardziej spodobał mi się konkurs recytatorski, w którym uczestniczył mój brat Karol. Cieszę się, że zajął drugie miejsce.

Karolina Kijanowska

Czwartek w naszej szkole był dniem wyjątkowym, ponieważ dzięki uczniom z klas starszych mogliśmy dowiedzieć się dużo o pięknej Francji i jej kulturze. Nasi koledzy opowiedzieli nam o królach francuskich, wspaniałych artystach i ważnych zabytkach. Dowiedziałem się, że największym muzeum w tym kraju jest Luwr. Mieszczą się tam najważniejsze i najpiękniejsze dzieła artystów z całego świata. Pod koniec spotkania odbył się konkurs recytatorski. To był bardzo udany dzień.

Jakub Cybulski

Podczas tego dnia mogliśmy lepiej zapoznać się z historią oraz architekturą francuską. Koleżanki i koledzy wyrecytowali nam wiersze w języku francuskim. Był również konkurs na najlepszy strój. W tej kategorii trzecie miejsce zajęła nasza koleżanka z klasy Ania Malicka. Bardzo mnie zainteresowała kultura tego kraju.

Karina Kalicka