Dzień Języków w PSP 114

23 października 2018

Dnia 23.10.2018r. odbyło się święto języków obcych. Uczniowie wszystkich klas wraz z rodzicami prezentowali kulturę, przyrodę omawianego kraju i mówili w danym języku. Wszyscy mogliśmy się przenieść na chwilę do innego państwa.

W tym tygodniu w mojej szkole odbył się dzień języków obcych.

Po kilku lekcjach uczniowie poszli do dużej sali gdzie odbył się czterogodzinny występ  rodziców i uczniów. Tata Poli z mojej klasy(6klasa) śpiewał i opowiadał ciekawie o Francji,  mama i tata Eriki z klasy trzeciej opowiadali o Gruzji, a mama Gniewka i Heli z czwartej klasy śpiewała i opowiadała o Litwie. Po rodzicach występowały wszystkie klasy od drugiej do siódmej. Uczniowie opowiadali i śpiewali o różnych krajach. Na koniec rozeszliśmy się do swoich klas gdzie czekały na nas francuskie przystawki.

Moim zdaniem były to ciekawe  zajęcia, które pozwoliły mi poznać języki obce, ich brzmienie i melodię.

Karol Reszuta

Dzień językowy w naszej szkole odbył się 23 października. Wszystkie klasy przygotowały prezentacje lub występy. Wraz z Natalką i Magdą zaprezentowałyśmy prezentację o Grecji oraz razem z Natalką i moim Tatą recytowaliśmy poezję ,,Lis i Kruk’’ w języku francuskim. W naszym krótkim występie byłam lisem, Natalka krukiem, a Tata narratorem. Następnie Tata zaśpiewał piosenkę po francusku. Po prezentacjach były quizy i jak ktoś poprawnie odpowiedział na pytanie, dostawał nagrodę. Uczniowie wraz z nauczycielami oglądali wszystkie występy. Było super!!!

Pola Heleut