Finał Szkolnych Mistrzostw Wiedzy

26 listopada 2012

Dnia 26 listopada 2012r. odbył się emocjonujący Finał Szkolnych Mistrzostw Wiedzy. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych. Aby zdobyć upragnione wyróżnienia i nagrody, należało wykazać się imponującą wiedzą. Warunkami sukcesu były też opanowanie, umiejętności strategiczne i... szczęście.

Mistrzostwa Wiedzy były dobrą okazją, by sprawdzić swoje umiejętności, ponieważ pytania były ze wszystkich dziedzin. Najtrudniejszym przeciwnikiem okazał się jednak stres. Osobiście nie lubię odpowiadać ustnie, a już zupełnie tracę głowę przed dużą publicznością i liczną komisją. Tym bardziej podziwiam zwycięzców - Angelinę Apolinarską z kl.II i Kacpra Żołądkowskiego z kl.IV. Wiadomo, że najbardziej liczy się tytuł Mistrza, ale największą frajdę sprawiły dzieciom nagrody. Oprócz pucharów i medali można były zdobyć Scrable, elektroniczne translatory i odtwarzacze e-booków. Organizatorzy mieli dobre pomysły na prezenty, które poprzez zabawę mogą nauczyć czegoś nowego.

Olga Grabowska

Pomysł na zorganizowanie Szkolnych Mistrzostw Wiedzy bardzo mi się podobał. Kibicowaliśmy sobie nawzajem i dawaliśmy z siebie wszystko, by przejść dalej. Niestety w naszej kategorii wiekowej w finale znaleźli się sami czwartoklasiści. Szkoda, że rewanż w przyszłym roku jest dla nas - szóstoklasistów - niemożliwy.

Michał Sztyk-Szymański

Konkurs był udany, ponieważ dostarczył wielu emocji i był okazją do przypomnienia sobie wielu ważnych wiadomości.

Mikołaj Iller