Gość w PSP 114

12 listopada 2019

Naszą szkołę odwiedziły Panie Agnieszka Janc i Magdalena Zalewska, które zajmują się wolontariatem „PIES NA ZAKRĘCIE”. Podczas spotkania z uczniami Panie opowiedziały o swojej pracy i pomocy zwierzętom. Ich bezinteresowność, poświęcenie, miłość do skrzywdzonych, porzuconych zwierzaków jest godna podziwu. Wolontariat działa od 2011 r. i przez ten czas udało się pomóc i znaleźć domy wielu podopiecznym. Bohaterem spotkania był kot „FELUŚ”, który od pierwszego momentu wzbudził naszą sympatię. Pasja i oddanie z jaką Panie opowiadały o swojej misji ratowania czworonogów wzruszyła nas i otworzyła nasze serca na losy potrzebujących.

„To spotkanie uświadomiło mi, jak ważna jest pomoc dla bezdomnych zwierząt. Nie możemy być obojętni na los tych biednych stworzeń.”

(Maks Radoliński)

„Wizyta Pań ze schroniska „Pies Na Zakręcie” była ciekawa. Dowiedziałam się z jakimi problemami  styka się schronisko. Jak należy opiekować się i troszczyć o zwierzęta. Feluś,  który odwiedził naszą szkołę podczas tej wizyty był niesamowity i bardzo przyjacielski.”

(Pola Pawłowska)