Kiermasz Bożonarodzeniowy

15 grudnia 2014

Kiermasz Bożonarodzeniowy to niecierpliwie wyczekiwane wydarzenie, dzięki któremu można poczuć prawdziwego ducha świąt.  Przygotowania ruszają już na kilka tygodni przed, a szkoła zmienia się niemalże w pracownię Świętego Mikołaja. Uczniowie wszystkich klas prześcigają się w pomysłach na nowe modele nastrojowych ozdób, choinkowych zabawek, kartek i drobnych upominków, które można później kupić na świątecznych kramikach. Te najpiękniejsze, najciekawsze przedmioty trafiają na aukcję. Śmieszne i drobne na loterię fantową. Nie brakuje też stoisk ze smakołykami, ciastami i pierniczkami pieczonymi według tajnych receptur babć i domowych tradycji.

Najważniejszy jednak jest cel całego przedsięwzięcia – pomoc tym, którzy naprawdę jej potrzebują. Święta to czas radości, prezentów, pyszności, ale także dzielenia się z innymi tym, co mamy. Kiermasz ma charakter w pełni charytatywny, cały uzyskany ze sprzedaży dochód zostaje przekazany potrzebującym. W tym roku zdecydowaliśmy się przyłączyć do Fundacji Mam Marzenie, która, niby czarodziejska różdżka, zajmuje się spełnianiem marzeń dzieci bardzo poważnie chorych. Nie udałoby się to, jednak, bez Państwa. Dziękujemy za zaangażowanie i przybycie do nas. Wspólnie możemy wiele zdziałać.

Udało nam się sprzedać wszystko z naszego stoiska, bardzo się z tego cieszymy!

Wanda Osiecka

Zajmowałem się malowaniem wąsów, ale prawdę mówiąc, nie było wielu zainteresowanych. Na szczęście inne nasze pomysły, okazały się udane.

Bartek Cegieła

Udało mi się wygrać na aukcji bałwanki. To było duże szczęście!

Adam Dębski

W czasie kiermaszu bardzo dużo się dzieje, jest mnóstwo ludzi i wszyscy coś kupują. Największym powodzeniem cieszy się stoisko z ciastami. Trudno się dziwić, wszystkie są pyszne!

Janek Kuźma