Kiermasz Świąteczny

14 grudnia 2015

W grudniu jak co roku o tej porze nasza szkoła zmienia się w wielki Kiermasz Świąteczny. Z tej okazji uczniowie każdej klasy przygotowują wiele ciekawych i oryginalnych propozycji świątecznych. Wszystko wykonane  jest własnoręcznie. Stoiska wręcz uginają się od nadmiaru artykułów. Atmosfera tego dnia jest niepowtarzalna. Wszędzie unosi się zapach świeżo upieczonych ciast, ciasteczek, pierników, a w tle słychać świąteczne melodie. I choć za oknem nie ma śniegu czujemy świąteczną atmosferę. Wszystkim nam przyświeca wspólny cel – zbieramy pieniądze dla potrzebujących. Pragniemy spełnić czyjeś marzenia, spowodować by na twarzy jakieś osoby zagościł uśmiech, by te święta były niezapomniane – to nasze wspólne zadanie. Co roku staramy się z niego wywiązać jak najlepiej.

Jak co roku w ubiegły poniedziałek 14 grudnia odbył się Kiermasz Świąteczny. Zaangażowała się w niego cała szkoła. Robiliśmy przedmioty związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Zwyczajowo dużym zainteresowaniem cieszyła się licytacja, brawurowo prowadzona przez uczniów klasy V. Cały dochód ze sprzedaży przekażemy na szczytny cel.

Antoś Grabowski

Podczas kiermaszu było dużo atrakcji i  można było kupić mnóstwo artykułów świątecznych. Na początku zastanawiałam się co kupić. Zdecydowałam się w końcu na pierniki, choinkę i bombki. Zebraliśmy dużo pieniędzy, które przeznaczymy na cel charytatywny. Nie mogę doczekać się już kolejnego kiermaszu.

Nela Tołwińska

Dla mnie kiermasz jest niesamowitym wydarzeniem, ponieważ dzięki zebranym funduszom w ten sposób  możemy komuś pomóc. Podoba mi się ta akcja oraz to, że mogłam razem z koleżankami sprzedawać nasze własnoręcznie zrobione ozdoby świąteczne.

Oliwia Witkowska