Kiermasz Świąteczny

15 grudnia 2014

Jak co roku przed świętami w naszej szkole odbył się kiermasz ozdób świątecznych i ciast. Dochód przeznaczony jest na fundację pomocy dzieciom. Uczniowie przeżywają ten dzień, ponieważ sprzedają wykonane wcześniej choinki, bombki, stroiki, figurki, i inne ozdoby. Dzieci bardzo angażują się w organizację tego wydarzenia rozpoczynającego w naszej szkole okres świąteczny. Klasa szósta prowadziła w tym roku stoisko z ciastami, loterię i najważniejszy punkt programu, jakim jest aukcja.

Naszym głównym celem było uzbieranie jak największej kwoty na cele charytatywne. Zarobiona suma to około trzy tysiące osiemset złotych. Przyznam, że sam wydałem sporą sumę na ciastka, które były pyszne. Moim zdaniem kiermasz w naszej szkole to kapitalny pomysł, chociażby ze względu na to, że możemy poćwiczyć nasze zdolności plastyczne.

Olaf Myszka

Jak zwykle było dużo osób. Prowadziłyśmy z Anią loterię fantową. Chętnych było bardzo dużo.

Weronika Słomkowska

Kiermasz był udany. Najpierw pomagałem przy sprzedaży ciastek, potem prowadziłem aukcję. W porównaniu do zaszłego roku aukcja nie poszła najlepiej, ale ostatecznie zebraliśmy ponad trzy tysiące złotych na fundację dziecięcą.

Kacper Żołądkowski