Klasowa Wigilia

22 grudnia 2010

W ostatni dzień szkoły przed Świętami Bożego Narodzenia zorganizowaliśmy klasową Wigilię. Każdy z nas wyglądał tego dnia wyjątkowo, tak jak i nasza klasa - przybrana w kolorowe łańcuchy, bombki, piękną, kolorową choinkę. Radość nadchodzących świąt widoczna była na buziach każdego z trzecioklasistów, a być może sprawiły to słodkości przyniesione przez każdego ucznia...

Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy od wspólnego kolędowania, a Blanka i Jakub zaprezentowali nam najpopularniejsze kolędy grając na pianinie. Byliśmy z nich bardzo dumni! Rozweseleni i ogarnięci świąteczną atmosferą byliśmy już przygotowani do kolędowania w szerszym gronie. W szkolnej auli spotkaliśmy się ze wszystkimi uczniami PSP nr 114, gdzie najpierw wysłuchaliśmy piosenek przygotowanych przez najmłodsze dzieci, a później i my mogliśmy zaprezentować swoje umiejętności...grę na flecie. Mimo iż byliśmy bardzo zdenerwowani, że wszyscy na nas patrzą, udało nam się rewelacyjnie, nikt się nie pomylił. Otuchy dodawały nam głośne brawa, a szczególnie dało się słyszeć oklaski naszej pani.

Po powrocie do klasy czekał na nas słodki poczęstunek. Z pełnymi brzuchami zasiedliśmy do oglądania "Opowieści Wigilijnej" na podstawie książki Karola Dikensa. Nie ma chyba wspanialszego sposobu, by poczuć atmosferę bożonarodzeniową, a co najistotniejsze przypomnieć sobie szlachetne wartości, które budzą się w sercach ludzi pod wpływem świątecznych refleksji i ogólnie panującej życzliwości.

Życzymy wszystkim Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!!!