Koncert "Bossa nova"

25 października 2010 roku

25 października 2010r. odbył się kolejny koncert jazzowy pani Izy Zając, który tym razem poświęcony był rytmom bossa novy i samby. Obok wokalistki wystąpili dwaj muzycy: Jarosław Małys - fortepian i Adam Lewandowski - instrumenty perkusyjne. Aby uczniowie mogli aktywnie uczestniczyć w tej lekcji muzyki, poproszono ich o przyniesienie własnoręcznie wykonanych grzechotek. Dzięki temu dzieci nie tylko słuchały, ale same stały się twórcami i odtwórcami jazzowych rytmów.

Podczas ostatniego spotkania omawialiśmy różnice pomiędzy sambą oraz bossa novą i słuchaliśmy przykładowych utworów. Dowiedzieliśmy się, że w sambie używa się wielu instrumentów perkusyjnych takich jak grzechotki różnej ciężkości. Jest to muzyka szybka, dynamiczna i wesoła. Zaś bossa nova jest spokojniejsza i bardziej wyrafinowana. Ma ona nie tylko rytm ale także i formę. Na koniec poznaliśmy kilka nazw instrumentów perkusyjnych oraz ich brzmienie. Uważam, że spotkanie było bardzo udane. Dowiedzieliśmy się wielu rzeczy, które w przyszłości mogą okazać się nam przydatne.

Ewelina Rybus

Wcześniej nauczyciele poprosili nas o zrobienie grzechotek. Ja niestety o tym zapomniałam. Ale też dobrze się bawiłam pożyczając od czasu do czasu grzechotki od koleżanek. Myślę, że wszyscy dobrze się bawili, zarówno młodsi jak i my.

Magdalena Maria Szwet

Naprawdę mi się podobało, kiedy cała szkoła grzechotała swoimi instrumentami. Było wspaniale.

Sylwia Jóźwiak