Koncert Pani Izy Zając

20 grudnia 2010

Tuż przed nadejściem Świąt Bożego Narodzenia - 20 grudnia 2010r. - gościliśmy w naszej szkole Panią Izę Zając i Pana Jarosława Małysa. Artyści odwiedzili nas z kolejną, niezwykłą niespodzianką muzyczną. Tym razem były to kolędy zaprezentowane w jazzowej i klasycznej aranżacji. Uczniowie ulegli magii świątecznej atmosfery i z zaangażowaniem uczestniczyli w koncercie przyłączając się do śpiewania bożonarodzeniowych pieśni.

Pani Iza Zając zaśpiewała z nami wiele kolęd. "Przybieżeli do Betlejem" i "Lulajże Jezuniu" to moje ulubione kolędy, więc bardzo miło mi się ich słuchało. Artystka zaśpiewała też "Jingle bells" - piosenkę świąteczną, którą bardzo lubię. Chociaż koncerty te są organizowane co miesiąc, każdy mi się podoba, ponieważ możemy wysłuchać na nich zupełnie nowych, ciekawych utworów.

Michał Sztyk-Szymański

Wspólnie śpiewaliśmy piękne kolędy polskie, a także utwory angielskie. Ten mile spędzony czas podczas koncertu przybliżył nas do Świąt Bożego Narodzenia. Bardzo lubię kiedy Pani Iza Zając do nas przyjeżdża i możemy wspólnie śpiewać piosenki.

Wiktoria Gapińska

Na koncercie wykonywane były kolędy i świąteczne piosenki. Tradycją spotkań stało się wspólne śpiewanie utworu z repertuaru Kabaretu Starszych Panów pt. "Herbatka". Czas upłynął nam błyskawicznie i przyjemnie. Koncert bardzo mi się podobał, ponieważ wreszcie poczułam świąteczny nastrój oraz przypomniałam sobie słowa kolęd.

Basia Szatkowska

W repertuarze grudniowego koncertu były polskie i zagraniczne kolędy. Wszystkie utwory były ciekawe. Sala była świątecznie przyozdobiona i panowała miła atmosfera. Zaprezentowane kolędy podobały mi się, ponieważ Pani Iza Zając zmieniła ich brzmienie z tradycyjnego na jazzowe. Niektóre z tych utworów znałem tylko z radia. Pani Iza zaśpiewała je inaczej i to mnie pozytywnie zaskoczyło.

Jakub Lutczyn