Koncert piosenek z polskich filmów okresu przedwojennego

22 listopada 2010

Kolejne spotkanie z muzyką. Tym razem niezapomniane, choć przyprószone kurzem przeboje kina przedwojennego. Weszliśmy w klimat komedii z Adolfem Dymszą i Eugeniuszem Bodo, melodramatów z Hanką Ordonówną, Jadwigą Smolarską. Z pięknego snu wybudził nas dopiero... "dzwonek na przerwę".

22 listopada 2010 roku w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie muzyczne z panią Izą Zając. Tym razem słuchaliśmy muzyki z okresu przedwojennego. Były to piosenki zarówno wesołe jak i smutne. Słuchaliśmy piosenki "Odrobinę szczęścia w miłości", mówiącej o radosnych marzeniach miłosnych, "Ada, to nie wypada" o psotnej dziewczynie, "Miłość ci wszystko wybaczy" o smutnej miłości.... Myślę, że każde takie spotkanie otwiera nam oczy na nowe style muzyczne i dowiadujemy się z nich wielu rzeczy. Całe to spotkanie było bardzo ciekawe. Zastanawiam się o czym będzie następne.

Ewelina Rybus

...Na koniec koncertu pani Iza Zając zaśpiewała nam dobrze znaną piosenkę "Herbatka". Wszystkim najbardziej chyba podobała się właśnie "Herbatka", ale mnie nie, moja ulubiona piosenka to "Seksapil".

Sylwia Jóźwiak

...Wszystkie piosenki były bardzo ciekawe, a w szczególności "Kotki dwa", ponieważ dzięki tej piosence mogłam sobie przypomnieć moje wczesne dzieciństwo. Mam nadzieję, że pani Iza Zając nas jeszcze odwiedzi.

Magdalena Szwet