Konkurs wokalny Asteriada

10 marca 2017

Uczniowie klas czwartej i piątej uczestniczyli w międzyszkolnym konkursie wokalnym „Asteriada”, który odbył się w Domu Kultury we Włochach. Zaśpiewali dwie piosenki – „Okularnicy” Agnieszki Osieckiej i „Jeszcze w zielone gramy” Wojciecha Młynarskiego. Mali artyści swobodnie zachowywali się na scenie i wyraźnie było widać, że publiczny występ sprawia im przyjemność.

Przed samym naszym występem była przerwa, więc mogliśmy skorzystać ze sceny, żeby poćwiczyć i się rozgrzać. Scena nie była za duża na dwadzieścia osób, bo tyle nas występuje. Jednak stwierdziliśmy, że będziemy mogli prawie swobodnie chodzić, czego wymagała aranżacja jednej z naszych piosenek. Po naszym występie śpiewające przed nami trzy uczestniczki pogratulowały nam i to było bardzo miłe. Bardzo podobał mi się ten konkurs
i dobrze się na nim bawiłam.

Ania Podstawska

Podczas śpiewania zauważyłem, że jury uśmiechało się. Moim zdaniem daliśmy z siebie sto procent.

Kuba Cybulski

Z występów innych grup najbardziej podobał mi się występ pięćdziesięcioosobowego chóru. Ale oczywiście nasz występ był najlepszy. Uważam, że mamy spore szanse, żeby przejść dalej.

Marika  Korytkowska