Kosmiczna Wystawa

1 marca 2017

W czasie tej wycieczki przekroczyliśmy Geteway to Space, bo tak nazywała się wystawa wprowadzająca nas w historię i tajniki lotów kosmicznych. Ciekawe eksponaty, film i opowieści przewodnika przykuły uwagę uczniów. Chłopców interesowały rozwiązania techniczne natomiast dziewczynki zwracały raczej uwagę na wygląd kombinezonów, ciekawsze epizody z historii podboju kosmosu, kulinaria. Oczywiście najciekawsze okazały się te fragmenty wystawy, gdzie uczniowie mogli, choć na moment, poczuć się kandydatami na kosmonautów.

Dzięki tej wycieczce dowiedzieliśmy się, kto pierwszy był w kosmosie, kto wystrzelił pierwszy sputnik, czyli pierwszego sztucznego satelitę Ziemi, kim była Łajka, jak wygląda życie na międzynarodowej stacji kosmicznej, jak naprawić toaletę w kosmosie i wielu innych rzeczy. Było genialnie i jestem pewien, że pójdę tam jeszcze raz z rodzicami.

Michał Biały

Dla mnie ta wycieczka nie była interesująca.

Gabrysia Pańczyniak

Widzieliśmy modele rakiet, wahadłowców, stacji kosmicznych oraz profesjonalnie odtworzonych kabin. Przewodnik opowiedział całą historię podboju kosmosu od radzieckiego satelity aż po ogromne stacje badawcze. Mogliśmy także zobaczyć urywki filmów z wypraw w kosmos. Wszystko było bardzo interesujące.

Staś Mazur