"Królestwo Zwierząt" - zajęcia edukacyjne w Cinema Park Bemowo.

21 stycznia 2008

Seans filmowy był niezwykle interesującym widowiskiem. Uczniowie poznawali świat bogatej w różnorodność fauny i flory Puszczy Amazońskiej. Krótki film o narodzinach i dorastaniu goryli był jedynie preludium do ekscytujących przeżyć. Uczniowie podzieleni przez przewodnika na grupy zwiedzali poszczególne sale. W pogłębianiu wiedzy pomagały dzieciom specjalne efekty dźwiękowe i wizualne.

W Sali Dźwięku przy braku wizji, w zupełnych ciemnościach, uczniowie przeżyli awaryjne lądowanie samolotu uderzającego o poszczególne piętra bujnej roślinności Puszczy. Seans filmowy w Sali Ruchu zachęcił pierwszaków do tanecznej zabawy w naśladowanie sposobu poruszania się i wydawania odgłosów przez zaprezentowane gady, saki czy ptaki. Interaktywna Sala z ruchomymi fotelami, w której uczniowie mieli okazję wybrać się na oceaniczne dno, dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń. Na koniec, każdy z uczniów mógł wziąć udział w specjalnym quizie, który sprawdzał zdobytą przez ten cały dzień wiedzę.
Wszyscy uczniowie byli zadowoleni z wycieczki, a w opinii jednego z pierwszaków był to najlepszy film jaki do tej pory widział.