Lekcja biblioteczna

13 grudnia 2017

13 grudnia klasy II i III wybrały się do Biblioteki Publicznej na ulicy Paca na zajęcia świąteczne, podczas których dzieci miały okazję poznać historię Świętego Mikołaja a także różnorakie zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia. Po lekcji dzieci udały się na plac zabaw by skorzystać z ładnej pogody.

W środę 13.12.2017 r. byliśmy w bibliotece, mieliśmy w niej lekcję o świętach Bożego Narodzenia. Pani pracująca w bibliotece zorganizowała zabawę, w czasie której losowaliśmy bombki z papieru, a na nich były napisy związane ze świętami. Pani rozłożyła choinki i trzeba było dopasować do nich pasujące bombki z hasłami, ja miałam „adwent”. Gdy wszystko było ułożone, pani czytała nam o tym, co znajdowało się na bombkach. Najbardziej podobała mi się ta zabawa i jak pani czytała. Potem poszliśmy do parku i świetnie się bawiliśmy.
                                                                                                                         Zosia Pietrusiewicz

Pani z biblioteki opowiadała nam o historii Świętego Mikołaja. Była również zabawa, podczas której losowaliśmy kartki związane z Wigilią i Świętym Mikołajem,które później kładliśmy przed papierowymi choinkami. Po wizycie w bibliotece poszliśmy na plac zabaw.
                                                                                                                          Julia Bartosiewicz