Lodowe doświadczenia

11 marca 2016

Dzięki pomysłowości Pana Jurka – nauczyciela matematyki w naszej szkole, w pewien piątkowy poranek mieliśmy okazje poznać właściwości suchego lodu.
Pokaz doświadczeń z ta jakże zimna substancja dostarczył wielu emocji wszystkim uczestnikom. Podczas warsztatów Pan Jurek wykonywał proste, bezpieczne i efektowne doświadczenia, m.in. sprawdzaliśmy co się stanie kiedy włożymy kawałek suchego lodu do balonika, tworzyliśmy bomblującą probówkę i „kolorowaliśmy” opary. Dzięki tym zajęciom wszyscy przeżyli emocjonującą przygodę.

Było niesamowicie oglądać te opary i bąble. Chciałabym jeszcze więcej takich doświadczeń.

Magda Zalewska

Ale super zajęcia. Szkoda tylko, że nie mogliśmy sami próbować, ale wiem,
że to niebezpieczne.

Marianka Bocheńska